Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ze względu na koszty przesyłki przeważnie odsyła się do sklepu w którym produkt został zakupiony. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje kiedy odesłanie do sklepu jest niemożliwe np. sklep zbankrutował, i wtedy można odesłać do polskiego przedstawicielstwa lub bezpośrednio do producenta.

 

Oczywiście są przypadki kiedy lepiej odesłać do producenta np. sklep dał nam 2 lata gwarancji a producent 5 lat

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem, powinien wystarczyć, bo według polskiego prawa "gwarancję" ( a raczej coś lepszego od gwarancji ) przysługuje nam na 2 lata od sprzedaży każdego towaru i pociągasz do odpowiedzialności sprzedawce nie producenta na podstawie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej... i paragon, faktura powinien wystarczyć, nie wiem za to jak jest z producentem, tam już jest różnie, i zwykle na gwarancji producenckiej mamy gorsze "warunki gwarancyjne" niż te które daje nam ustawa ( nie mylić z gwarancją dawaną przez sklep, na to się nigdy nie powołujcie, bo oni dają tą "gwarancję" tylko po to, żeby ograniczyć nam roszczenia z mocy tej ustawy )

Link to post
Share on other sites

a czy paragon zbiorczy tzn taki na ktorym jest cały zestaw jest wystarczający czy musi być s/n?

 

Zwykly paragon/faktura zakupu wystarczy, a dwa nigdy nie odsyla sie sprzetu do producenta tylko do autoryzowanego serwisu/przedstawicielstwa.

Link to post
Share on other sites

a co w przypadku kiedy np ja mam sklep i kupiłem z moreli dysk i ja jako sklep komputerowy sprzedaje go dalej? czy osobaktora kupiła ode mnie moze odesłąć go do moreli, czy do mnie i ja dopiero do nich? to jest całkiem abstrakcyjny przykład. Nie jestem w takiej sytuacji .

Edytowane przez pzilk
Link to post
Share on other sites

heh, sam się zastanawiałem nad tym, na serio kiedy chciałem sprzedać płytę, wiem że trzeba coś tam wypełnić w ciągu 30 dni chyba, nie pamiętam dokładnie, trochę tego czytałem, naprawdę dużo, i parę miesięcy temu, ale ogólnie doszedłem do wniosku że pieprzę to i nie sprzedaje :(

 

na prawdę nie pamiętam, zapisy prawa są tak skonstruowane że teoretycznie tak, ale przecież ty nie masz kasy fiskalnej, nie możesz wydrukować paragonu, no chyba że fakturę, o to było by to.

 

ogólnie motyw taki że poczytałem o tym tak dużo że to mnie trochę przerosło, może ktoś wie ? sam bym chętnie skorzystał z wytłumaczenia...

 

bo powiem że po prostu znajdywałem sprzeczne informacje i tu był problem

Link to post
Share on other sites

a co w przypadku kiedy np ja mam sklep i kupiłem z moreli dysk i ja jako sklep komputerowy sprzedaje go dalej? czy osobaktora kupiła ode mnie moze odesłąć go do moreli, czy do mnie i ja dopiero do nich?

Dokładnie tak. Ty jesteś kontaktem gwarancyjnym dla klienta a potem przesyłasz to dalej do dystrybutora

Link to post
Share on other sites

a co w przypadku kiedy np ja mam sklep i kupiłem z moreli dysk i ja jako sklep komputerowy sprzedaje go dalej? czy osobaktora kupiła ode mnie moze odesłąć go do moreli, czy do mnie i ja dopiero do nich? to jest całkiem abstrakcyjny przykład. Nie jestem w takiej sytuacji .

 

Jeśli zatem hipotetycznie to Ty jako sklep sprzedajesz, to Ty jesteś gwarantem. Jeśli byś ten sam dysk sprzedał jako osoba prywatna to wtedy gwarantem jest sklep morele. Myślę ze zrozumiałeś Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...