Skocz do zawartości

Komputer PC do 2000 zł do gier


Recommended Posts

Witam.

 

Otóż po wakacjach mam zamiar kupić komputer , próbowałem złożyć go po swojemu lecz jednak mi się to nie udawało więc postanowiłem napisać na forum u osób bardziej doświadczonych w tej dziedzinie ;p

 

Poszukuję komputera do 2000 zł do gier. Potrzebuje wszystko poza dyskiem bo jego jedynego mam z wejściem sata :P A więc tak potrzebuje płytę główną , napęd cd , zasilacz , proc , grafe , ram no to chyba wszystko , myślę że o niczym nie zapomniałem ; D.

 

A więc tak komputer ma być typowo do grania chciałbym pograć spokojnie sobie np: na high detalach w NFS The Run.

 

Komputer ma być wydajniejszy od mojego starego:

Intel Core 2 Duo E4600 , 4 GB Ram , Geforce 9500 GT ;p (Wiem wiem , machina jak nic xD).

Dlatego chce wszystko nowe bo tylko 1 dysk mi zostaje bo stary komp oddaje siostrze z 2 dyskiem a napędu nie będę mógł wykorzystać bo ma wejście ata ;/

 

Poprosiłbym tylko o nazwy produktów gdyż dopiero po wakacjach będę zamawiał w sklepie każdą część po kolei nówkę z gwarancją więc wiecie jak to jest.

 

Moje jedyne wymagania to to aby komputer był dobry do gier i fajnie by było aby płyta główna była niebieska i karta graficzna też bo mam diody niebieskie w kompie i fajnie by się w to wpasowało. I procek jakiś 4 rdzeniowy ;p jakieś i5 o ile starczy ; D

Aha najlepiej proc to od intela a grafe to od nividi ;p

 

Jakieś pomysły co do dobrego zestawu do grania za 2000 zł ?

Edytowane przez damian01211
Link to post
Share on other sites

z i5 będzie ciężko.

 

imo takie coś

 

Procesor:Intel Core i3 2120

Płyta główna: ASRock H61iCafe

Pamięć RAM:Kingston KHX1333C9D3K2/4G

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD6870 1GB

Napęd: LG SuperMulti

Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0

Zasilacz: OCZ ZS 550W 80+ 135mm

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

z i5 będzie ciężko. imo takie coś Procesor:Intel Core i3 2120 Płyta główna: ASRock H61iCafe Pamięć RAM:Kingston KHX1333C9D3K2/4G Karta graficzna:Sapphire Radeon HD6870 1GB Napęd: LG SuperMulti Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 Zasilacz: OCZ ZS 550W 80+ 135mm

po co taka grafa? przeciez proc bedzie mu spowalnial LOL
Link to post
Share on other sites

Co ?!? przeciez i3 + 6870 to najlepszy wybór .

Do i3 można nawet 7850 włożyć i nie wiem dlaczego by miało coś "spowalniać"

Jeśli chcesz 4 rdzenie to może coś od amd ?chociaż i3 będzie lepszy wyborem z powodu mniejszego poboru , ma 4 wątki a wydajnością przebija 965 na stocku .

Bierz zestaw od dadulek

 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

po co taka grafa? przeciez proc bedzie mu spowalnial LOL

Fakt! zapomniałem że do i3 to max gt 440 %-)

 

Inna sprawa, czy musisz mieć nowe wszystko? Kupując grafe i proca z 2 ręki na to i5 i (może, a w zasadzie to wielkie i głębokie morze) to na 7850 (czy 6950/560Ti) by wystarczyło.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

ja mam

cpu i3 2120

gpu gtx560ti

ram 4gb kingston 1600

mobo msi b75ma-p45

buda Brutus 410

psu xfx core 550w

hdd 500gb sata 3

dalem 2,267 pln + przesylka

 

co do karty mozesz zrobic taki myk ze wyczajisz na allegro jakas 2 miesieczna na gwarancji i ja kupisz

jesli cos z nia bd to oddasz do servisu a zaoszczedzisz nawet do 200zl

 

widzmina 2 z uberpróbkowaniem na ultra w 50-60 fps ciagne

crysis 2 hardcore 60+ fps

mafia 2 tak samo

gat 4

assassins creed revelation

skyrim

wszystko ultra 60+ fps

Link to post
Share on other sites

Ja to sobie złożyłem taki zestaw, za nie cały miesiąc zamawiam : http://www.morele.ne...ry/info/tAiXu4/

Słaby procesor, ale można go wymienić na i5 za jakiś czas, a g840 będzie na razie okej.

 

@hukaluk teraz ten twój zestaw kosztuje 2400 zł :/ Na jakich rozdzielczościach grasz w te gry? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wyciągasz na 560ti w Wiedźminie2 60 fps z uberpróbkowaniem.

 

EDIT: W tym zestawie jest dysk twardy, jak odejmiesz jego cenę to wyjdzię ci nieco mniej niż 2000zł. I jest to zestaw do późniejszego upgrade'u.

Edytowane przez Ofalo
Link to post
Share on other sites

u mnie masz niebieska płytę, kartę i ramy :D

 

a po prawdzie to bierz zestaw od 06radcho z dopłata do 7850

np tu masz : http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7850-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-lite,31762.html różnica 100 PLN

 

Edit: możesz zmienić nagrywarkę na taką: http://techplanet.pl/produkty/napedy-optyczne/lg-nagrywarka-dvd-gh24ns90-czarnywewnetrzna-oem,31305.html i już masz tylko 80 zeta różnicy :)

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

@up

niby tak, ale wydając 2000zł już lepiej od kolegi tą 100 pożyczyć niż potem żałować. (a ta stówka to 5% wartości całego kompa :) )

 

Wiem, łatwo się mówi, dołóż tu dołóż tam. Ale 2 kafle na kompa się nie wydaje co miesiąc tylko parę lat na tym pośmigasz. I właśnie dlatego lepiej pokombinować :D

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Własnie dobrze że wspomniałeś o tym że lepiej dołożyć bo to prawda. Ale jeżeli ktoś pisze że MAX 2K i nie wiecej to jednak oszczędności na czymś trzeba szukać. Ale jeżeli istnieje dołożenie 100zł to jak najbardziej byłbym za HD7850 2GB bo 1GB to teraz na FHD to mało. Zależy na jakiej też rozdziałce się gra.

Link to post
Share on other sites

to może lepiej założyć temat pod koniec wakacji ?

 

A czemu nie teraz ? Przynajmniej plan będę posiadał i jak forsa będzie to odrazu sklep a tak czekanie będzie :)

 

A obudowę masz?

 

Nie ale 2000 zł chce na kompa , bez obudowy , bo komp może dobrze leżeć na biurku przez jakiś czas :)

 

@damian01211

 

Planujesz w najbliższym czasie rozbudowę PC? Zmiana CPU itp.

 

Oj nie nie nie , zero upgrade'ów , co najwyżej oc ale to tylko tyle ; )

 

Więc z tego co wyczytałem to:

Intel i3 2120

ASRock H61iCafe ( z tego co widzę to ten model ma usb 3.0 )

Ram to od kingstona albo goodram ale czy czasem 4 gb to nie będzie mało ?

LG SuperMulti może być , no chyba że jest przejściówka z sata na ata ale to będzie bez sens ale wtedy mógłbym zaoszczędzić choć trochę i potem dokupić napęd :P

Co do zasilacza to jeszcze nie jestem pewien bo nie wiem jaka karta graficzna ;p jak będę wiedział kartę graficzną to zasilacz wtedy bo to zasilacz musi podołać zadaniu zasilania tego wszystkiego ; p

Link to post
Share on other sites

Czyli napisz konkretnie jakie części potrzebujesz, bo ja się pogubiłem ;)

 

PS. Co do tych przejściówek ATA -> SATA, to uczulam na nie.. Często BIOS nie wykrywa napędów/dysków z tymi przejściówkami..

 

Tak jak pisałem: płytę główną , napęd cd , zasilacz , proc , grafe , ram ; ) bo dysk posiadam , obudowy nie potrzebuje , komp może leżeć na czas nie określony otwarty na biurku ; ) Więc obudowę sobie odpuszczę.

Link to post
Share on other sites

Od siebie proponuję coś takiego:

 

http://www.agito.pl/...paign=wszystkie

http://www.agito.pl/...paign=wszystkie

http://www.agito.pl/...paign=wszystkie

http://www.agito.pl/...-84-556644.html

http://www.agito.pl/...paign=wszystkie

http://www.agito.pl/...paign=wszystkie

 

Skoro nie będziesz za szybko upgrade'ował to wybrałem taką płytę.. Można bybyło dać AsRock'a P67 Pro3 + HD6870 i potem byś wymienił na i5, ale jak napisałeś , ze upgrade tak szybko nie będzie to wybrałem taką płytę. Za całość wyszło 2001 zł :E , ew. można wybrać inne ramy, bez radiatorków aby zmieścić się w tych 2k :)

 

Mi wyszło 1985 albo coś źle policzyłem albo bez dostawy liczone , nie wiem ale widzę że ten zestaw zabiorę bo corsair jest , no cóż i5 nie będę miał ale to nie problem ale jak by coś co tak z ciekawości pytam i5 by tutaj weszło ? Raczej nie będę kupywać ale pytam z ciekawości :P

A więc to będzie moim zestawem , dzięki wielkie :)

 

Oo ta druga opcja fajna z i5 ale nie wiem czy czasem grafa nie gorsza a jednak bardziej grafa musi być lepsza bo to do grania ; )

 

Dzięki wam wielkie , zestaw wybrany.

A więc:

Asus P8H61-M LE R3.0

Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5 PCI-E BOX

Samsung SH-222BB

Corsair CX500V2 500W

Intel Core i3 2120

Link to post
Share on other sites

i3 +6870 ! W bf3 na sp można spokojnie pograć na ultra .

Rozumiem ze ty jesteś tym specjalistą i testowałeś to dzięki google grafika %-) ?

Ten budżet pozwala na i5 2500k + może 520/430 gt , na pewno będzie lepiej .

Bierz to co koledzy radzą :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...