Skocz do zawartości

Zamiana GTX 275 na GTX 470


Recommended Posts

Kumpel miał tą kartę - referenta - temp dochodzące do 100*C i do tego wyła... Zmiana chłodzenia może by pomogła, ale to kolejne koszta. Wymienił na referenta GTX 570 i było o niebo lepiej :)

 

A GTX 275/280 prezentuje podobną wydajność do GTXa 460, tylko, że nie obsługuje DX11.

 

Kumpel zapewne testował swojego referencyjnego GTX 470 furmarkiem,a w pokoju miał ze 40 stopni i do tego kompa owinął dodatkowo kocem byś mógł zobaczyć te 100 stopni :sciana:

 

Ciekawe jakie temperatury osiąga twój GTX 280 :?: pewnie max 50 stopni w stresie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Jak narazie testuje tego 470 i jest ogromna roznica w crysis 2 miedzy 275 a ta karta na q6600 (wybrane miejsce bardzo obciazajace w pierwszej planszy z fontanna 61fps- gtx 470 45fps- gtx 275 ). w 3d mark 06 bardzo mala roznica (niecale 400pkt) ale za to w 3d mark 03 roznica kolosalna (grx 275 - 49600 gtx 470 - 63400 ) . w benchmarku w StreetFighterXTekken prawie tak samo fps (251-255). Pod koniec tyg przyjedzie gtx 480 i wtedy zobacze czy jest sens zmiany na niego przy tym q6600 (2,8Ghz)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podkręć proca i testuj w nowszych grach i benchmarkach bo 3Dmark 06 to na dzień dzisiejszy marny wyznacznik wydajności :D

 

Zacznij od 3Dmark Vantage,Unigine Heaven,oraz benchmarków z gier szczególnie tych nowszych ;)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

no ja bym tu polemizowal z tym 460... jak wiadomo 275 ma taka sama wydajnosc jak 460 i wczoraj w crysis2 mialem srednio 45fps do srednnio 61fps na gtx 470. chamowanie procem widac strasznie w 3dmarku 2006 ale w grach jest juz lepiej.jutro powinien byc juz 480 wiec napisze co i jak

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał w takiej cenie GTX'a 480. Procesor wąskim gardłem? Śmiem wątpić :P. Ludzie ciągle grążą w tym micie i tak w kółko. Logicznym jest, że jak wymieni procesor na lepszy to odczuje skok wydajności. Bierz 480 i nie pi****l :). W przyszłości jak będziesz upgrade'ował kompa, to w miarę sensowną kartę będziesz miał, a jeszcze trochę potrzyma przy tym zastoju.

Link to post
Share on other sites

To nie jest mit, przy słabym procku zwyczajnie karta nie będzie chodzić na 100% swojej mocy. Proponuję wsadzić gtx480 do core2duo..

Testowałem swojego i5 760 w parze z 580tką na stock2,8ghz jak i po oc i od 3,5ghz wzwyż karta generowała o wiele więcej klatek. W Starcraft2 po oc zysk max fps rzedu 20-30fps. Tak samo BF3 na stock, jak i po oc widocznie mniej szarpie na max detalach.

Link to post
Share on other sites

A to 480 masz z accelero czy referent??

 

a co do grafiki i proca i mitow ktore co ogranicza to troche sie zmienilo i teraz w zwiazku z tym ze obecne procki maja nawalone tych rdzeni to czesc zadan jest przerzucana na procesor osobiscie sam kiedys czytalem o pomysle intela zeby Anti-aliassingiem zajmowal sie procesor a nie karta graficzna bo jest za duzy spadek klatek a procki przy tych zalozmy 4 rdzeniach i tych watkach mogly by ja skutecznie odciazyc. moim skromnym zdaniem procek odgrywa role w wydajnosci gier ale nie az taka jaka niektorzy im przypisuja a sugerowanie sie ze w 3dmarkach to wychodzi to jakby porownac prace umyslowa do fizycznej ni jak sie tego wymiernie zmierzyc nie da zeby na 100% powiedziec ze ta wartosc odpowiada drugiej

Link to post
Share on other sites

on do mnie jedzie i bedzie jutro (czytaj pre postow wczesniej) teraz od wczoraj w budzie siedzi 470 Leadteka (referent) i na nim mam 93 max w furmarku i wyje jak suszara :D w spoczynku ladne 46 stopni

 

jutro napisze jak sie ma skok fps wzgledem 470ki na q6600 oraz jak temperatury

Link to post
Share on other sites

Testowałem swojego i5 760 w parze z 580tką na stock2,8ghz jak i po oc i od 3,5ghz wzwyż karta generowała o wiele więcej klatek. W Starcraft2 po oc zysk max fps rzedu 20-30fps. Tak samo BF3 na stock, jak i po oc widocznie mniej szarpie na max detalach.

Akurat w BF3 ważne jest by procesor posiadał 4 rdzenie,a samo taktowanie nie ma większego znaczenia bo pierwsze skrzypce gra tu karta graficzna i ilość pamięci ram ( najlepiej mieć te 6Gb do 1080p ) ;)

 

http://obrazki24.pl/images/bf3cpuzqz.png

 

http://obrazki24.pl/images/battlefiel.jpg

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

czyli do bf3 q6600 i 480ka bedzie dobrym duetem :D :D:D

 

Będzie Git :jupi:

 

 

no i to sie mylisz bo widac ze przy pracach 2 rdzeniowych jednak ma ale przy 4 rdzeniach to roznica nieodczuwalna

 

Oceń sam :) Jak widać nawet lęciwy dwurdzeniowy Athlon II X2 265 ( 3.3Ghz ) daje radę w tandemie z GTX 580 :)

 

 

http://obrazki24.pl/images/cpu02izi.png

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

bedzie smigac jak ta lala :D ale zamiast kupowac kosztowna 480 mogles zostac na 470 i probowac popchnac quada i przejsc na ddr3 chocby na starszy socket 1156 ktory jest bardzo wydajny do ceny w jakiej teraz ludzie go sprzedaja :D taki i3 530 spokojnie ponad 4.0 ghz pociagnie a kosztuje kolo 200zl :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...