Skocz do zawartości

Monitor 22-23' do 500 zł


Recommended Posts

Siadł mi monitor, siedzeniem na zastępczym 17' calowym CRT-eku już jestem zmęczony i planuję rychłą wymianę. Jak w temacie, chciałbym 23 cale (tzn. jak najwięcej, ale zdaję sobie sprawę, że np. 24 w tym przedziale cenowym to będą jakieś szajsy), ale jeśli fundusze nie pozwolą, zadowolę się i 22. Fajnie byłoby się zmieścić w granicach 500 zł, ale jeśli zajdzie potrzeba mogę dać 6 stów (ale to już raczej absolutny max, ani złotówki więcej :P ). W temacie nie jestem, więc fajnie byłoby też posłuchać rad na temat matryc (bo to ponoć czasem sprawa indywidualna) itp. A, no i monitor będzie mi potrzebny przede wszystkim do grania. Prosłibym o w miarę prędką pomoc, bo, jak zresztą wspomniałem, chciałbym załatwić sprawę szybko.

 

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

ode mnie NEC AS221WM, choć trochę ponad budżet

Hm, a dałoby radę coś z formatem 16:9 i HD?

Kurcze, monitor w sumie ważna rzecz i na lata, więc nie ma co przesadnie skąpić. Także 6 stów z niewielkim hakiem.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Hm, a dałoby radę coś z formatem 16:9 i HD?

A potem będzie można zaśpiewać: "Wszyscy maja FullHD, mam i jaaa" :)

 

To z reklamy Mamby jeśli się nie mylę :)

 

Ogólnie znalezienie teraz czegokolwiek co nie ma 16:9 i tego "HD" powoli zaczyna być nie lada wyczynem, bo w zasadzie gdzieś z 95% monitorów na rynku spełnia te kryteria. Wystarczy wziąć pod uwagę pierwszy lepszy :)

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam wspomnianego wyżej NEC'a AS221WM. Cieszę się, że nie kupiłem jakiegoś błyszczącego Samsunga w formacie kinowym 16:9 i "super-full-hd".

 

Według wszelakich opinii i komentarzy jest to minimum "monitorowe" (:)), bo tak to do 500zł możesz wziąć "byle co", wszystko ma błyszczącą obudowę, format 16:9 i full HD.

Edytowane przez Pitrek7
Link to post
Share on other sites

A potem będzie można zaśpiewać: "Wszyscy maja FullHD, mam i jaaa" :)

Tak po prawdzie to trochę tak ;) . No i to jest jednak te kilka pikseli więcej, myślę, że różnica byłaby widoczna (od kilku lat gram na 16:10 i 1680x1050)

bo tak to do 500zł możesz wziąć "byle co", wszystko ma błyszczącą obudowę, format 16:9 i full HD.

No i właśnie tego chcę uniknąć. Pójścia do MM, zapytania o monitor do 500 zł, opinii sklepowego proexperta, kupna i żałowania przez następne kilka lat. Bo wpodobny sposób kupiłem dwa komputery, monitor, drukarkę i zapewne jeszcze sporo kilka innych rzeczy.

lg ips235v-bn-ok 600zł

NEC AS221WM

No to mamy 3 monitory, bo ten BenQ odpada, za mały. Mój poprzedni monitor miał 21,6 i to już było dla mnie za mało po jakimś czasie, także 21,5 tym bardziej.

To który? Skłaniałbym się ku temu LG, bo w cenie się zmieści i 23". Ten Deel jeśli naprawdę warto to byłbym wstanie dołożyć do 50 zł, ale tak patrzę po allegro i średnio po 7 stów z hakiem idzie. A z tym NEC-em to już nie wiem. Chyba wolałbym jednak się przesiąść na 23" i HD.

No i pod względem kolorów, kątów i reszty pierdół, który wypada najlepiej?

Link to post
Share on other sites

ja mam tego LG i jestem bardzo zadowolony, co do innych się nie wypowiem bo nie miałem styczności, kupiłem go 3 tygodnie temu-nie było alternatywy, jakby dell kosztował 50zł drożej to zapewne wziąłbym Della, ale kosztował 150zł drożej-więc dla mnie to nie była opłacalna opcja, poza tym LG mi się bardziej podobał z wyglądu i ma HDMI -ale to kwestia gustu, Dell ma za to pełną ergonomię i 3 lata gwarancji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, ten LG będzie chyba najlepszym wyborem. Obserwowałem jeszcze na allegro tego Deela, ale to jednak nie na moją kieszeń (chodzi po 700-800 zł). Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Jeszcze pytanie odnośnie kalibracji - jak to z tym jest? (wspominałem, że w temacie jestem kompletnie zielony). To proste czy dosyć skomplikowane? A może samo się kalibruje?

Link to post
Share on other sites

podstawową "kalibrację", a raczej poprawne ustawienie monitora za pomocą OSD możesz zrobić sam z pomocą poniższego poradnika:

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

natomiast kalibracja sprzętowa wymaga odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, można też zamówić taką usługę (100-150zł), natomiast na tej klasy monitorze to raczej mija się z celem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

fabryczna kalibracja to kolejny bullshit i chwyt marketingowy, monitor kalibruje się pod warunki pracy użytkownika, czasami tworzy się osobne profile do pracy o różnych porach dnia oraz inny do pracy przy sztucznym oświetleniu więc nie wyskakujcie z tymi bzdurami że fabryczna kalibracji to jakikolwiek plus ponadto, co pisałem, przy tej klasy monitorze to i tak mija się z celem

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za linka, myślę, że się przyda. Jeszcze pytanie o bebechy tego LG - w jednej z opinii było coś o piszczeniu i taniej elektronice. Jest w tym coś prawdy? Bo mój poprzedni Samsung działał 3 lata, wysiadła linia zasilająca matryce, a piszczał nawet przy wyłączonym komputerze (czyli jego praca ograniczała się do migania diodką). Chciałbym czegoś podobnego uniknąć, bo sprzęt za 600 zł powinien przynajmniej pochodzić 5-6 lat bez żadnych awarii. Polecieli po taniości w tym LG, jeśli idzie o elektronikę?

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

pewnie, jak myślisz czemu taki tani?

Tani? Hm, w sumie z tego co patrzę po opiniach, jak na 23 cale i naprawdę niezłe działanie, to może i tak. A na czymś przecież oszczędzać trzeba. Szkoda, że zwykle na tym, co w środku. Kurcze, teraz to już nie wiem. Gwarancja tylko na 2 lata.
Link to post
Share on other sites
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/835706#from35101 - Monitor punktuje przede wszystkim za jakość kolorów - zwłaszcza w ciemnych partiach obrazu widać więcej przejść tonalnych niż na tańszych monitorach. Sporo fotografuje i oglądanie zdjęć na tym monitorze to przyjemność - choć do pełni szczęścia brakuje że nie jest w proporcjach 2/3
Link to post
Share on other sites

Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że ten monitor ma ponad rok, a cena sugerowana to 240$, taka sama jak tego Deela. Chyba też nie ma co przesadzać w drugą stronę.

 

Hm, kurczę, teraz to już nie wiem, czy nie sięgnąć głębiej do kieszeni i się nie szarpnąć na tego Deela. Ale jest jakaś pewność, że w środku na nim nie oszczędzali? Nie chcę wywalić prawie 8 stów za monitor na 4 lata (btw, fajnie, że dają gwarancję na 3 lata). Jeśli naprawdę warto, to myślę, dałbym radę dołożyć te 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Ale jest jakaś pewność, że w środku na nim nie oszczędzali?

tak samo masz pewność, że oszczędzali (może nie dokładnie tak samo jak u LG, ale mimo wszystko), jakby nie oszczędzali kosztowałby minimum półtorej kafla jak nie dwa, a nie 7-8 stówek

Link to post
Share on other sites

to są budżetowe monitory - czego ty się spodziewasz? w przypadku monitorów patrzysz na ekran cały czas- monitor kupisz drugi- oczu drugich nie kupisz...mniej płacisz , w razie czego mniej tracisz...nie wiadomo jaka będzie technologia za rok , dwa...może sam zechcesz zmienić monitor na lepszy, więc nie zakładaj z góry ile lat go będziesz miał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...