Skocz do zawartości

EVGA 680 GTX - Accelero


Recommended Posts

Ostatnio dużo czasu poświęcam na OC grafiki. Niestety oczywistym jest, że w pewnym momencie karta zaczęła stawiać opór. Dlatego zacząłem się rozglądać za alternatywnym chłodzeniem. Już kiedyś czytałem o Accelero, ale dopiero teraz poważnie się zastanawiam nad kupnem. Dla sprostowania, moja 680 ma piny zasilania w pionie, więc w grę wchodzą tylko dwa rozwiązania ze strony Accelero, tj.:

 

Accelero Twin Turbo II - http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/375/accelero-twin-turbo-ii.html?c=2182

 

oraz

 

Accelero Hybrid - http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/569/accelero-hybrid.html?c=2182

 

O ile to pierwsze nie zaskakuje wydajnością, to druga opcja wygląda ciekawie. Widziałem montaż na 580 GTX, różnice temperatur były dosyć spore. Przeraziła mnie wielkość tego urządzenia, zapewne będą problemy z montażem w mojej budzie w przypadku decyzji kupna. Jednak oprócz dodatkowej recenzji na youtube, nie znalazłem nic więcej na temat tego chłodzenia. Czy ktoś z Was miał może z tym styczność, potrafi mi wyjaśnić jak to działa i czy warto się w to bawić? W zasadzie ja szukam takiej zabawki raczej dla sportu. Dłużej niż 2-3 miesiące to u mnie chodzić nie będzie, bo i tak czeka mnie modernizacja budy. Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie oraz informacje na temat tego rozwiązania. Pozdrawiam!

 

http://cdn.overclock.net/c/ca/ca0b6162_IMG_3189.jpeg

Edytowane przez mstmst
Link to post
Share on other sites

Generalnie lepiej złożyć samodzielnie zestaw LC - toż to ustrojstwo z 800zł kosztuje, a za tą kwotę bez problemy kupisz oddzielnie części i złożysz świetny zestaw chłodzenia wodnego. Potem przy wymianie podzespołów wystarczy zmienić blok na GPU i tyle - chłodnica, pompka i reszta nie ulega przecież wymianie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze nie pomyślałem o tym. Ale kojarzę, że sam blok kosztuje prawie 4 stówki, dlatego odrzuciłem ten pomysł. Mógłbyś mi przedstawić taki zestaw? Wszystkie akcesoria, które bym potrzebował? Nawet niech przekroczy tysiąc, ale niech będzie dobry. Jednak oczywiście im taniej tym lepiej. Z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dziękuje chłopaki za zestawy, jednak wczoraj posypał mi się passat i trochę kasy popłynę, więc kombinacje z kompem muszę na razie odłożyć na jakiś czas. Starczyło mi tylko na Backplate do 680 GTX :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...