Skocz do zawartości

Kino domowe i karta dzwiekowa - potrzebne?


Recommended Posts

Witam, moje pytanie jest czysto teorytyczne.

 

Chcialbym miec w jednym pomieszczeniu TV+Kino domowe+PC. Wtedy kiedy bede gral, sluchal muzyki, chcialbym szybkim ruchem podlaczac cale kino domowe (powiedzmy za ~6tys zł) pod komputer, natomiast kiedy mam ochote na film przelaczac kino domowe pod TV i ogladac film. Chcialbym aby dzwiek byl przestrzenny. Dodatkowo w nocy bede korzystal z pc ze sluchawkami(dousznymi, malymi IE8 sennheiser najprawdopodobniej), poniewaz na kinie domowym obudzilbym domownikow.

 

Interesuje mnie to czy potrzebuje do takiej kombinacji dodatkowej karty dzwiekowej, czy ona cos podszlifuje, podkreci dzwiek w sluchawkach, kinie domowym. Pewna osoba poleca mi bez rozeznania w moim temacie, moich potrzeb, k. dzwiekowa Xonar Essence ST/STX albo Creative X-Fi Titanium HD.

 

Prosze mi napisac czego potrzebuje, co musze kupic, jak to bedzie wygladac. Podalem orientacyjnie kwote jaka przeznacze na kino domowe zeby wam pomóc.

 

Z gory dziekuje

Link to post
Share on other sites

@upTak tylko że ten Xonar nie posiada wyjścia optycznego.

 

Więc jeśli o mnie chodzi kartę proponuję taką http://www.ceneo.pl/5655192

Co do połączenia z systemem kina domowego to różnica między połączeniem optycznym a coaxialnym jest marginalna (prawdopodobnie jej nie odczujesz).

 

Zasada jest taka że optyka bardziej opłaca się stosować na krótsze dystanse gdyż im dłuższy przewód tym większe prawdopodobieństwo utraty jakości (dużo zależy od jakości przewodu). W coaxialanym tego problemu nie ma - długość nie ma znaczenia problem jest tylko taki że jest to zwykły przewód (na ogół miedziany) gdzie wystąpienie zakłóceń jest dużo większe. Moja rada jest taka że kartę możesz kupić nie najdroższą ale warto dopłacić do wyższej jakości przewodów.

 

Co do zestawu to ci nie pomogę gdyż tutaj najlepiej wybrać się do specjalistycznego salonu i odsłuchać samemu oraz zapoznać się z opiniami osób na miejscu.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...