Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam prostego sposobu na schłodzenie pc w pokoju mam z 27 stopni i jak gpu dojdzie do 80 to już jest strasznie zastanawiałem się nad chłodzeniem wodnym ale niedługo wymieniam pc i nie chcę wydawać dodatkowych pieniędzy ale jak ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać.

 

Chyba że jakieś tanie to chłodzenie wodne to bym się mógł zastanowić.

Link to post
Share on other sites

wodne chłodzenie tylko na kartę graficzną to koszt do 1000 zł :P

nie wiem nawet czy zrobili blok pod GTX 560 Ti od asusa

 

ja za swój zestaw zapłaciłem 1700 zł

ale nadal jest w fazie składania :P gdyż blok wodny ściągałem ze Słowenii jutro powinien być

Link to post
Share on other sites

Gtx 670? To jaki masz procesor? :)

 

Słaby ale kelper tak się nie grzeje a jak kupie na święta to już tylko mobo ram i procek

 

1. Proszę o pełną specyfikację kompa.

2. Czy komputer jest / będzie podkręcony?

 

Procek Amd phenom 9650 mobo Gigabyte GA-MA770-DS3 z rev 2 zasilacz gx lite 600w

 

Nic nie jest podkręcane ale procka chciałem ale czujnik mi złą temperaturę pokazuje.

Edytowane przez bigipl
Link to post
Share on other sites

Jest jeden minus że twój proc będzie ograniczał Gtx560TI a Gtx670 jeszcze bardziej musiał byś go wykręcić co najmniej do 3,5GHz. Ale do tego przydałby się co najmniej Fortis by go schłodzić.

Tego procesora nie da się wykręcić do 3,5 GHz, po prostu nie nadaje się do oc, problemy stawia mu wykręcenie się o 300-400 Mhz w górę. Jeśli chciałby tu coś zmienić to niestety ale całą platformę. Gtx 560 Ti to dosyć ciepła karta, jednak jej temperatury w stresie (mówię tu o katowaniu FurMarkiem), nie powinny przekraczać 80 stopni. Podaj jeszcze jak długo masz tą kartę, może na elementach chłodzenia osadził się już kurz. Możesz zdjąć chłodzenie i je dokładnie wyczyścić dodatkowo przesmarować układ dobrą pastą np PK-1. Na początek polecam obniżenie zegarów karty. Edytowane przez hugas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...