Skocz do zawartości

i5 2500K- problemy z podkręcaniem


Recommended Posts

Czołem wszystkim :)

Od razu przejdę do rzeczy. A więc mam sprzęt dokładnie taki jak w sygnaturce. I postanowiłem zrobić OC procka, nie za duże, ale jednak :) Więc podniosłem mnożnik z 33x na 40x, napięcie bez zmian. Włączam OCCT, temperatury w porządku. Jednak widzę, że taktowania podczas testu są bardzo różne, począwszy od 1600 mHz do 3900 mHz. Nie wiem czym jest to spowodowane :/ Próba podniesienia, obniżenia napięca niestety nic nie daje :/

Ktoś wie o co może chodzić? Dodam, że przy przeglądaniu neta, pulpitu itp. taktowanie jest niezmienne, na poziomie 4000 mHz. Dopiero przy obciążeniu drastycznie spada i „faluje”. Nie wiem czym jest to spowodowane i dlatego proszę Was o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

To są opcje od oszczędzania energii.

Szukaj czegoś takiego: EIST lub intel speedstep

Jak nie znajdziesz, to po prostu czytać opisy wszystkich opcji co do CPU, i jak będzie o oszczędzaniu to może być to.

Link to post
Share on other sites

No powyłączałem to :) Zobaczymy jak będzie, pociupałem w Crysisa i śmiga jak należy :)

 

W OCCT jak mam 4 gHz przy napięciu 1.345 V obniża mi taktowanie co chwila, są skoki, od 3900 mHz, przez 3600 aż do 1600 :/ Co robić, pomóżcie...

Najbardziej zależy mi, aby pozbyć się tych właśnie skoków taktowań.

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

W bios wyłącz automatyczną zmianę taktowania procesora.

Bez sensu. Po co katować cały czas proca maksymalnym taktowaniem i napięciem nawet podczas przeglądania neta.

 

Najbardziej zależy mi, aby pozbyć się tych właśnie skoków taktowań.

Te "skoki" są bardzo dobre dla procesora. Nie martw się jak będzie potrzebował 4GHz to sobie je ustawi. Polecam Ci dać napięcie na offset, bo jednak na 4GHz 1.345V to dużo za dużo, dla przykładu ja przy 4.5GHz mam 1.312V. Przypuszczam, że Twój problem wynika raczej z braku zmiany opcji związanych z power limit. przy 4.0GHz spokojnie ustaw je ręcznie na 150W. Jak nie zmienisz tych opcji po podkręceniu bios może Ci zbijać taktowanie, żeby dopasować procesor do standardowych limitów ciepła.

 

Spróbuj tak:

CPU RATIO: 40

OFFSET MODE: spróbuj na razie -0.090, jak będzie stabilny obniż, jak niestabilny podnieś, zawsze zmieniaj o najmniejszą możliwą wartość.

POWER LIMIT: wszystkie opcje odpowiedzialne za POWER ustaw na 150

LINE LOAD CALIBRATION : LVL 4 nie dawaj LVL5.

I włącz opcje oszczędzania energii, to naprawdę oszczędza Ci cepa.

Odpal i testuj testuj testuj...

Edytowane przez Zwolas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O tak, o właśnie taką wypowiedź mi chodziło :) Dzięki za rady, zaraz sprawdzam i dam znać jak idzie :)

No to tak, na pulpicie, necie mam 1600 mHz i napięcie max 1 V. Zaraz włączę OCCT i zobaczę jak z temperaturami rdzeni, w IDLE trzymają wszystkie koło 33 stopni :)Po OCCT temperaturki rdzeni nie wyższe niż 65 stopni :) Jednak włączyłem 3d Mark 11, testy graficzne bez problemu przechodzi, a jak dochodzi do Physics to klapa, porażka, 3-4 fps :/ Co może być nie tak? Dodam że w OCCT taktowanie trzymało się bardzo ładnie na poziomie 4 gHz.

Dodam na koniec, że opcji LINE LOAD CALIBRATION nigdzie niestety nie mam :/

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

Dodam na koniec, że opcji LINE LOAD CALIBRATION nigdzie niestety nie mam

Nie masz bo pewnie masz UEFI 2.00b, a w nim niestety po ustawieniu napięcia na offset LLC znika. Sam offset też nie działa zbyt dobrze na tym UEFI. Polecam od siebie ten http://europe.asrock.com/downloadsite/bios/1155/P67%20Pro3(L2.11H)ROM.zip. Szybciej się ładuje, ma wiele usprawnień i rzeczone LLC nie znika po ustawieniu offset. Sam używam go od ok. 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

No rozumiem, nie chcę uwalić nowego sprzętu (ledwie miesiąc ma) :) Może sobie odpuszczę to flashowanie a poszukam rozwiązania innym sposobem :)

 

EDIT

Zainstalowałem Max Payne 3, chodzi w FullHD na maksymalnych ustawieniach grafiki płynnie, wykorzystanie procka jest bardzo wysokie, ale temperatury rdzeni nie są wyższe niż 65 stopni, więc myślę, że jest OK. Tylko ten benchmark mnie trochę martwi :/ Skoro gry, rozpakowywanie jest OK, to też ze smarkiem miałoby być dobrze a nie jest :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...