Skocz do zawartości

msi pn6 sli platinum i e7400 problem !!!


Recommended Posts

posiadam ten procek i płytę z wgranym najnowszym biosem 1.7 i wogule nie działa ? na stronie producenta pisze że wspiera płyta ten procek :P płyta główna w 100% sprawna bo mam w nim teraz e2200 po oc 3.1ghz a u kolegi mój e7400 działa bez problemu. co może byc tego przyczyną ze na tej płycie nie działa ten procek ?

 

jest może jakaś szansa ze wszytko będzie działać jak należy ? może trzeba wgrać innego biosa ?

 

ps: może by ktoś chciał wymienić płytę główną za płytę o podobnych możliwościach oc ?

Link to post
Share on other sites

1.7 wersja biosu

 

znalazłem coś takiego

So this was all a lot more complicated than it should have been... After sending my motherboard to MSI twice I finally it back last week and it now works with the E8400. I have no idea what they did to the board to get it to work, but whatever it was it works now and I am happy. http://img.tomshardware.com/forum/uk/icones/smile.gif

So if you have a problem with your P6N Platinum not working with the E8400 and the latest BIOS update does not help, call MSI and have them fix it. Make sure to thoroughly explain the situation and be firm about wanting it fixed... I'm not sure what they did the first time I sent mine to them (if anything) but it sure didn't work with the E8400 when I got it back like it was supposed to.

 

co o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Płyta na 100% powinna obsługiwać w twój E2200(Wystarczy bios 1.5). Skoro producent zamiesza listę CPU. To znaczy że płyta była testowana z określonym procesorem i nie stwarza problemów. Zdemontuj najwyżej chłodzenie, zobacz czy docisk chłodzenia, nie jest zbyt duży wyjmij procesor i sprawdź czy nóżki podstawki LGA 775 nie są pokrzywione. W razie czego wyprostuj i odpal całość ponownie.

Link to post
Share on other sites

Fakt pomyliłem się co do procesora. E7400. Kiedyś z płytą MSI jeszcze pod Socket A na KT400 miałem podobny problem nie chciała od palić po fleszowaniu. Wyjęcie baterii na 2 minuty przy odłączonym zasilaniu oraz rozładowanie płyty (kilkanaście naciśnięć przycisku start bez zasilania i baterii) pomogło. Płyta odpaliła. Jeżeli robiłeś OC tego E2200 to płyta może pamiętać ustawienia i próbuje odpalić E7400 z tymi samymi ustawieniami, a nie każdy procesor kręci się tak samo. Dlatego E7400 możenie nie odpalić po OC. Mam jeszcze jedną propozycję wgraj na nowo bios 1.7 ale przy ustawieniach fabrycznych biosu i procesorze E2200 ale bez OC. Potem przetestuj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...