Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Podkręcałem kartę ale skończyły mi się suwaki w msi afterburber i dlatego mam zamiar wgrać bios do mojej karty ze zwiększonym limitem podkręcania rdzeni. Obecnie maksymalną wartością taktowania dla gpu jaką mogę ustawić jest 800Mhz a w nowym biosie ustawiłem sobie 1Ghz. Dawno temu wgrywałem bios do jakiejś karty tylko w tym przypadku mam problem ponieważ do tej karty są dwa biosy, master i slave. Teraz moje pytanie, czy edytować dwa biosy i w nich ustawić maksymalną wartość dla gpu 1ghz(pewnie tak) i jak poprawnie wgrać te biosy. Zamierzałem zrobić to z pod Dosa ale nie wiem jak wgrać odpowiedni bios na swoje miejsce tzn. jak przyporządkować bios "master" do rdzenia "master" i analogicznie zrobić ze "slave"

proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Tutaj troszke lekturki odnośnie samego wgrywania itp. http://www.techpowerup.com/printarticle.php?id=34

 

Natomiast jeśli chodzi o dwa biosy - sprecyzuj! Mi się wydaję, że możesz przełączyć pomiędzy jednym a drugim tak? zy to może całkowicie inne rozwiązanie? Ja kiedyś miałem kartę 4870 również z dwoma biosami (przełącznik na śledziu). Modowałem jedynie jeden z nich żeby w razie niepowodzenia mieć możliwość uruchomienia karty itp.

Link to post
Share on other sites

Witam

Odblokowanie Msi Afterburner nic nie daje. Już sobie poradziłem z wgrywaniem biosu za pomocą ATI Winflash. Banalna obsługa :)

Najpierw wklepujemy bios "master" następnie przełączamy na "slave", wbijamy bios i flashujemy :) ( 2 rdzenie -> 2 biosy )

Karta bez zmiany napięcia robi na rdzeniu ze standardowych 750Mhz na 850Mhz. Podbije jeszcze napięcie ale najpierw muszę wymienić termopady :)

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...