Skocz do zawartości

Temperatura GTX 480


Recommended Posts

wlasnie zglebiam ten temat

lepsza o 1% :D:D:D

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_570/27.html

 

jestem ciekaw tylko jakby podniesc zegary 480 do 570 to juz buy chyba bylo lepiej :D

 

 

 

 

 

 

Było to do przewidzenia,to że zmniejszyłeś nie świadczy że będzie stabilny.Twój gtx480 ma default wyższe napięcie i nic ci nie da niższy (V) taką masz sztuke.Tylko dziwi mnie twój bezsensowny sposób przy którym zamiast kręcić w górę do pełnej stabilności przy oryginalnym napięciu to ty obcinasz chcąc nie wiem,uzyskać niższe temp. czy też mniejszy hałas ? OK ale to wszystko nie przy turbinie którą masz w karcie,po pierwsze będzie zawsze głośno (turbina) po drugie temp. nie wiele zbijesz (a nadal jest gorąco) taki już urok fermiacza.Do tego zamiast zwiększać jej wydajność to ty na odwrót,to może mogłeś zostać w takim razie przy gtx470 :) Jedyny ratunek dla ciebie to wymiana chłodzenia a nie wymiana czy też edycja biosu która jest tu kolejnym bezsensownym zabiegiem i która oczywiście ci nic nie da.Czasem ludzie sami sobie wynajdują i szukają problemów. Następna rzecz,różnice między zalmanem vs extreme o ile nie ma wielkiej różnicy w temp. gpu (tylko ze względu na RPM ),to ram i sekcji zasilania już tak. A Furmark Takim programem upewnisz sie do jakich temp. karta jest wstanie nagrzać się (a dokładnie ram,vram,gpu i pcb) i do jakich bezpiecznych wartości można jeszcze dalej kręcić a nie jak ktoś tu wspomniał ugotuje :mlotek:http://obrazki24.pl/images/2gvg.jpg i to nie koniec jej możliwości. ;) W grach przy tych zegarach nigdy ci nie dojdzie do takich temp. co widać na benchmarku. A przy tym napięciu coś ty podał 0.988V to max.stabilny na rdzeniu to 860Mhz,podaje stary screen na 840. http://obrazki24.pl/images/unigine201.jpg Jak chcesz kombinować to baw się dobrze ;) ja proponuje wymienić chłodzenie i problem z głowy. :D :D :D Na ile masz pamięć ustawioną względem 1113mV (pewnie więcej niż 1848Mhz)

 

jak sie nazywa to co ci w Heaven pokazuje zprawej strony na gorze (zegary tem p itd) ?

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Bierz Accelero Xtreme II +, gdyz jego polaczenie z GTX480 jest warte kazdej wydanej zlotowki.

 

Moj GTX480 na oryginalnym chlodzeiu:

Iddle: 65-70C przy 60% obciazeniu wiatraka, wiatrak wyje.

Load: ok. 90C w stresie, wiatrak krzyczaco wrzeszczy.

 

Accelero Xtreme II +:

Iddle: 33C - wiatrak na 12V, cisza,

Load: 45-55C - wiatrak na 12V, cisza,

PCB: 33-38C

 

Po zmianie karta podziekuje Ci za w koncu dobra klimatyzacje.

Link to post
Share on other sites

pogrzebalem troche w ustawieniach i max w crysis 1 przy kompie zabudowanym w meblu max 78 stopni

zegary default tylkoprofile wiatraka dobre dobrane tak by od 65stopmni do 80 zaczynalpowoli rozkrecac wiatrak od 50 do 93% .napiecia na 1013mv i karta ma max tak jakpisalem 78-83 stopni w grach

Link to post
Share on other sites

no wyjec straszny :D:D:D ale jak pisalem zamkniety w burku wiec nie jest zle a temp sa dobre z tego co mialem napoczatku (107 w furmarku :o i okolo 95 w grach) teraz zjechalem blisko 20 do dolu :> ale i tak przy przyplywie kasy nie obejdzie sie chyba ez Accelero ^^

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

ja mam taki problem ale z oc asus gtx 470 wodne chlodzenie podlaczone do procka i grafiki

procesor i5 4,7Ghz podkrecony teperatura do 58o karte malo co krece bo sie sterowniki sypia nie wiem jak ja ustawic co chwile wywala mi stery i sie resetuje teperatura karty dochodzi do 52o i reset juz drogi dzien sie mecze pomocy wklejam link do zdiecia:

http://imageshack.us...3/43585036.png/

 

cos robie zle ze sie tak resetuje ale jak chodz o 10 puntow co kolwiek podniose 5 min i reset sterownikow

system windows7

Edytowane przez marcin1980
Link to post
Share on other sites

Witampisalem wspominalem juz o tym w jednym temacie ale pomyslalem ze zaloze nowy by troche o tym podyskutowac

 

W przeciagu tygodnia zmienilem 2 razy grafike

najpierw z gtx-a 275 wskoczylem na 470tke a dzien pozniej wyrwalem taniio referent NVIDI GTX 480

odpalam go dzis i szok...

w furmarku 107 stopni !!! wiatrak auto roskreca sie na 92%...

 

http://fotoo.pl//out.php/i315224_gtx480.jpg?id=24c64e10ba4e51b3373234393730%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0

 

Pomyslalem ze rozkrece i wymienie paste wiec tak zrobilem ale to pomoglo tylko tak ze spadlo o 2 stopnie do 105

 

O dziwo przy graniu w crysis 2 iustawieiu wiatrakow na 100 od temperatury 80stopmni mam max 87

 

jakies sugestie ?

 

dziekuje

 

Wielki szacun za świadome katownie karty programem do fajczenia kart graficznych :lol:

 

Swojego czasu sam nieświadomy zagrożenia testowałem GTX 275 programem furmark i po osiągnięciu 100 stopni przerwałem test tym bardziej że nalepka z logo Gigabyte się odkleiła tak było gorąco :o

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

zegar zegar to juz 480 jest gora ;) ale wiadomo - TE TEMPERATURY !

 

Słabią mnie takie wypowiedzi tak jak by tylko taktowanie rdzenia i pamięci miało wpływ na wydajność,a reszta w karcie się nie liczy :rotfl: Znajomy koleszka z tego forum miał do testów obydwie grafy tj. referencyjnego GTX 480 z założonym AXP i drugą Gigabyte GTX 570 Windforce 3.Po około tygodniu testowania Gigabyte powędrował na allegro,a GTX 480 został :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...