Skocz do zawartości

odblokowanie dwóch rdzeni w AMD Phenom x2 550 BE


Recommended Posts

Witam mam mały problem , gdzieś wyczytałem ze w procku który posiadam bez problemu mozna odblokowac dwa dodatkowe rdzenie. Ustawilem w biosie EC firmware selection na Hybrid a Advanced Clock calibration na Auto komputer zresetowal sie poczym przy włanczaniu pokazwyal Phenoma x4 ... Wszystko pieknie dopuki nie zaczynał sie ładowac windows , komp poprostu sie wiesza.. Jednak temp procka nie przekracza 46 stopni gdy sprawdzalem ją w biosie.. W czym problem ?

 

Model płyty głownej : Gigabyte MA 785GMT

Link to post
Share on other sites

hmmm...wejdź w bios ctrl + F1 włączy się nowa opcja Advanced Chipset Features i ustaw SB700 na enabled a i pamiętaj pamięci 1600Mhz!!! na wielu forach czytałem że z 1333Mhz są problemy po zmianie taktowania i timingów śmiga aż miło też na początku miałem problemy bo zmianie napięć pamięci taktowania i timingów x4 3,6 śmiga elegancko w 3dmark + 250 pkt w porównaniu do x2 3,8

 

 

Jakie masz pamięci ???

 

aaa właśnie jedyny minus odblokowania rdzeni żaden program z poziomu Windows nie pokaże ci temp procesora :) jedynie można bo obrotach wentylatora można przypuszczać ...

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, na Fudzilli był kiedyś taki fajny news, z odsyłaczem do strony na której było dokładnie opisane odblokowywanie rdzeni.

Wg. autora daje się odblokować około 70% procków.

Jest też wyjaśnione co robić jak procek nie chce działać z włączonym ACC lub działa niestabilnie.

Trzeba kombinować ze specjalnymi wartościami dla poszczególnych rdzeni (tyko jak to się nazywało :) ) Btw, spróbuj poszukać info o tym, albo jak będę miał czas to ja spróbuje do tego dotrzeć :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...