Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Poszukuje jak najlespzego procesora do MAX 300zł, może być używany. Socket jest obojętny bo płytę bede kupował pod procesor :) Zasilacz firmowy 750W, spokojnie powinien wytrzymać każdy procesor do 300zł :)

 

Myślałem nad jakimś AMD x3, albo o jakimś intel quadzie..

 

Cena MAX 300zł, ani złotówki więcej :)

 

Komputera bedę używał do gier takich jak BF3, Dirt3, oraz do Photoshopa. ( moja karta graf. to Radeon hd4890)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Ile masz do wydania razem na mobo i cepa?Masz juz jakies podzespoly?

Jaki to zasilacz/Marka?

Szukalbym cos z E8400, Q6600 ale najpierw podaj budzet.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

A jak myślicie, na tym E8200 + radku 4890 bf3 poszedłby przynajmniej na średnich detalach?

 

ps. Trochę droższy jest E8400 ale myślę, że opłaca się dopłacić za 3ghz. Czekam również na inne propocyzje :)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

mi na 8200 oc na 3,5 i gtx460 768mb szedł singiel na wysokie/ultra, zauważyłem ze gry akurat proc go nie ograniczał, a grałem na direct 11..

 

dodam tylko że na boxie po takim oc miałem 70stopni w stresie max. latem :P

 

i jeszcze na płytę zostanie http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e8200-6m-cache-2-66-ghz-1333-mhz-i2521940244.html

 

8400 bierz jeśli masz ramy cienkie

Link to post
Share on other sites

RAM mam do wyboru : (2x2gb)4GB OCZ 1333 ( z radiatorami) lub (2x2gb)4GB SAMSUNG ( bez radiatorów)

 

Widzę że płyty są bardzo tanie z tym socketem.

Jaka bedzie najlepsza do podkręcenia tego procka 8400 do ok 3.8ghz?

Link to post
Share on other sites

w tym procu u mnie były ograniczeniem pamięci, jak masz możliwosć to weź te 1333, jednak wazne jest abyś mógł je puscić na 667 i potem szyną ustawić jak najbliżej ich wartości domyślnych przy okazji podkręcajac proca, ja tam miałem jakąś płytkę gigabyte z chipsetem x38, ale najważniejsze w twoim przypadku aby miała p35 i obsługiwała pamięci 667 wzwyż, aż do 1333 i pozamiatane ;) kręcenie z takim zestawem to zabawa...

Link to post
Share on other sites

Trochę nie rozumiem tego co napisałeś..

 

______

 

Aa, już wiem o co Ci chodzi. Wiem że jest fajna i tania ale była podkręcana i nie ma na to żadnej gwarancji.. Troche bałbym się takiego zakupu.

Link to post
Share on other sites

A po kiego grzyba mu 4rdzenie do grafy hd 4890? niektórzy siedzą na kasie ale budżetowo i z głową to proca bierzesz za 150-max200zł, płytę za 150, wkładasz ramy, podkręcasz i jeszcze siano w kieszeni ci zostaje np. jako start na całkowitą zmianę platformy. Po co wydawac więcej kasy skoro i tak grafa cię teraz ograniczy, a w przyszłości po zmianie grafy ograniczy cię kijowy czterordzeniowy, odblokowywany proc? już nie wspominając o jego żywotności, poborze prądu i stabilności...

 

logika na zasadzie kupię proca za 150zł i dokupię chłodzenie za 200 i podkręcę o 1GHz... :P

Link to post
Share on other sites

A Ty w takim razie co byś polecił?

 

e8400 bedize lepszy od Celerona g540?

 

Szkoda że socket755 już umarł..

 

Patrzałem na yt, ten procesor e8400 wystarcza spokojnie do najnowszych gier.

 

Z podobną grafiką chodził na wysokich na dricie 3, bf3, gta iv, a to mi by już raczej wystarczyło :)

 

 

 

 

http://allegro.pl/asus-p5g41t-m-lx-lpt-lga775-g41-ddr3-box-fv-w-wa-i2511512488.html Taka płyta była by ok ??

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...