Skocz do zawartości

Programowanie studia


Recommended Posts

Studia informatyka.

Na zajęciach będę miał programowanie liniowe, strukturalne, analiza matematyczna , dystretna.

 

Chodzi mi czy znacie jakiś przystępny i wocony kurs, strony, książkę którą znajdę najlepiej w internecie do nauki programu. Przypuszczam że na studiach będzie c , c++ , choć nie jestem pewien.

Do analizy matematycznej też poproszę jakieś tytuły warte uwagi.

 

za pomoc wielkie dzięki. Z

 

PS. Znalazłem kurs c wiki jedynie.

materiał z matematyki z dostępnych z un... jagiellońskiego.

Link to post
Share on other sites

Do c++ cokolwiek, byle ćwiczyć.

Symfonia dobra dla początkujących, ale samo przeczytanie książki dużo Ci nie da, bo trzeba jeszcze umieć tą wiedzę wykorzystać, tak wiec praktyka ponad wszystko.

A z czego się uczyć poczytaj sobie tutaj.

Link to post
Share on other sites

Do "C" miło się czytało z http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-v-stephen-prata,jcszpr.htm

Do c++, Symfonia.

Analiza to z grubszych: "Analiza matematyczna w zadaniach" Krysicki, Wlodarski

z cieńszych to taka seria: "Biblioteczka opracowan matematycznych" i tam m.in. "210 calek nieoznaczonych" , "102 rownaniania rozniczkowe" itd z roznych działów analizy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na zajęciach będę miał programowanie liniowe, strukturalne, analiza matematyczna , dystretna.

Zasmucę Cię. Studiuję informatykę i napisałeś o prawie samej matematyce :D Programowanie liniowe u mnie było matematyką. Analiza i dyskretna to też matmy :P A co do programowania strukturalnego to zależy od uczelni: Turbo Pascal albo ANSI C. Módl się o C, bo łatwiej będzie wypracować podstawy do innych języków.

 

Do C++ także polecam Symfonię, Grębosza :)

Edytowane przez Krzesąd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...