Skocz do zawartości

GIGABYTE GTX670 pytania do użytkowników tej karty


Recommended Posts

W idlu to chłodzenie jest ciche, ale jak obroty przekraczają 50% robi się dosyć głośno. Jak ustawisz na 80 do 100% to robi się prawdziwa suszara.

Mówi ten, który nawet jej nie miał....

 

 

 

Sama chłodzenie jest bardzo dobre i nie bez powodu je nie raz polecałem. Nie przekonuje mnie ten Asus i bardzo sobie chwalę Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Tak się składa że miałem to chłodzenie przez 3 miesiące na karcie Gigabyte 7950 i teraz leży na półce. Więc nie mów komuś że czegoś nie miał jeśli nie jesteś tego pewien bo możesz się mylić.. Po za tym nie jestem z tych którzy sie udzielają mimo tego iż nie mają pojęcia jak dany sprzęt się sprawuje.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

"Idle noise levels are outstanding, actually the card is the quietest GTX 670 we tested so far in idle. Under load the fan ramps up a bit but ends up being much quieter than the NVIDIA reference design. It is barely audible under load, but we've tested other cards like the ASUS DC II that is even quieter."

 

IDLE: http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_670_Windforce/images/fannoise_idle.gif

LOAD: http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_670_Windforce/images/fannoise_load.gif

(...)mam nadzieje, że nie będzie odstawać od Gigabyte Pozdrawiam

 

Tekst z pogrubionej czcionki powinien Cię bardzo ucieszyć. Kupiłeś "lepsiejszą" kartę :E

A tak na poważnie - obydwa modele są genialne :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Ave20 to, że według tamtego testu Asus jest najcichszy to niewiele znaczy, gdyż jest to okupione wysokimi temperaturami. Przy tej samej temperaturze Gigabyte jest cichszy (można sporo zmniejszyć obroty aby temperatura była taka jak w Asusie).

Link to post
Share on other sites

Ave20 to, że według tamtego testu Asus jest najcichszy to niewiele znaczy, gdyż jest to okupione wysokimi temperaturami. Przy tej samej temperaturze Gigabyte jest cichszy (można sporo zmniejszyć obroty aby temperatura była taka jak w Asusie).

 

Głupoty gadasz z tymi "wyższymi temperaturami. DCuII kręci się nawet wyżej na rdzeniu od wersji Gigusia. Także z tymi Twoimi wysokimi temperaturami to trafiłeś jak kulą w płot.

Kolejna rzecz - DCuII spokojnie trzyma pod obciążeniem temperatury poniżej 74*C, a więc udało się pogodzić optymalne temperatury z bardzo wysoką kulturą praca.

 

Poza tym, zdajesz sobie sprawię, że to działa w dwie strony ? I fakt, iż DCuII jest pod obciążeniem nawet cichszy od pozostałych kart w spoczynku przekłada się także na możliwość podniesienia RPM wentylatorów co jednocześnie przełoży się na spadek temperatur ?

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Głupoty gadasz z tymi "wyższymi temperaturami. DCuII kręci się nawet wyżej na rdzeniu od wersji Gigusia. Także z tymi Twoimi wysokimi temperaturami to trafiłeś jak kulą w płot. Kolejna rzecz - DCuII spokojnie trzyma pod obciążeniem temperatury poniżej 74*C, a więc udało się pogodzić optymalne temperatury z bardzo wysoką kulturą praca. Poza tym, zdajesz sobie sprawię, że to działa w dwie strony ? I fakt, iż DCuII jest pod obciążeniem nawet cichszy od pozostałych kart w spoczynku przekłada się także na możliwość podniesienia RPM wentylatorów co jednocześnie przełoży się na spadek temperatur ?

Mam dla Ciebie dobrą radę - nie opieraj się na testach w necie. Ja te karty testowałem wielokrotnie osobiście. Może post 260 Ci trochę wyjaśni o czym piszę http://forum.benchmark.pl/topic/47613-kepler-gtx670-pierwsze-testy/page__st__240

Skoro jeszcze wierzysz, że OC zależy głównie od producenta karty to musisz jeszcze się dużo nauczyć i sporo kart przetestować :) Ułatwię Ci trochę - najważniejsza jest konkretna sztuka rdzenia - reszta jest ważna dopiero jeżeli to pierwsze jest spełnione.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Mam dla Ciebie dobrą radę - nie opieraj się na testach w necie. Ja te karty testowałem wielokrotnie osobiście. Może post 260 Ci trochę wyjaśni o czym piszę http://forum.benchma...y/page__st__240

 

Nie znam Cię, kompletnie nie mam pojęcia kim jesteś, ale niezmiernie cieszę się, że "testowałeś" te karty. Nie wiem pod jakim kątem, ale od około 8 lat korzystam z TechPowerUp.com i jest to jeden z nielicznych vortali który przeprowadza bardzo rzetelne testy...Także pozwól, że Twoje "ja testowałem te karty" zignoruję, gdyż bardziej cenię sobie niezależne opinie doświadczonych osób, które pracowały na swoje uznanie przez grubo ponad 10 lat...

 

Jako dowód:

http://i41.servimg.com/u/f41/14/71/02/97/12311.jpg

Temperatury i OC.

 

Faktycznie, 74*C w stresie to tragedia. "Somebody call 911" U,u

 

* Gdyby ktoś pytał dlaczego są tam 2 GXT670 DCuII - ten drugi od dołu to wersja TOP ;) Jak widać ma nawet niższe temperatury z racji zmienionego RPM wentylatorów w BIOS'ie karty, a do tego robi 1200MHz na rdzeniu i wciąż pozostaje bardzo cichy...

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Nie znam Cię, kompletnie nie mam pojęcia kim jesteś, ale niezmiernie cieszę się, że "testowałeś" te karty. Nie wiem pod jakim kątem, ale od około 8 lat korzystam z TechPowerUp.com i jest to jeden z nielicznych vortali który przeprowadza bardzo rzetelne testy...

Akurat Twoje zdanie nie za bardzo mnie interesuje, lecz wprowadzasz ludzi w błąd a to mi się nie podoba. Nie podważam testów TechPower, pomimo, że ja jestem w branży już 12 lat ale brak tam porównania ciszy przy danej temperaturze - a tu tkwi cały pic. Skoro tak się zachwycasz Asusem TOP to co powiesz na to, że duża część nie pracuje nawet na fabrycznych zegarach ? Słyszałeś o wysyłaniu selektów przez niektóre firmy do testów? Cały ten biznes nie jest tak oczywisty jak się wydaje, możesz mi wierzyć na słowo. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Akurat Twoje zdanie nie za bardzo mnie interesuje, lecz wprowadzasz ludzi w błąd a to mi się nie podoba. Nie podważam testów TechPower, pomimo, że ja jestem w branży już 12 lat ale brak tam porównania ciszy przy danej temperaturze - a tu tkwi cały pic.

 

Do tego też piję - tak samo nie obchodzi mnie Twoje zdanie...Kompletnie. Dla mnie możesz być 12'latkiem siedzącym wśród okruchów chipsów przy okazji pisząc co takiego nie "testował"...

 

Nikogo, absolutnie nie wprowadzam w błąd - chciałbym zauważyć, że w przeciwieństwie do Ciebie, zamieściłem linki i screeny z rzetelnych testów, gdy Ty możesz jedynie pochwalić się poprawną znajomością korzystania z klawiatury...

 

Tyle ode mnie. I co by nikt nie psioczył, że próbuję tutaj gnoić Gigusia, pozwolę sobie przytoczyć:

A tak na poważnie - obydwa modele są genialne :)

 

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Suche testy z portali robionych nijak się mają do testów robionych do użytkowników końcowych w domu. To że testerom wydaje się że karta jest cicha nie znaczy że użytkownik końcowy też tak będzie uważał. Yacko chyba chodzi głównie o to że jak na rozmiar chłodzenia ten Asus ma naprawdę spore temperatury. A po podkręceniu robi się jeszcze cieplejszy.

Zapominasz także że OC nie będzie na każdej karcie takie same. Asus ma zarówno 670 które się świetnie kręcą, ale także i takie które ledwo ruszysz i klops.

 

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Asus ma zarówno 670 które się świetnie kręcą, ale także i takie które ledwo ruszysz i klops.

Dokładnie i właśnie w przypadku Asusa najczęściej występował ten KLOPS :)

Ave20 przeczytaj dokładnie post numer 260 na dole strony i zrozumiesz o czym piszę:

http://forum.benchmark.pl/topic/47613-kepler-gtx670-pierwsze-testy/page__st__240

Asus jest również dobrą kartą, ale trzeba kilka kliknięć aby był idealną :)

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Wiesz co - jak ktoś mi pisze, że karta z najcichszym chłodzeniem na GTX670 ma pod obciążeniem 74*C i to są, cytuję:

jest to okupione wysokimi temperaturami.

 

to sam nie wiem, jak tu wierzyć w którekolwiek słowo od takiej osoby...

 

74*C przy praktycznie zerowym RPW wentylatorów to OPTIMUM w kulturze pracy GPU. Nie ma cudów - niskich temperatur pod obciążeniem i pasywnego chłodzenia (chyba że sama architektura na to pozwala bo okazała się cudowna...;) ).

 

Ten ASUS - także w wersji TOP, potwierdza, że ma świetne możliwości OC, optymalne temperatury, a przy tym świetną kulturę pracy.

 

A to czy Yacko cokolwiek testował i czego on tutaj nie napisze, to już inna bajka...Osobiście, znacznie bardziej wierze w wyniki testów z miernikiem niż 2 zdania na krzyż użytkownika, który cholera wie kim jest, co robi i czy trzyma komputer na balkonie, a sam siedzi w kuchni %-)

Opinie użytkowników mają niestety to do siebie, że bywają kompletnie niedojrzałe i subiektywne.

 

No...ale to tylko mój punkt widzenia i obawa, że w kraju, gdzie ponad połowa osób korzystająca z internetu to młodzież, która w gimnazjum dyktanda nie potrafi napisać na 2; ciężko wymagać, by móc otrzymać obiektywną i w 100% zgodną z prawdą opinię.

 

Nie zamierzam się kłócić, bo swoją opinię na temat tych dwóch kart już wyraziłem. A to, że komuś nie podobają się testy z vortalu o wieloletnim doświadczeniu za granicą, to już nie moja bolączka tym bardziej, że TPU ma bardzo pozytywne opinię i powiedzmy "renomę". Opinia domowego "testera" z pewnością nie zmieni mojego odbioru testów z tegoż vortalu.

 

Bywać

 

EDIT:

Wypowiedź #260 z powyższego linku: tak samo jak w necie krążą opinie o gównianym serwisie ASUS'a, tak samo opinie o serwisie GB nie są powalające. A to, że ktoś trafił na bubla nie świadczy o tym, że cała seria kart jest do du*y. Ogarnijcie się...

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Ave20 - ja nie twierdzę, że ten Asus jest zły tylko, że Gigabyte lepszy. Przy Asusie powyżej 70 stopni boost spadał i tylko dlatego temperatura była problemem. Wyobraź sobie, że ten domorosły tester przetestował kilkanaście sztuk tego Asusa a TECHPOWER UP pewnie jedną i kto wie czy nie wybraną przez ASUSA.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Ave20 - ja nie twierdzę, że ten Asus jest zły tylko, że Gigabyte lepszy. Przy Asusie powyżej 70 stopni boost spadał i tylko dlatego temperatura była problemem. Wyobraź sobie, że ten domorosły tester przetestował kilkanaście sztuk tego Asusa a TECHPOWER UP pewnie jedną i kto wie czy nie wybraną przez ASUSA.

 

Wystarczy doczytać wątek i Twoją ostatnią wypowiedź na temat BIOS'ów kart które testowałeś...Sam też przyznałeś, że BIOS mógł zostać zaktualizowany.

 

Swoją drogą, ten "domorosły tester" "testował" karty Bóg wie pod jakim kątem, pod jakim obciążeniem i czy w ogóle potrafi się miernikiem posługiwać, a co dopiero czy go posiada...

Poważnie, "wyniki" Twoich testów kompletnie mnie nie interesują.

 

BTW: do testów na TPU nie trafiła sztuka inżynierska ani żaden sampel, tylko karta z pułki sklepowej :E

 

Bywaj

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Wystarczy doczytać wątek i Twoją ostatnią wypowiedź na temat BIOS'ów kart które testowałeś...

Nie rozumiem do czego pijesz ? BIOS wyszedł nie dawno, a ja po tych problemach unikam tych kart - co w tym dziwnego, skoro zwroty miałem ? Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

No ale jakby nie patrzeć 74stopnie to wcale nie mało jak na niepodkręcaną kartę. Jeden egzemplarz karty nie śwoadczy o tym że pozostałe się będą tak samo kręcić. Tak było zawsze i jest i w tym wypadku. Ja zawsze cenie sobie opinie innych osób na temat danej karty bo one mają inne spojrzenie na testowanie niż redaktorzy wielkich vortali. Jeśli ktoś ceni sobie zarówno ciszę jak i mniejsze temperatury a przy tym nie leci na "bajerancki" czarny backplate to lepszym wyborem wg mnie jest gigabyte.

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...