Skocz do zawartości

Bardzo Cichy zasilacz 400W- 500W


Recommended Posts

Witam

Jaki zasilacz państwo polecacie w cenie do 150-200zł nowy lub używany z gwarancją

Najważniejszym kryterium jest cisza oraz niezawodna konstrukcja

Komputer

Procesor Athlon X2 245

Grafika Radon 5450

3 dyski HDD

1 SSD

Komputer głównie do oglądania filmów, przeglądania Internetu

 

Czy Be Quiet! Pure Power L7 430W jest cichszy od Corsair CX430?

 

Jak na tle tych dwóch zasilaczy wypada OCZ model 500SXS2

Chodzi mi przede wszystkim o hałas

 

Mam do kupienia Corsair CX430 za 120zł leży u kogoś rok nie rozpakowywany 2 lata gwarancji. Warto go kupić czy lepiej szukać innego cichszego zasilacza??

 

Co do Chiftec to się zraziłem do tej firmy po tym jak mi padł zasilacz CHIEFTEC 360W HPC-360-302 DF

Edytowane przez mgrlukasz
Link to post
Share on other sites

Stawiam, że z tych wszystkich najcichszy jest be quiet!, choć najbardziej opłacalnym wyborem wydaje mi się ten Corsair 430W za 120zł. Zapytaj jeszcze czy to v1 czy v2.

versja CMPSU-430CXV2EU LUB CX430v2

 

OCZ model 500SXS2 używany pół roku cena około 120-140zł

XFX Core 450W 135mm używany rok cena około 170zł

 

Jaka jest różnica w głośności tych zasilaczy przy niskim obciażęniu ?

Edytowane przez mgrlukasz
Link to post
Share on other sites

OCZ odrzucamy ;) jednak sam jestem posiadaczem corsaira CX600 i jest niesłyszalny chociaż sam wolałbym produkt BeQuiet.

Co do tematu dorzucę, iż przy niewielkim obciążeniu Be Queit osiąga od 13 do 16 dB, a przy pełnym obciążeniu do 20 dB ;).

Podsumowując Be Quiet gwarantuje jako jedyny z tych 3 opcji ciszę - 20dB to bardzo mało ;)

Link to post
Share on other sites

OCZ odrzucamy ;) jednak sam jestem posiadaczem corsaira CX600 i jest niesłyszalny chociaż sam wolałbym produkt BeQuiet. Co do tematu dorzucę, iż przy niewielkim obciążeniu Be Queit osiąga od 13 do 16 dB, a przy pełnym obciążeniu do 20 dB ;). Podsumowując Be Quiet gwarantuje jako jedyny z tych 3 opcji ciszę - 20dB to bardzo mało ;)

Bardzo dobra odpowiedź

Jak wygląda Corsair na tle tego Be Quiet! ?Ile ma db i czy jest aż taka duża różnica? Czy warto dopłacić do nowego 80zł w porównaniu z tym za 120zł Corsair cx430

Zasilacz i tak będzie działał pod małym obciążeniem sam komputer podbiera około 85-120 wat odczyt z miernika

Edytowane przez mgrlukasz
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Akurat seria L7 Pure Power nie należy do zbyt rewelacyjnych ale tak naprawdę nie dostanie się za 150-200 zł super-cichego zasilacza klasy Seasonic, Antec czy też nowych jednostek be quiet!...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem zasilacz używany Corsair CX430 niestety okazał się zepsuty a miał być w 100% sprawny ;/ Pierwszy i ostatni raz kupiłem używkę.

Oceny zasilacza Corsair CX430 dużo cięższy od Be Quiet L7 430w 2,3kg Be Quiet 1,38kg

Przewodu w Corsair z 10 razy lepsze grubsze w oplocie wtyczki lepiej wykonane szczególnie złącze ATX dopinienie 4 pinów w Be Quiet to jest porostu tragiczne ;/

Be Quiet w miarę cichy pod niskim obciążenie słychać w komputerze dyski HDD

Jakoś wykonania Corsair bije na głowę tego Be Quiet niestety ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...