Skocz do zawartości

tania karta graficzna do panelu 1680x1050?


Recommended Posts

Poszukuję taniej karty graficznej na AGP, która obsłużyłaby na widescreene taką rozdzielczość na D-sub. Zastosowanie tylko do netu + filmy, granie nie wchodzi grę. Ważne, żeby jakość obrazu była rozsądna. Ponoć ATI RADEON 7000 wspiera rozdziałkę aż do 2048x1536 ale w sumie karta jest wiekowa i nie wiem, czy sprawdzi się przy widescreenie. A ewentualnie do filmów w HD (720p) przy procku P4 2,8Gh co trzeba by było zakupić? Chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że chodzi mi o tanie karty. Wielkie dzięki za wszystkie rady.

Link to post
Share on other sites

Jak tanie? Do 100zł? Myślę, że na allegro dorwiesz coś z Radków x1300 wzwyż lub GF 7xxx. Im wyższa seria tym lepiej, bo ma więcej tych multimedialnych bajerów, wsparcia HD itd :) Napisz dokładny budżet i się pomyśli. Ale wiem, że na 100% Radeon 9200SE i GF FX5500 obsługują 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się zmieścić najlepiej do ok. 100zł. Reszta sprzętu jest już jednak do tyłu technologicznie, więc nie chcę specjalnie inwestować w obsługę sprzętowego dekodowania HD itd. Obsługa filmów HD jest tu opcją a nie wymogiem. Raczej chodzi mi o dobrej jakości obraz w tej rozdzielczości w wykorzystaniu biurowym + media "tradycyjne", że tak powiem :) Chociaż ponoć nawet strony z animacjami flash mogą się dusić się przy zbyt słabej karcie, a nie chciałbym, żeby stanowiła w tym wypadku wąskie gardło. Ustaliłem, że GeForce FX 6200 i ATI Radeon 9250 (na Allegro) również powinny dać radę tej rozdzielczości. I pytanie - czy w sumie przy takim wykorzystaniu komputera warto brać np. GF6200 za ok 100zl czy też Radeona 9200 za 30zł, bo i tak w praktyce nie zauważę rożnicy. Z drugiej strony może warto jednak dołożyć jeszcze np z 20zl i mieć w miarę pewność, że pójdzie film w HD.

Link to post
Share on other sites

Ok nie doczytałem tutaj masz już na AGP. Możesz wylicytować do 100zł jak ci się uda to:

http://allegro.pl/item804633145_powerco ... 512mb.html

http://allegro.pl/item802474647_asus_n7 ... ywana.html

http://allegro.pl/item806003029_najtani ... 600gs.html

Już poprawione.

Jak nie to propozycja olo163 jest ok.

Link to post
Share on other sites

Heh, panowie czytanie ze zrozumieniem. Pierwsze zdanie w poscie autora wyraznie wnosi ze potrzebuje on AGP a nie PCI-E '].

 

Chcac odpalac filmy HD na tym kompie musisz szukac karty pokroju GF6600/HD1xxx. Kazda starsza karta bedzie sprawiac ogromne problemy przy renderowaniu HD i cala operacja zajmowal sie bedzie proc, co zdecydowanie odczujesz na wydajnosci.

 

Niestety, karty na AGP sa przesadnie drogie do oferowanych mozliwosci i wieku, dlatego ciezko bedzie znalezc rozsadnego radka w rozsadnej cenie. GF6600 do 100zl powinienes kupic. Polecam wersje GT, bedzie zwyczajnie duzo wydajniejsza od zwyklej.

Link to post
Share on other sites

Wklejacie te linki a nawet nie wiecie od czego.

 

@koziro - autorowi raczej nie przyda się chłodzenie od Radka X1600.

 

@qrdel - jesteś pewien że to karta graficzna renderuje film? Bo mi się wydawało że procesor!?

Jedynie świeże karty wspomagają dekodowanie materiałów HD. Z Ati bodajże od serii HD 2xxx, a u NV(nie dam głowy) 8xxx.

 

--------------------------

Możesz spróbować swoich sił:

http://allegro.pl/item810888956_asus_ah ... agpx8.html

 

http://allegro.pl/item808382551_ati_rad ... l_bcm.html

Link to post
Share on other sites

@qrdel - jesteś pewien że to karta graficzna renderuje film? Bo mi się wydawało że procesor!?

Jedynie świeże karty wspomagają dekodowanie materiałów HD. Z Ati bodajże od serii HD 2xxx, a u NV(nie dam głowy) 8xxx.

Jestem pewien ze GF6xxx po zainstalowaniu odpwiednich kodekow do h.264 odciaza czesciowo procesor od renderingu. Mam, wiec wiem jak to wyglada. FXy sie niestety w takich sytuacjach rozkladaja sie na lopatki. Analogicznie HD1xxx tez czesciowo w renderingu pomagaja, ale lepsze to niz sam proc... :hahaha:.

 

Ale masz jak najbardziej racje, pelna wsparcie dla PureHD maja dopiero GFy serii 8xxx +, ale tez nie wszystkie, bo z tego co wiem to z G80 tylko 86GT/GTS i pokrewne, a pozniej dopiero od g92 (88GT/GTS itp). Wsrod radkow to od HD2xxx.

 

Na dzien dzisiejszy po zainstalowaniu odpwiedniej kombinacji matroski moj x2 nie robi absolutnie nic podczas odtwarzana FullHD, cala operacja zajmuje sie grafika. Procesor idluje.

Link to post
Share on other sites

koziro: płyta posiada zintegrowaną grafikę (MSI PM8PM). Niestety, karta nie obsługuje takich rozdzielczości.

 

Myślę, że GF 7600 chyba da radę w tej konfiguracji. W sumie kartę poszukuje nie do swojego kompa, a ta karta graficzna ma podobne parametry do mojej. Mój wiekowy desktop AMD 2400XP - 2,0Gh, z kartą Raodeon X1650 Pro płynnie dekoduje HD w 720p. Fakt, że udało się dopiero z kodekiem CoreAVC i obciążenie procka skacze często pod 100% ale poza tym nie narzekam :)

A co do karty, najważniejsze żeby wspierała 1680x1050, HD to miły dodatek. Z tego co ustaliłem, okazuje się duża część nawet trochę nowszych kart wspiera rozdzielczości aż do Full HD, a z tą właśnie mają problemy.

 

Tzn. chodziło mi o GF 6200 :hahaha:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Chciałbym poinformować, że ostatecznie - biorąc pod względem możliwości, zapotrzebowanie i cenę zdecydowałem się na Radeona 9250. Karta kosztowała jedyne 53zł z przesyłką i sprawia się wyśmienicie. Obraz jest rewelacyjny, żyleta, drobne detale i czcionki wyświetlane są niezwykle wyraźnie, żadnego rozmazania czy też innych problemów. Również filmy HD 720p śmigają bez najmniejszego problemu przy użyciu procka ok. 20%. Nieźle działal również jakiś tam symulator lotu i to w najwyższej rozdzielczości, ale się nie wgłębiałem w temat bo komp do tego służył nie będzie ;) Dziękuje jeszcze raz wszystkim za rady i propozycje, może ktoś jeszcze skorzysta z powyższych porad. Pozdrawiam :sciana:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...