Skocz do zawartości

Corsair obsidian 650D (czy ktoś ją ma ?)


Recommended Posts

Rozglądam się za nową budą i ta wpadła mi w oko. Ma ją ktoś może z forumowiczów bo interesują mnie opinie od użytkowników i czy ta klapka zasłaniająca złącza usb nie jest zbyt tandetna i nie wyłamie się po jakimś czasie

 

Wygląda ze nikt jej nie ma, ale u konkurencji znalazłem 2 osoby które ją mają

 

 

@Think

Dotarł wreszcie do mnie Corsair 650D, wszystko już przełożone i działające. Obudowa jest naprawdę pojemna i łatwo wszystko poukładać. Wygląda naprawdę ładnie i ma fajne rozwiązania. Ale... Drugi raz bym jej nie kupił. Blacha, z jakiej jest wykonana, to jakiś kiepski dowcip, widziałem folie aluminiowa sztywniejsza niż ta buda... Wszystko faluje i łatwo się gnie. Ja rozumiem, że buda ma stać w jednym miejscu i grubość blach nie powinna mieć tak dużego znaczenia ale to jest obudowa dla pasjonatów a tacy cały czas będą przy niej kombinować, przenosić, przestawiać itp. Obydwa koszyki na dyski w mojej budzie są krzywe, cale szczęście łatwo można je sprostować praktycznie bez użycia siły... Panele boczne tez są powyginane i nie przylegają dobrze do boków. Ale najgorsze jest to, ze jeżeli chwyci się obudowę po przekątnej tj. dolny róg przy zasilaczu i górny przy portach USB, to buda się skręca, trzeszcząc niemiłosiernie. Konstrukcja w ogóle nie jest sztywna i chyba nie muszę mówić jaki ma to wpływ na zamontowaną płytę główna. Większość obudowy wykleiłem dedykowanymi matami od CaseKing (.de) ale nie pomogło to wiele bo zamontowanie koszyczków na HDD i cieniutka blacha wprowadzają okropne wibracje, bardzo przenoszą chrobotanie i wirowanie dysków twardych (dosłownie, będąc w innym pokoju, myślałem, że pralka chodzi na parterze). Tanie i hałaśliwe oryginalne wentylatory tez nie pomagają zachować głośności na odpowiednim poziomie. Już kupiłem piankę wygłuszająca od Akasa na spód, pod koszyczek dysków w nadzieji, ze to rozwiąże ten problem. Porównując Corsaira do mojego starego CoolerMaster CM690 ten pierwszy wypada naprawdę słabo, oczywiście biorąc pod uwagę jakość wykonania. CM690 jest dużo sztywniejszy i cichszy pomimo "dziurawej" konstrukcji. Natomiast Corsair 650D to naprawdę świetna buda pod względem pojemności, rozwiązań i wyglądu ale z totalnie spieprzonym wykonaniem absolutnie nieadekwatnym do ceny jaką trzeba zapłacić za tą obudowę...

 

http://forum.pclab.pl/topic/310607-Prezentujemy-swoje-maszynki/page__st__29040

 

A tu video recka tej budy

obrazująca jej wady

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...