Skocz do zawartości

Asrock P67 Pro 3 vs Asrock Z68 Pro 3 Gen 3


Recommended Posts

Witam!

 

Składam komputer już długo. Co do procesora jestem pewny lecz nadal gnębi mnie płyta główna.

Wiele osób poleca Asrock P67 PRO 3 lecz ta płyta główna posiada starszy chipset. Nie przekonuje mnie też do niej, że nie można używać zintegrowanej grafiki od Intela, która by mi się bardzo przydała przy przeglądaniu internetu, a w grach przełączałbym na Radeon HD 7850 od Sapphire. Planuje też zrobić OC

procesora max do 4,5 Ghz. Z tego co wiem to Asrock P67 Pro 3 ma bardzo dobrą sekcję zasilania i sprzyja dobremu OC. Bardzo kusi mnie ten Asrock Z68 PRO 3 Gen 3 gdyż można używać zintegrowanej grafiki. Ja już nie wiem mam straszny dylemat. Chciałbym, aby ta płyta główna starczałby mi na jakieś 3-4 lata, aby w tym czasie nic nie dokładać. Chcę, aby była przyszłościowa.

Co wybrać? Jakie macie zdanie o Asrock Z68 Pro 3 Gen 3? Czy podkręcę bez problemu do 4,5 Ghz na dobrym chłodzieniu?

Chciałbym poznać opinie o tej płycie od ludzi, którzy ją posiadają.

Zaznaczam, że komputer będzie służył do częstego renderowania więc temperatury powinny być w normie i nie "skakać".

 

Pozdrawiam, Caffu

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o jakość wykonania i możliwości OC to obie są na bardzo podobnym poziomie. P67 PRO3 B3 jest pewniejsza i bardziej sprawdzona.

A różnią się chyba tylko tymi pierdołkami, które wymieniłeś.

Którąkolwiek wybierzesz - będziesz zadowolony

Ja bym wybrał Pro3, sprawdzona konstrukcja tania i solidna

Link to post
Share on other sites

sam mam asrock p67pro3b3 i jakbym mial drugi raz wybierać to wybrał bym Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3 w tą pro3 z68 sie nie pakuj, a jaki jest jedyny minus mojej? Taki ze trzeba sobie nieoficjalny bios wgrać zeby moc sie w pełni bawić voltage cpu, inaczej szaleje z napięciami na procu przy oc...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...