Skocz do zawartości

ASRock P67 Extreme6 B3 Problem


Recommended Posts

Witam, od nie dawna martwią mnie dosyć wysokie temperatury chipsetu które sięgają według programu HWMonitor ponad 90*C (TMPIN3 wydaje mi się że to chipset, gdyż sekcja jest chłodna sam sprawdzałem radiatory). Słyszałem też że HWMonitor może nie podawać dokładnych danych lub czujnik temperatury może być zepsuty. Tak wysoką temperaturę osiągam tylko wtedy gdy obciążę karte graficzną. Dla pewności sprawdziłem temperaturę chipsetu po obciążeniu gpu w furmarku 1440x900 bez AA. Aktualnie tylko taki monitor posiadam w tej rozdzielczości jednak niedługo mam zamiar zakupić FullHD.Wnioskuję że ta temperatura jest tak wysoka ponieważ karta zakrywa chipset który jest klockiem bez użebrowania czy może w moim przypadku za bardzo się grzeje?

 

Drugim problemem jest niedziałający wyświetlacz LED (ten który wskazuje błędy) kompletnie nie działa.

 

Doradźcie co powinienem w takiej sytuacji zrobić. Gwarancja lub zignorować to? Dodam że mobo ma około 1,5 miesiąca zakupione w morele.net

 

Edit: Temperatura chipsetu w spoczynku to 40*C

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Jaki inny program mogę użyć to sprawdzenia temperatury chipsetu?

 

Edit:Hmm dziwne pobrałem przed chwilą Aida 64 temperatury są w porządku więc pewnie HWMonitor źle wskazuje...

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

jaki masz ten chipset ?

 

p67-a mobo jaka ma?

Nie znasz sie nie wypowiadaj....

Zobacz temp w biosie jesli mozesz.

Podaj mi screen z temperaturami progamem hw monitor.

Jaki zasilacz i jak u cb z chodzeniem(obudowa)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...