Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałem sie zapytać, czy pamieć cache dysku twardego będzie mieć wielkie znaczenie. To znaczy chodzi mi konkretnie o różnicę miedzy 32 a 64mb.

 

Mam zamiar posiadać także dysk SSD na komputerze, na którym będzie system. Czy w tym wypadku 32mb na dysku HDD starczy?

 

Zastanawiałem sie na jakimś od firmy Western Digital. Firma oferuje całkiem niedrogie i z tego co czytam dobre jakościowo dyski. Tylko nie wiem co wybrać. Starczy mi 500GB (nie chcę więcej, bo będę mieć jeszcze trochę SSD).

 

Czy taki dysk byłby okej?

http://www.ceneo.pl/9940395

 

Czy moze nie?. Czy starczy te 32mb? I czy nie będę musiał kombinować z jego umieszczeniem w obudowie CM Elite 370 lub 430? (w sensie nei wiem jaki jest standard w obudowach, czy 2,5, czy 3,5).

Link to post
Share on other sites

wybrałem WD5000AZLX ;) O ile się taki w Polsce znajdzie xD

 

Edit: Na stronie jest podane, iże model WD5000AAKX ma 16 mb cache, a na ceneo 32... Ile on ma? :P Duże to ma znaczenie? ;P

 

Pomóżcie, bo isę zastanawiam. Mam 3 opcje. Tylko nie wiem, jakie znaczenie ma to cache. Ma duży wpływ na prędkość/funkcjonowanie?

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

A tak sie zastanawiam. bo mialem zamiar kupić ten dysk plus SSD. Ale to wykracza poza mój budżet. Bo razem kosztuje z 750zł. Może warto odpuścić (na razie) ssd, zainwestować w jakiś dobry HDD za ok 500zł (500gb) a później kupić jakieś ssd. Chociaż żaden hdd nie oferuje tej predkości co ssd:(

Link to post
Share on other sites

Kupując dysk talerzowy mamy korzystniejszy stosunek ceny do pojemności lecz korstem szybkości. Dyski SSD są za to zdecydowanie szybsze.Możesz uzbierać na dysk SSD i kupić go za kilka miesięcy.Wtedy system przeniesiesz na SSD,a resztę zostawisz na HDD.

Link to post
Share on other sites

A mam jeszcze takie pytanie - bo zastanawiałem się nad dyskiem z żadnych z serii blue green i black.

 

Mam na myśli taki:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-av-gp-500gb-sata-ii-32mb-cache-wd5000avds-284254/

 

Byłby okej, czy coś powoduje jego niska cenę? TO znaczy w tej cenie są dyski z serii blue, a mają 16mb cache.

Link to post
Share on other sites

TO znaczy w tej cenie są dyski z serii blue, a mają 16mb cache.

Zostaw ten cache w spokoju to nie on ma znaczenie . Chociaż jest pewna prawidłowość że im więcej cache to nowszy dysk, a co za tym idzie szybszy . Ale szybszy nie za sprawą cache , szybszy za sprawą innej konstrukcji. To co linkujesz to green 500 - 5400 obrótów a nie żadne zmienne 5400-7200 te bzdury tak powielają od paru lat,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...