Skocz do zawartości

Podkrecenie radeon 5850 toxic pytanie.


Recommended Posts

Karta jest już fabrycznie podkręcona ale za pomocą programu od MSI można wyciągnąć nawet 900 na GPU oraz 1320 na Memory.Oczywiście takie ustawienia zależą od wielu czynników dlatego zalecam stopniowo podnosić taktowanie o jakieś 5-10 Mhz i robić testy. VDC to napięcie karty którego w tym programie nie zmienisz. Licz się jednak z tym że po OC pod obciążeniem karta może dojść do 70 stopni i mieć wysoki pobór prądu.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

To oznacza że dałeś zbyt wysokie taktowanie. Obniż je rób testy, odpal jakąś grę i zobacz czy nie będzie artefaktów. Może się też zdarzyć że nie dasz rady zbyt wysoko podnieść :( Sprawdzaj też czy zasilacz trzyma napięcie na linii odpowiedzialnej za zasilanie grafiki, gdyż zbyt duże odchylenie od normy może zakłócić OC albo uszkodzić kartę.

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem czy ja zle to robię czy tej karty nie da sie podkręcić ponieważ jak podkręciłem o 5 to po jakimś czasie podczas gry zacioł mi sie komputer i był dziwny obraz... Czy za małe napięcie czy za dóżo podkęciłem do 800 ,, a drógiego nie ruszałem.

Link to post
Share on other sites

Za wysokie taktowanie dla grafiki najprawdopodobniej jak wspomniano. Może być to spowodowane zbyt małym napięciem rdzenia lub linią 12V ale jeśli to zasilacz z sygnaturki to nie powinno być tak źle. :)

Link to post
Share on other sites

To co i jak ustawić używam programu o którym wcześniej napisałem specjalny do kart graficznych saphire to jak ustawić napięcie ?. i ile dać mhz czego pierw ustawić bo są 3 suwaki karzdy do czego innego

 

dać screna ?.... Bo za bardzo nie rozumiem o co kaman z tymi woltami.;/.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca mi o to chodziło .. no trudno :(.. Panowie ile ta karta morze max wycisnąć bo jak ja podkręcałem co 5 to bardzo słabo idzie jej podkręcanie dlaczego ??? wiatrak jest temperatura niska a i tak obraz sie wali ;(. jakieś propoazycje .

 

Czytałem gdzueś ze tą karte da się dobrze podkręcić to wina zasilacza procesor jest oc do 3.8

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...