Skocz do zawartości

Problem z HD 7850 OC.


Recommended Posts

takie problemy z kartami są coraz częstsze , jak kupiłem swojego Gtx-a to na dzień dobry black screeny i tym podobne

 

próbowałem rozwiązać problem i na oficjalnym forum Nvidii znalazłem - The Nvidia 400/500 series lockup club! Have a Fermi based card that's locking up/blackscreens? Welcome! - ( niestety obecnie forum nvidii jest zawieszone )

 

ogólnie niewiele to pomogło , w końcu oddałem na gwarancje przysłali nową i ... nadal są tam jakieś problemy ale sporadycznie , w sumie jest dobrze

 

 

generalnie wszystko masówka i made in China

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Ggigabyte HD7850 OC 31/07 i już w pierwszym dniu po złożeniu kompa do kupy powitał mnie czarny ekran (po 3h grania w wiedźmina 2) u mnie wygląda to w ten sposób że po zainstalowaniu sterów (obojętnie jakich) i resecie system wita mnie czarny ekranmogę tylko wejść do trybu awaryjnego i usunąć sterownik, wtedy się system odpali... ale tylko do momentu instalacji nowych sterów.Testowałem już na dwóch różnych konfiguracjach komputerów i dokładnie te same objawy, w poniedziałek oddaję na gwNiepokoi mnie tylko fakt że tyle osób ma ten sam problem z tą kartą i mogę dostać zpowrotem kartę z takim problemem.Pozdrawiam

Edytowane przez ipman
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Ggigabyte HD7850 OC 31/07 i już w pierwszym dniu po złożeniu kompa do kupy powitał mnie czarny ekran (po 3h grania w wiedźmina 2) u mnie wygląda to w ten sposób że po zainstalowaniu sterów (obojętnie jakich) i resecie system wita mnie czarny ekranmogę tylko wejść do trybu awaryjnego i usunąć sterownik, wtedy się system odpali... ale tylko do momentu instalacji nowych sterów.Testowałem już na dwóch różnych konfiguracjach komputerów i dokładnie te same objawy, w poniedziałek oddaję na gwNiepokoi mnie tylko fakt że tyle osób ma ten sam problem z tą kartą i mogę dostać zpowrotem kartę z takim problemem.Pozdrawiam

 

Ja poświęciłem sporo czasu na próby rozwiązania tego problemu, ale ostatecznie wczoraj oddałem na gw. Nie ma sensu się męczyć. Jak dostaniesz znów uszkodzoną, to oddasz (aż do skutku albo rezygnacji ;))

Link to post
Share on other sites

Witam!

Nie przejmujcie się, tylko odnoście te karty do sklepu na serwis. Nie po to jakiś sprzęt kosztuje tyle kasy, żeby akceptować jego wadliwe działanie i kombinować Bóg wie z czym!

 

To ja pisałem na Elektrodzie, że pomogło podkręcenie zasilania w sterowniku, ale nie pomogło. Nie ma co kombinować tylko zwracać kartę do sklepu. Ja moją zwróciłem, a sklep odesłał do Gigabyte'a. Serwis Gigabyte odpisał po podaniu numeru seryjnego, iż karta została naprawiona a produkt został odesłany, więc czekam cierpliwie na kontakt ze strony sklepu. Osobiście wolałbym aby karta została wymieniona na nową, ale chyba one wszystkie "nowe" są wadliwe.

 

Jeżeli chodzi o odpowiedź od Gigabyte to na początku dostałem taką samą - spróbować na innym zasilaczu lub komputerze, bo ich zdaniem niektóre zasilacze, nawet markowe, mają słąbe linie zasilania 12 V. Jednak ja mam zasilacz OCZ 600 wat kupiony razem z tą kartą i okazało się, że karta była uszkodzona i naprawił ją dopiero serwis Gigabyte.

Czy rzeczywiście jest naprawiona, to się okaże, gdy dostanę ją w swoje łapy :)

 

Podejrzewam jednak, że z pewnością będzie sprawna, gdyż mam jak najlepsze doświadczenie z serwisem Gigabyte. Zawsze kupowałęm ich produkty, jednak przy następnym zakupie będę się już wahał, choć do tej pory uważałem te firmę za godną zaufania....

Edytowane przez marg1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam!

Nie przejmujcie się, tylko odnoście te karty do sklepu na serwis. Nie po to jakiś sprzęt kosztuje tyle kasy, żeby akceptować jego wadliwe działanie i kombinować Bóg wie z czym!

 

To ja pisałem na Elektrodzie, że pomogło podkręcenie zasilania w sterowniku, ale nie pomogło. Nie ma co kombinować tylko zwracać kartę do sklepu. Ja moją zwróciłem, a sklep odesłał do Gigabyte'a. Serwis Gigabyte odpisał po podaniu numeru seryjnego, iż karta została naprawiona a produkt został odesłany, więc czekam cierpliwie na kontakt ze strony sklepu. Osobiście wolałbym aby karta została wymieniona na nową, ale chyba one wszystkie "nowe" są wadliwe.

 

Jeżeli chodzi o odpowiedź od Gigabyte to na początku dostałem taką samą - spróbować na innym zasilaczu lub komputerze, bo ich zdaniem niektóre zasilacze, nawet markowe, mają słąbe linie zasilania 12 V. Jednak ja mam zasilacz OCZ 600 wat kupiony razem z tą kartą i okazało się, że karta była uszkodzona i naprawił ją dopiero serwis Gigabyte.

Czy rzeczywiście jest naprawiona, to się okaże, gdy dostanę ją w swoje łapy :)

 

Podejrzewam jednak, że z pewnością będzie sprawna, gdyż mam jak najlepsze doświadczenie z serwisem Gigabyte. Zawsze kupowałęm ich produkty, jednak przy następnym zakupie będę się już wahał, choć do tej pory uważałem te firmę za godną zaufania....

 

Dzięki bardzo za odpowiedź na tym forum! Czekam niecierpliwie na dalsze info czy serwis rzeczywiście naprawił ten błąd. Ja do tej pory również nie narzekałem na sprzęt Gigabyte, ale w tej chwili poważnie będę się wahał przed następnym zakupem, bo oprócz karty graficznej również płyta główna ma ze sobą problem. Czasem podczas włączania potrafi kilka razy się zrestartować i dopiero przechodzi posta. Ale to już inna bajka - póki co najważniejsza jest grafika ;)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. Specjalnie konto założyłem, żeby odpisać w tym temacie.

Mam tą nieszczęsną kartę od Gigabyte. Miałem buczenie w głośnikach i czarny ekran w szare pasy o grubości 5mm i odstępach 50mm.

Kartę odesłałem tego samego dnia do hurtowni - jestem resellerem - hurtownia do Gigabyte. Po tygodniu karta wróciła ze statusem naprawiona. Pasów nie ma, ale czarny ekran jak był tak dalej jest. GW2, WOT BF3 nei ma regóły. losowo po 5 czy 15 min wykłada się. Kartę kupiłem w ostatnim tyg lipca. Z miesiąc pewnie leżała, drugi miesiąc płynęła w kontenerze, więc wyprodukowana ze 4 miesiące temu była zakładam czyli standardowo - jak kupuje dyski to też po dacie na nich widzę że mają 4 miesiące od daty produkcji.

Dziś zrobiłem paczkę do hurtowni m.in z moją kartą. RMA dostałem z automatu, kurier zamówiony, czekam...

 

Nie patyczkujcie się jeśli czytacie to i macie zamiar samemu kombinować. Karta jest po to żeby pracowała, a nie się miała fochy. Napisałem że jeśli nie dostanę sprawnej karty, to tak jak kiedyś Seagate seria 7200.11 sprawiła że przestałem kupować ich dyski, tak samo będzie i teraz, tylko że Seagate się zreflektował i naprawił swój błąd, a jak widzę do tej pory Gigabyte olewa sprawę. Nic nei stoi na przeszkodzie żeby ich produkty trochę pobojkotować. Asus MSI też dają 3 lata gwarancji i stoją na tym samym poziomie, a nawet po ich edycji 78xx widać że na wyższym...

 

Nie traćcie nerwów przez takie głupoty. Przecież teraz wszystko można kupić chińskie albo gorsze... :D

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

sapphire tez nie sa zle mam hd7870,cenowo ta karta jest tylko drozsza od hd7850 o 27£ w moim przypadku wiec sie oplaca i nie ma zadnych problemow

problemy=czas=pieniadz

 

Ja stawiam zawsze na 3 letnią gwarancję. Niech to w kosztach będzie 100pln różnicy między Sapphire a MSI czy Giga, ale z doświadczenia wiem, że często padają karty między 2-3 rokiem użytkowania, gwarancja wtedy jak znalazł. To samo z HDD. 2 lata to szczyt sprawności. Seria WD Black daje 60mcy i takie wkładamy klientom do zestawów - właśnie ze względu na gwarancję.

 

Będę na bieżąco informował co z moim drugim zgłoszeniem do serwisu. Dałem do zrozumienia że to może być koniec mojej przygody z Giga jako resellera. Czas pokaże czy nas olewają czy choć trochę im zależy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja stawiam zawsze na 3 letnią gwarancję. Niech to w kosztach będzie 100pln różnicy między Sapphire a MSI czy Giga, ale z doświadczenia wiem, że często padają karty między 2-3 rokiem użytkowania, gwarancja wtedy jak znalazł. To samo z HDD. 2 lata to szczyt sprawności. Seria WD Black daje 60mcy i takie wkładamy klientom do zestawów - właśnie ze względu na gwarancję.

 

Będę na bieżąco informował co z moim drugim zgłoszeniem do serwisu. Dałem do zrozumienia że to może być koniec mojej przygody z Giga jako resellera. Czas pokaże czy nas olewają czy choć trochę im zależy.

 

no ale teraz na dyski segagate dostajesz tylko rok
Link to post
Share on other sites

Bo prawda jest też taka, że zachciało nam się kart ATI/AMD to mamy teraz problem :/

z NV nigdy w życiu nie miałem takiej akcji.

 

Kto to jest reseller, dla porządku zapytam - dystrybutor " odsprzedawca"?

Edytowane przez marg1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...