Skocz do zawartości

Karta Graficzna gtx 670 fps


Recommended Posts

Witam niedawno przesiadłem się z

intel core 2 duo 1,8Ghz 3 gb ramu kingstona oraz 8600gt na

i7 2700k 3,5Ghz 8Gb ramu kingston hyperX 1600Mhz oraz Gtx 670 od firmy asus

pozatym że różnica jest kolosalna to niepokoi mnie stan FPS,ów naprzykład w Max Payne 3 widziałem filmy na youtube gdzie przy i5 8gb ramu i gtx 670 też od asusa ma około 100 FPS,ów przy rozdzielczości Full HD oraz ustawienia max gdy ja nie moge sie cieszyć nawet 60 FPS,ami przy rozdzielczości 1440x900 oraz ustawieniach maxymalnych mam około 40-55 FPS. Gta IV na maxymalnych przy Ultimate texture i Visual IV chodzi przy 35-40 FPS a o nagrywaniu nie ma mowy a te mody nie obciążają aż tak bardzo na swoim starym PC (opisany powyżej) nagrywałem GTA IV przy 20-30 FPS ale ma minimalnych. nie wiem co móże być przyczyną takich FPS,ów zastanawiałem się nad dyskiem ponieważ mam go ze starego komputera i szczerze mówiąć ledwo zipie ma około 5 lat ale czy może to być spowodowane właśnie dyskiem twardym ?

bo mam na oku kupienie WD green 2 TB lecz narazie z tym zwlekam bo nie był mi potrzebny ale jeśli to wina dysku to odrazu zabiore się za kupno.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zdecydowanie jest to spowodowane dyskiem twardym który jest za wolny .

Człowieku, stuknij się w łeb i zastanów co *******isz bo rzygać mi się chce jak takie coś czytam. Dysk NIE MA wpływu na płynne działanie gry. Ma jedynie wpływ na doczytywanie się levelu do ramu itd. Ewentualnie, jeżeli miałby jakiś totalny szrot to miałby jedno, pół sekundowe zaciachy w grach w momentach gdy gra sobie chce coś do czytać "w locie" a nie stały spadek fps !!!

 

Przestańcie w końcu *******ić bzdury - nie znasz się nie ******* i nie wypisuj debilizmów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie jest to spowodowane dyskiem twardym który jest za wolny .

 

Wyjdź i nie wracaj.

Potem ludzie się takich słuchają i wierzą w głupoty.

 

Sprawdź wynik 3D Marka, zobacz czy w stresie nie szaleją temperatury ani nie wyłącza się cpu boost.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie coś jest nie tak, ja na słabszym GTX 580 MSi Lightning (OC fabrycznym) na maksymalnych ustawieniach z AAx4 w FullHD 1920x1080 posiadam podobną ilość fps do twoich.

 

Najpierw,jak wyżej piszą zrób test 3DMarka11.

 

Potem zobaczymy dalej

Edytowane przez X-SkiLL
Link to post
Share on other sites

Mój wynik z 3dMark to :21588 Ptk

P7812 3DMarks podaje link ale nie wiem czy będziecie mogli na niego wejść: http://3dmark.com/3dm11/4011062

temperatury nie przekraczają 50 stopni.

W cpu-z sprawdzałem procesor i zależnie od tego jak szybko ruszałem kursorem po ekranie od 1,6Ghz dochodziło nawet do boost,a 3,9GHz

zdziwiły mnie pamięci ram ponieważ w płycie głównej Asus P8Z68-V/GEN 3 Z68 są ustawione na default i pisze 1333Mhz a w 3DMark pisze że są ustawione na 667Mhz to samo pokazuje mi też cpu-z lecz boje sie ustawiać je na 1600Mhz po mimo że ramy mogą pracować w 1600Mhz tylko po ustawieniu na 1600 wystakuje nowa opcja więc wole nie kombinować narazie z tym

Link to post
Share on other sites

Co wy za przeproszeniem *******icie.

Dysk ma wpływ na niektóre gry które wczytują się w locie.

 

I za przeproszeniem nie mówcie ...

Przykład LINEAGE II

 

W większości gier faktycznie nie ma, ale nie mówcie że we wszystkich. Daj wynik z 3dmark 11 . Link podaj do wyniku i będziemy wiedzieć może w czym problem leży.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co wy za przeproszeniem *******icie.

Dysk ma wpływ na niektóre gry które wczytują się w locie.

 

I za przeproszeniem nie mówcie ...

Przykład LINEAGE II

 

W większości gier faktycznie nie ma, ale nie mówcie że we wszystkich. Daj wynik z 3dmark 11 . Link podaj do wyniku i będziemy wiedzieć może w czym problem leży.

 

Mój 2 post 8-9 od góry ptk i link do mojego 3dmark http://3dmark.com/3dm11/4011062 Edytowane przez yasiex0r
Link to post
Share on other sites

A sorry linka nie widziałem.

 

Hmmm coś mało ale aczkolwiek procek nie podkręcony grafika w sumie nawet.

 

A na czym te ścięcia polegają, zaktualizuj może wersję sterowników nvidia bądź starsze zainstaluj : )

 

Ja na sprzęcie z opisu wyciągam tyle bez virtu:

http://3dmark.com/3dm11/4014175

 

I na sterownikach beta najnowszych : )

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wyjątki tylko potwierdzają regułę. W temacie autor wspomina o max payne 3 na przykład. Nie kojarzę, żeby to było jakieś mmo z 500 graczy na raz na ekranie więc po co ta gadka w ogóle. Jemu to wcale nie pomaga a kontra to się na każdy argument zawsze znajdzie.

Link to post
Share on other sites

Tylko Odpowiedziałem żeby farmazonów nie mówili bo są gry w których szybkość odczytu się liczy i to bardzo ...

Hmm szczerze to nei wiem co może być przyczyna 3dmark ażtakich złych wyników nie daje żeby aż tak gry źle chodziły.

Na nowym sprzęcie instalowałeś sterowniki i windows jeszcze raz ? Wszystko na nowo ?

 

Spróbuj zmienić wersje sterowników od nvidii może pomoże

Link to post
Share on other sites

Tak windows był instalowany na nowo sterowniki wszystkie zaktualizowane wczoraj od karty graficznej niby wszystko ok ale w gta IV i max payne mam mniej fpsów niż mój kolega na Full HD z gtx 560 Ti i tym samym prockiem też i7 2700k a ja na 1440x900 mam mniej nie wiem co może być przyczyną takich fps

Link to post
Share on other sites

oficjalne już miałem teraz zainstalowałem beta i o 2 fps więcej w max payne 3 teraz mam 57 fps od czasu do czasu zejdzie na 40 potem znowu wraca do 57 chyba że dam na najniższe detale wtedy już troche więcej około 120 FPS 800x600 i minimalne detale nie wiem już czym może to być spowodowane

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem to na grze prototype 2 ogólnie miałem 49-60 FPS ale kiedy włączyłem nagrywanie we frapsie 25-38 FPS czasami nawet jest tylko 5 FPS po kliknięciu ALT+TAB w progranie cpu-z w zakładce Graphics Perf level ustawiony na current

Clocks miałem

Core: 705 Mhz

Shaders: niedostępne (napis jest na szaro tak jak by Shaders wogóle nie było)

Memory: 3000Mhz

mam program GPU Tweak w którym moge sobie ustawić ile chce GPU clock i memory clock gdy ustawie sobie na GPU clock na 980Mhz i memory clock na 6008Mhz Fan speed na auto daje apply zapisuje naprzykład na profilu 1 i wczytuje ten profil na wykresie od GPU Tweak pokazuje nagły skok do tych Mhz ale tylko na jakieś 2-3 sekundy potem znowu wraca do GPU 324Mhz a memory 648 nie wiem co jest nie tak i jak ustawić żeby było jak należy bo to jest troche irytujące gdy mój kumpel nagrywa game play gdzie pokazuje prototype 2 na full detalach nagrywa z frapsem około 60 FPS na Radeonie serii 5000

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...