Skocz do zawartości

Asus Maximus Formula ?Pytania bo się pogubiłem w specyfikacji


Recommended Posts

Przymierzam sie do kupna: Asus Maximus Formula jest on na Chipsecie intel x38 ale w specyfikacji na stronie Asusa nie ma zwykłej Maximus Formula tylko maximus Formula Extreme i ona sie całkowicie różni od zwyklej Dokładnie czym bo interesuje mnie zrobienie kompa pod 775 z C2Q Q6600 z mozliwoscia zrobienie SLI z kartami 9600GT (tak dla sprawdzenia jak by to kosiło bo akurat mam 2 karty) i chodzi mi o to ze z tego co czytalem opinie jakiegośgoscia ze M.F nie obsługuje ddr3 i nie idzie zrobić sli ?? Wtf.Albo ewentualnei co polecacie.

Edytowane przez kichepl01
Link to post
Share on other sites

Ale czego DDR3 nie obsługuję pamięci Ram czy karty graficznej jeśli chodzi o pamięć Ram ma rację jeśli o kartę graficzną gada brednie.

A co do SLI nie jestem pewien na pewno CF będzie działać.

 

Oczywiście że nie ma specyfikacji na stronie Asus: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/Maximus_Formula/#specifications

 

To może pomóc tylko nie jestem w 100% pewien czy dobrze rozumiem:http://www.overclock.net/t/1018714/maximus-formula-x38-sli-hack

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

,,X38 zawiera podobny do P35 kontroler pamięci z obsługą standardów DDR2 i DDR3. Został on jednak poddany pewnym modyfikacjom. Chipset potrafi oficjalnie obsługiwać standard pamięci DDR3 taktowanych zegarem 1333MHz DDR. Ponieważ jednak trzecia generacja pamięci DDR jest ciągle mało popularna, na szczęście analogii do rodziny układów 915P / 920X nie ma i X38 potrafi także pracować z modułami DDR2 PC2-6400 800MHz DDR (choć zawiera także mnożnik FSB:RAM umożliwiający obsługę pamięci taktowanych zegarem 1066MHz DDR, mimo iż taka prędkość dla DDR2 nie została certyfikowana przez JEDEC).

W X38 Intel pozazdrościł nVidii ichniego pseudostandardu EPP wprowadzając własny - Extreme Memory Profiles. To nic innego jak rozszerzenie zapisu SPD o dodatkowe profile optymalnych dla danego modelu pamięci DDR3 timingów i napięć ułatwiających konfigurację modułów."

 

Czyli teoretycznie DDR 3 powinno działać.X38 nie ma wsparcia do SLi i dlatego są problemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...