Skocz do zawartości

OC ASUS Radeon HD 4580


Recommended Posts

Witam, po podkręceniu procesora, naszła mnie ochota żeby wycisnąć jeszcze trochę z karty graficznej. Model to ASUS Radeon HD 4850 Glaciator, zastanawiam się, na ile mogę sobie pozwolić biorąc pod uwagę, że ta karta nie ma chłodzenia sekcji zasilania ? Lekko podkręciłem w Catalyst Control Center do 680/1054 (625/1003), testowałem OCCT, Furmarkiem i 3dMark06 - Wszystko zakończone powodzeniem, bez artefaktów. Jeżeli chodzi o testy w grach, to niestety nie posiadam na ten moment żadnej katującej karty graficzne - sprawdziłem tylko w Alan Wake i Diablo 3, bez żadnych problemów. Maksymalna temperatura GPU w stresie przy tescie OCCT to 70 stopni, nie wiem jak z sekcją zasilania, GPU-Z nie wyświetla mi takiej informacji. Sprawdziłem paluchem ale tylko się oparzyłem (a podobno sekcja może osiągać 100 stopni, więc nic dziwnego) ;)

Jak myślicie, takie oc będzie bezpieczne ? próbować dalej czy obniżyć ?

 

Moja konfiguracja sprzętowa:

Intel Pentium Dual Core E5200 @ 3,4GHz BOX,

ASUS Radeon HD 4850 Glaciator,

RAM Patriot PVS24G6400LLK, DDR2, 800Mhz, 2x2GB,

Płyta główna: Gigabyte p31-es3g ,

Zasilacz: MODECOM FEEL 500 (ale nie jest to Feel 1, tylko seria nowsza od Feel III, z działającymi zabezpieczeniami)

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ma radiatora na sekcji zasilania to można kupić w komputroniku miedziane radiatory o wymiarach 12mmx11mm i przyczepić do sekcji zasilania.Od teraz rób skoki po 5Mhz rdzeń i 10Mhz pamięci i sprawdzaj czy jest stabilna i się nie przegrzewa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...