Skocz do zawartości

gigabyte gtx 670, poblem


Recommended Posts

witam wszystkich forumowiczow

 

jestem swiezym posiadaczem karty gigabyte gtx 670. jak wszyscy wiemy, karta najwyzszych lotow, nie testowalem jej jeszcze na niczym powaznym, ale zachcialo mi sie pograc w takiego warcrafta 3. No i tu najciekawsze, mam opoznienia w myszcze... wie ktos o co moze chodzic/ sterowniki z plytki, kwieciec 2012.

 

reszta zestaw to i5 2500k, asrock z68 extreme3 gen3. system na ssd corsair force gt 120GB.

 

ogolnie jakis ten obraz w full hd nie zachwyca, jakby cos bylo nie tak... monitor 23 cale samsung full hd. dokladniej syncmaster p2370hd

 

przepraszam ze bez polskich znakow, ale teraz nagle klawiatura zaczela mi odwalac durnoty...

 

prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

No właśnie tak się właśnie składa, że imperator... W systemie chodzi dobrze, tak jak powinna Tylko po odpaleniu gry jest "lag" na myszce.

 

Ogólnie jakość gry jest niska, niby pokazuje stałe 65 fpsów (więcej w warcraft 3 się bodaj nie da), ale jakoś płynnością nie grzeszy. Lag w myszce jest po prostu nieznośny. Na takim sprzęcie dziesięcioletnia gra powinna chodzić miodzio. Myślę, że to może być związane z 64-bitowym Windowsem 7, wc3 jest 32 bitowy... O ile się nie mylę.

 

Widzę, że polskie znaki się przywróciły :)

 

A sterowniki z płytki, która była z kartą (kwiecień 2012), teraz zrobiłem update do najnowszych ze strony nVidii ale nic nie podziałało.

 

Robiłem 3D Mark 11 i było 8600pkt, więc już nie wiem co o tym myśleć...

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

No właśnie, nie ze strony nVidii... ze strony Gigabyte. (zakładam że to wersja windforce 3)

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4211&dl=1#dl

teraz będzie śmigać należycie :)

 

A ten imperator ciekawa sprawa, u mnie to jest dosyć przypadkowe.

Lag na myszce, albo nagły przeskok DPI/sensitivity przy grach, czasem przy systemie, który po chwili wraca do normy.

I co jakiś czas zaczynają dziwnie mrugać światełka jakby mielił profil z chmury... poszperam czy ktoś jeszcze nie ma podonych problemów.

Dodam że używam dwóch różnych podkładek i problem nie znika (rzr scarab/mantis control)

Link to post
Share on other sites

No właśnie, nie ze strony nVidii... ze strony Gigabyte. (zakładam że to wersja windforce 3)

http://www.gigabyte....id=4211&dl=1#dl

 

teraz będzie śmigać należycie :)

No niestety, ale nic to nie dało :/

 

A ten imperator ciekawa sprawa, u mnie to jest dosyć przypadkowe.

Lag na myszce, albo nagły przeskok DPI/sensitivity przy grach, czasem przy systemie, który po chwili wraca do normy.

I co jakiś czas zaczynają dziwnie mrugać światełka jakby mielił profil z chmury... poszperam czy ktoś jeszcze nie ma podonych problemów.

 

Dodam że używam dwóch różnych podkładek i problem nie znika (rzr scarab/mantis control)

Puki co nie odczuwam tego typu dziwadeł, wszystko chodzi tak jak powinno. Ja mam podkładkę razer destructor, stara i już troche wytarta, ale jeszcze posłuży. Jak się sprawuje scarab, ponieważ rozważałem jego zakup?

 

Wina gry. Po pierwsze ta gra jest bardzo stara, po drugie sterowniki nawet mogą być za nowe na taką gre.

Bratu na win7 64bit działa poprawnie

 

Synchronizacja pionowa włączona ?

Mógłbyś przybliżyć nieco ten temat, ponieważ nie wiem o co chodzi :P

Link to post
Share on other sites

Hmmm na każdym forum zaleca się raczej włączanie v-sync, a na warcrafta podziałało jego wyłączenie :) no i chyba gitara będzie.

 

EDIT: problem całkowicie nie zniknął. Chyba jedynie tylko trochę mniej się to odczuwa, o co może chodzić? Dalej jest to denerwujące.

 

V-sync powinien być włączony, wyłączony, czy tam jaki? Mam kilka opcji:

 

- użyj ustawień aplikacji 3D

- wymuś wyłączenie

- wymuś włączenie

- automatycznie

- automatycznie (interwał 2)

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Już kiedyś był taki jeden co kupił 670 i zakładał tutaj codziennie po 5 tematów o "problemach z kartą". A testował ją na grach sprzed 20 lat. To nie jest problem z kartą, tylko stare trupy niekoniecznie są kompatybilne z nowymi kartami. To, że u Twoje brata na win64 działa nic nie znaczy - głupie gadanie. Ty masz zupełnie inną konfigurację, więc co to za porównania. Uruchom 3dmark11 i sprawdź wynik, pomęcz kartę jakimś gigantem, sprawdź temperatury. Jeżeli nic się nie będzie działo to oznacza, że to nie problem z kartą.

 

Eh....

 

http://www.tomshardware.com/forum/16144-63-mouse-slowed-down-delayed-games

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070619113056AAYQctO

Edytowane przez mstmst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie porównuj mnie do tego kogoś, ponieważ nie zakładam pięciu tematów dziennie, gra jest sprzed dziesięciu lat, a nie sprzed dwudziestu, i nie mów, że głupie gadanie bo skąd mam to wiedzieć, gdybym wszystko wiedział nie byłoby problemu. Z resztą udzielanie pomocy niedoinformowanym jest jednym z celów istnienia for internetowych.

 

Mimo wszystko dzięki, bo rozwiązanie z podanego przez Ciebie linku przyniosło efekt pozytywny, prawie w 100% pozbyłem się tego wnerwiającego laga na myszce. Na tyle dobrze, że już tak nie denerwuje, jest to jedynie ŚLADOWY przestój, niemal niezauważalny. Plus dla Ciebie

 

Kartę testowałem puki co na 3D mark 11, dostałem te 8600pkt (pisałem o tym wyżej). Troszkę się to wszystko nagrzało, dlatego puki co nie będę jej mielił za mocno, puki nie wstawię dodatkowego wentylatorka na ścianę boczną, tuż obok karty, który by "wyrzucał" na zewnątrz ciepłotę z GPU.

 

Wszelkie dodatkowe rady, aby pozbyć się tego cholerstwa mile widziane. Myślałem o użyciu zintegrowanej grafiki z procesora. Nie wiem czy jest to idiotyczny pomysł, czy w ogóle wykonalny w praktyce. Proszę o sugestie. Jak już wcześniej pisałem mam i5 2500k, chipset z68.

Link to post
Share on other sites

Ze sterownikami 301.40 wszystko powinno działać jak szwajcarski zegarek.

 

Co do scaraba, podkładka jest fenomenalna pod warunkiem że ktoś lubi speedmaty.

Ja kupiłem na przekór, całe życie wiosłując ręką po biurku na control matach i niskich czułościach.

Slizga się wręcz jak na ice-matach, stawia mały opór, jest lekko i precyzyjnie - ale kompletnie nie tak jak zwykłem grać więc jak używałeś destructora będąc zadowolonym i myślisz nad czymś świeżym to będzie w sam raz :)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że to nie jest wina sterowników... Jak widać pomogły rozwiązania z nieco innej bajki...

 

Skoro GTX670 jest "zbyt potężny", to jak można obniżyć jego "moc", czy cokolwiek innego, aby wc3 chodził dobrze? Jest może jakaś możliwość wykorzystania integry z i5 2500k? Jest to możliwe?

 

Teraz mnie dwa tygodnie nie będzie, ale po powrocie na pewno przetestuję pełne możliwości na czymś pokroju Battlefield 3 cz Crysis 2.

 

Cenna uwaga odnośnie podkładki, Destructor był po prostu idealny, także chyba zdecyduję się na Scaraba, ale jeszcze ta, którą mam może trochę posłużyć (w jednym miejscu nie jest jeszcze wytarta hehe :) )

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Moją sugestią właśnie było wyłączenie v-sync. W niektórych grach właśnie może dawać to efekt pewnego rodzaju "Laga" przy poruszaniu myszką. W ustawieniach sterowników możesz mieć coś na sztywno uruchomione. Najlepiej poustawiać aby wszelkie opcję takie jak AA, filtrowanie czy cokolwiek było uruchamiane w opcjach aplikacji a nie wymuszane na dzień dobry przez sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...