Skocz do zawartości

Znaczenie jednej opcji w Biosie na płycie Sabertooth Z77


Recommended Posts

Tak na szybko. Może mi ktoś wytłumaczyć co oznacza dana opcja? Mam w Biosie ustawioną ją na 1x.

I można albo 1x albo 4x.

 

 

PCIe Express x16_3 (black) bandwidth setting in UEFI.

 

Mogą ją włączać tylko na x1 mode or x4 mode. Default to x1.

 

 

 

 

At x4 mode the PCIe x16_3 the PCIe_3 slot runs x4 mode for high performance support. PCIe_1, PCIe_2, PCIe_3 are disabled.

 

At x1 mode the PCIe)_3 run at x1 mode with all slots enabled.

 

Coś się stanie jak dam np na 4x?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Sądze, że lepiej będzie ustawić 1x, chyba, że posiadasz kartę z pci x4. Jest tylko jedna karta, która obsługuje x4, jest wiele innych opcji dla tego rozwiązania np raid. itp.

http://www.dabs.com/products/startech-com-4x-pcie-serial-adapter-card-67CQ.html

 

Jeżeli używasz 4x sloty z 1x kartą zostaw wartość na x1, nie powinno być żadnych korzyści z tego.

 

EDIT: Nie wiem co miał na myśli w ostatnim zdaniu.

Edytowane przez mstmst
Link to post
Share on other sites

Mon Dieu...

 

Czy myślenie sprawia tak wiele trudu?

http://www.ocaholic.ch/xoops/html/modules/xcgal/albums/userpics/ASUSSabertoothZ77/normal_ASUSSabertoothZ77_04.jpg

Ciężko domyślić się że sloty x16 są ponumerowane jako x16_1/x16_2/x16_3?

 

Może trudne w zrozumieniu jest "PCIe_1, PCIe_2, PCIe_3" jako oznaczenia slotów x1 (stąd pominięte "x1" - liczby jeden się nie wymienia, tak jak np. nie musimy mówić "jedno jabłko" a zwyczajnie "jabłko").

 

Chyba nie muszę tłumaczyć dalej, że "At x4 mode the PCIe x16_3 the PCIe_3 slot runs x4 mode for high performance support. PCIe_1, PCIe_2, PCIe_3 are disabled." oznacza przekierowanie linii pcie z trzech x1, do ostatniego x16_3, tworząc x1+x1+x1+x1= x4

 

"At x1 mode the PCIe)_3 run at x1 mode with all slots enabled." - sytuacja odwrotna powyższej, 4 gniazda działają z przepustowością x1.

 

 

Mówiąc lakonicznie:

 

ustawienie x1= działają wszystkie sloty na płycie, wszystkie x1 mają x1 oraz ostatnie x16_3 działa na x1

ustawienie x4= działają tylko sloty x16, ostatni z nich z prędkością x4, zaś żaden z x1 nie działa.

 

@ Racja, edit:

 

1. Pomyłka jest jedynie w: "PCIe_3 slot runs x4 mode" (nie dopisane x16).

2. "Miał na myśli, że nawet jak ustawisz na x4 to nic nie zyskasz. " miał na myśli, że jak wsadzisz tam kartę x1 to po kiego ustawiać prędkość x4.

Edytowane przez walker15130
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

2. "Miał na myśli, że nawet jak ustawisz na x4 to nic nie zyskasz. " miał na myśli, że jak wsadzisz tam kartę x1 to po kiego ustawiać prędkość x4.

No i git, po prostu zabrakło mi wiedzy teoretycznej :) z angielskim jeszcze u mnie dobrze.

Edytowane przez mstmst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...