Skocz do zawartości

Ocena wyników + pare pytań po OC i5 2500k.


Recommended Posts

Zacząłem OC mojego 2500k na mobo asrock p67 pro3 (bios 2,00b), chciałbym zasięgnąć opini i przedstawić wyniki do oceny. Oto wyniki oraz ustawienia w biosie:

 

1.Wyniki:

Napięcie w CPU-Z 1,232v ze spadkami do 1,224v przy 4,5ghz, Vid 1,3661v. Napięcie w iddle 0,944v.

Maxymalna odnotowana temperatura w intel burn test to 68*, prime95-65* (wszystkie temperatury brałem z core temp). Temperatura otoczenia jakieś 27*.

 

2.Ustawienia biosu:

internal PLL overvoltage-enabled

intel SpedStep technology-enabled

short duration power limit-230

long duration power limit-200

core current limit-230

offset -0,045v

LLC-LVL4

cpu PLL-1,709v

C1E-enabled

C3-disabled

C6-disabled

package C-disabled

 

Na takich ustawieniach przechodzi intel burn test, oraz odpalony prime95 na 2-3h. Nie wiem do końca czy cep jest stabilny. Czy po tych testach, jest duże prawdopodobieństwo że będzie stabilny? Już jakieś 3h pracuje (internet,paint,world,exel... i się nie wysypuje nic).

Narazie nie jadę z napięciem w dół, do momentu skomentowania tego przez osoby, bardziej kompetentne w temacie niż ja.

 

Zauważyłem że jak brat odpalił minecrafta, to napięcie dobija do 1,248v dlaczego wyżej niż w stress testach?

 

Co proponujecie zmienić? Proszę o jakieś rady.

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Swietna sztuka marzenie. Ogólnie nlimity bym dał na 250 jak byś chciał wyżej kręcic, weź jeszcze linx sprawdź tak z godzinke ale powinno być ok z offsetem najczesciej się wysypuje jak do idle się przechodzi

 

Na codzień wystarczy mi 4,5ghz, ale zobaczę ile zrobi. Radzicie coś tutaj poprawić? Bo ja jestem jeszcze laikiem w temacie OC :( Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć przynajmniej na część moich pytań, byłbym bardzo wdzięczny.

 

To jest najnowszy linx: http://www.mediafire.com/?d1ir3fn1ekmbqdd ? Czy którą wersję ściągnąć? Jak go ustawić?

 

Chciałem zrobić test 3dmark vantage, to mi bsody wali i resety :( Zjechałem z offsetem do -0,040v i smarek wystartował, ale proc uzyskał wynik 23367 punktów, tam niżej, gdzie można zobaczyć szczegółowe dane o platformie, jest napisane processor clock 1600mhz, dlaczego? Wykręciłem go na 4,5ghz, o co chodzi?

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Nie znam się za dobrze więc nie trzymaj mnie za słowo, ale z mojego małego doświadczenia jeśli chodzi o OC to podkręcałeś procesor na Turbo Ratio dlatego masz w normalnej pracy codziennej, przeglądania przeglądarki itp taktowanie 1.6Ghz aby nie obciążać/katować procesor w normalnym użytkowaniu, pod czas grania taktowanie samo ci się zwiększa.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się za dobrze więc nie trzymaj mnie za słowo, ale z mojego małego doświadczenia jeśli chodzi o OC to podkręcałeś procesor na Turbo Ratio dlatego masz w normalnej pracy codziennej, przeglądania przeglądarki itp taktowanie 1.6Ghz aby nie obciążać/katować procesor w normalnym użytkowaniu, pod czas grania taktowanie samo ci się zwiększa.

 

Wiem o tym, ale smarek to stres dla proca, więc taktowanie powinno iść w górę, tak jak np w grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...