Skocz do zawartości

Poprawna temperatura?!


Recommended Posts

AXTU podaje najdokładniej ponieważ jest to oprogramowanie dołączone do płyty i musi poprawnie wskazywać i twoje temp przekraczają normę dla tego procesora max to 67 stopni

 

Panie gdzieś to pan przeczytał my tutaj mówimy o użytkowaniu w stresie osobiście twierdzę że jak w stresie 75C się zdaża to warto odpuścić oc na 2500k ponieważ po 1 jest to jak nazwa wskazuje w maksymalnym stresie np. Granie w Crysisa, Po 2 podczas Idle temp opadnie i po 3 warto zostawić troszkę C na wypadek upalnego lata.

 

Panie gdzieś to pan przeczytał my tutaj mówimy o użytkowaniu w stresie osobiście twierdzę że jak w stresie 75C się zdaża to warto odpuścić oc na 2500k ponieważ po 1 jest to jak nazwa wskazuje w maksymalnym stresie np. Granie w Crysisa, Po 2 podczas Idle temp opadnie i po 3 warto zostawić troszkę C na wypadek upalnego lata.

 

I po 4 przecież to IVY z "pastą termo przewodzącą na IHS" a nie lutowanym jak w Sandy Bridge...

 

PS myślę że na Sandy z tym Phanteks'em byś 4.5GHz spokojnie wycisnął tak czy owak...

Zawsze jest jakieś wyjście np można zmienić pastę na IHS ale to bardzo ryzykowne.

Link to post
Share on other sites

Możliwe też, że masz problem z samym procesorem, bo jakiś czas temu pojawił się artykuł, w którym było napisane, że jest jest problem z pastą termoprzewodzącą aplikowaną między rdzenie, a osłonę w procesorach IB. Wyszło, że nie jest dobrej jakości przez co procesory bardziej się grzały niż SB. Jedyną radą była wymiana tej pasty ale to już grubsza sprawa, bo trzeba procesor rozebrać.

Link to post
Share on other sites

Możliwe też, że masz problem z samym procesorem, bo jakiś czas temu pojawił się artykuł, w którym było napisane, że jest jest problem z pastą termoprzewodzącą aplikowaną między rdzenie, a osłonę w procesorach IB. Wyszło, że nie jest dobrej jakości przez co procesory bardziej się grzały niż SB. Jedyną radą była wymiana tej pasty ale to już grubsza sprawa, bo trzeba procesor rozebrać.

 

Źle zrozumiałeś IHS w Sandy Bridge np. 2500k był LUTOWANY a w Ivy 3550k jest to zwykła pasta słabej jakości.

I niewiem czy na chemi tego się nauczyłeś metal zlutowany z metalem daje lepsze przewodzenie ciepła niż najlepsza pasta.

Co do zdjęcia IHS to jest bardzo gruba sprawa... I nie polecam jej.

 

po 1 on nie ma 75 stopni tylko 85 i to nie jest 2500k tylko 3570k a że max temp to 67 to jest informacja ze strony intel-a

 

Ja tutaj widzę ok 82C...
Link to post
Share on other sites

Temperatury są troszke wysokie, ale nie jest to największa temperatura jaką ten procesor może wytrzymać. Czym go chłodzisz??

Ja używam CPU-ID HWMonitor do pomiaru temperatury.

Intel na swojej stronie podaje wartość Tcase max. Tcase max to nie jest temperatura maksymalna dla rdzeni, tylko najwyższa temperatura którą powinien osiągnąć sensor Tcase który jest "dolutowany" w IHS procesora.

Maksymalną temperaturę dla rdzeni określa wartość Tjunction max, po przekroczeniu której procesor zdusza częstotliwość czyli występuje throttling

 

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Temperatury są troszke wysokie, ale nie jest to największa temperatura jaką ten procesor może wytrzymać. Czym go chłodzisz??

Ja używam CPU-ID HWMonitor do pomiaru temperatury.

 

Phanteks'em PH-TC14PE (wydajnościowo podobny do twojego Silver Arrow SB-E) poczytaj sygnaturkę :P

Dlatego jestem pewien że to wina IHS...

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Nie wina IHS, tylko prawdopodobnie pasty między IHS a rdzeniem albo nie poprawnego montażu samego chłodzenia (może słaby docisk albo za duża/za mała ilość pasty termoprzewodzącej)

Link to post
Share on other sites

@matt105

Z cały szacunkiem dobrze zrozumiałem artykuł. Była wadliwa partia procesorów, która otrzymała gorszej jakości pastę i stąd problem. W późniejszych partiach problem został wyeliminowany. I nie rób ze mnie idioty, bo na chemii nie uczy się podstaw wymiany ciepła. Prędzej już na fizyce, a dokładniej procesy transportu ciepła opisywane są na studiach.

Link to post
Share on other sites

@matt105

Z cały szacunkiem dobrze zrozumiałem artykuł. Była wadliwa partia procesorów, która otrzymała gorszej jakości pastę i stąd problem. W późniejszych partiach problem został wyeliminowany. I nie rób ze mnie idioty, bo na chemii nie uczy się podstaw wymiany ciepła. Prędzej już na fizyce, a dokładniej procesy transportu ciepła opisywane są na studiach.

 

Co szkoła to obyczaj pamiętam na fizyce omineliśmy taki temat za to pani od Chemi z nami nadrobiła...

Co do IHS to z tego co napisałeś zrozumiałem że to wina słabej jakości pasty nie do końca bo nawet najlepsza pasta nie przewodzi tak dobrze ciepła jak takie zlutowanie tak więc proszę ciebie nie denerwuj się tak...

Link to post
Share on other sites

Wymienię pastę mimo wszystko na mx-2,teraz jest revoltec nano :) , i tak myśle "na oko" jeśli będzie różnica to -5 stC,oczywiście to się okaże po nałożeniu pasty. Btw sądziłem ,że na tym chłodzeniu będzie lepszy wynik,z tego co widziałem na forach z usa mieli lepsze temp na powietrzu. W bf3 temp maks 67stC,więc myśle że nie ma tragedii,ale do szału brakuje ^;^. Fakt ,że intel z tą pastą na IHS się popisał nie wąsko... A gdyby ktoś z okolic 3 miasta byłby na tyle doświadczony ,aby zmienić mi paste w procku to niech pisze na priv śmiało :P. Btw trochę odbiegliśmy od tematu,nie oceniając temp czy małe czy duże wskazania temp AXTU i core/real temp bliższe rzeczywistośći niż z OCCT?!

Link to post
Share on other sites

Wymienię pastę mimo wszystko na mx-2,teraz jest revoltec nano :) , i tak myśle "na oko" jeśli będzie różnica to -5 stC,oczywiście to się okaże po nałożeniu pasty. Btw sądziłem ,że na tym chłodzeniu będzie lepszy wynik,z tego co widziałem na forach z usa mieli lepsze temp na powietrzu. W bf3 temp maks 67stC,więc myśle że nie ma tragedii,ale do szału brakuje ^;^. Fakt ,że intel z tą pastą na IHS się popisał nie wąsko... A gdyby ktoś z okolic 3 miasta byłby na tyle doświadczony ,aby zmienić mi paste w procku to niech pisze na priv śmiało :P. Btw trochę odbiegliśmy od tematu,nie oceniając temp czy małe czy duże wskazania temp AXTU i core/real temp bliższe rzeczywistośći niż z OCCT?!

 

Stary nie lepiej sprzedać ten procesor i kupić 2500k?Było by napewno wiele łatwiej co do wyników to napisałem wina pasty na IHS i sama jego wymiana to nie takie hop siup nawet dla zaawansowanych użytkowników dlatego każdy normalny do mocnego OC by ci polecił 2500k nawet ze względu na lutowane IHS. Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Spróbuj zmienić pastę rozsmarowując cienką warstewkę po całym procesorze lub robiąc X po przekątnej i jeszcze raz dokładnie zamontuj chłodzenie. Dokręć śruby mocujące do oporu by był jak najlepszy docisk.

Link to post
Share on other sites

Może tego nie napisałem ale o to mi chodziło by dokręcić tyle ile pozwala gwint (z wyczuciem) na śrubkach a nie dalej napierać na gwint jak śrubka nie chce się już kręcić. :)

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Może tego nie napisałem ale o to mi chodziło by dokręcić tyle ile pozwala gwint (z wyczuciem) na śrubkach a nie dalej napierać na gwint jak śrubka nie chce się już kręcić. :)

 

Wiesz np taki nasz forumowy Koksu @bigpun jak by wkręcił do oporu to w płycie głównej by dziury Zrobił :). Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Źle zrozumiałeś IHS w Sandy Bridge np. 2500k był LUTOWANY a w Ivy 3550k jest to zwykła pasta słabej jakości.

I niewiem czy na chemi tego się nauczyłeś metal zlutowany z metalem daje lepsze przewodzenie ciepła niż najlepsza pasta.

Co do zdjęcia IHS to jest bardzo gruba sprawa... I nie polecam jej.

 

 

Ja tutaj widzę ok 82C...

 

Źle zrozumiałeś IHS w Sandy Bridge np. 2500k był LUTOWANY a w Ivy 3550k jest to zwykła pasta słabej jakości.

I niewiem czy na chemi tego się nauczyłeś metal zlutowany z metalem daje lepsze przewodzenie ciepła niż najlepsza pasta.

Co do zdjęcia IHS to jest bardzo gruba sprawa... I nie polecam jej.

 

 

Ja tutaj widzę ok 82C...

 

A patrzyłeś na AXTU
Link to post
Share on other sites

AXTU tak samo jak core temp i real temp,OCCT ściemnia :) . Po zmianie pasty z Revoltec Thermal Grese Nano :> na AC Mx-2 ^^ .http://img507.imageshack.us/img507/2008/44mhzwp9515min65st.jpg. Delikatna ^^ poprawa... ;)

Edytowane przez KepasOM
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...