Skocz do zawartości

wiwa HD90 problem z kanałami


Recommended Posts

Zakupiłem wczoraj dekoder tv naziemnej wiwa hd 90. Mam problem z wyszukiwaniem kanałów. Dekoder zaktualizowałem, dałem na automatyczne wyszukiwanie, i znajduje mi 7 kanałów, z tego co patrzyłem na mapę powinno być 15 :). Gdzie może być problem?

Link to post
Share on other sites

Antena może nie zbierać poprawnie sygnału - sprawdź jaki masz poziom sygnału jak na tym screenie:

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4701_tunery/P_Jun13_123308.jpg

 

Jeśli jest słaby pomyśl o ustawieniu anteny - dobraniu kierunku, może wyższy maszt lub umieszczenie na dachu, sprawdź zarobienie końcówek. Jeśli to już masz przetrenowane, to rozważ kupno anteny dedykowanej do DVB-T, ale to tylko jeśli sprawdzisz już inne możliwości. Warto też pożyczyć inną, nowszą lub większą antenę od sąsiada - jeśli masz taką możliwość.

Jeśli zakupisz to tylko w takim sklepie, gdzie będziesz miał pewność, że w razie gdyby nowa antena nie sprawdziła się to będziesz mógł ją bez problemu oddać.

Anteny nie są aż tak drogie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/dekodery-dvb-t/strona/17756.html

Ale pamiętaj by włączyć w dekoderze zasilanie anteny, inaczej niczego Ci nie wyłapie.

Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałem nic z wyżej wymienianych rzeczy, potrenuje :), kwestia jest też taka że nie znajduje mi żadnej stacji radiowej :), wiec może faktycznie wina stoi po stronie anteny. Natomiast odnośnie zakupu anteny nie lepiej np kupić jakiś lepszy symetryzator ?, czy są lepsze i gorsze :)

Link to post
Share on other sites

Nie miałem okazji bawić się symetryzatorami. Zamiast kombinować zwykle podchodzę do problemu konkretnie i rozwiązuję go bez półśrodków. Symetryzatory nie są drogie i zawsze można sprawdzić jak zachowa się system z takim dodatkiem. Bywają też układy z przedwzmacniaczem, ale trzeba pamiętać, że to musi być już zasilone z zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...