Skocz do zawartości

używany Itnel Core2 Quad Q6600 Montowanie


Recommended Posts

Cześć. W posiadanie w końcu dotarł do mnie procek używany Intel Core 2 Quad Q6600 i chce go zamontować do płyty głównej Asus P5N32-SLI Premium. Moje pytanie jest następujące czy użyć do tego jakieś pasty termoprzewodzącej? jeśli tak to jakiej? Zależy mi, żeby była dobra ale i cenowo niedroga. Do procka będzie montowany cooler SilentiumPC FORTIS HE1225, które jest w drodze do mnie. Gdyby ktoś po kolei mógł mi wytłumaczyć jak zamontować ten procek i cooler lub podesłać jakieś matieriały było by super. Bo szukając na necie niewiele było z tego, co ułatwiłoby mi poprawne zamontowanie, a nie chce tego popsuć po prostu. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Głupie pytanie ale paste nakładam tylko z jednej strony procka z tej wierzchniej? nie daje pasty tam, gdzie są styki, które łączą się z płytą główną??

 

Ale mnie kolega rozbawił tym pytaniem, poradników jak psow na internecie,zobacz najpierw:)

 

Co do pasty polecam:

Zalman ZM-STG2

Link to post
Share on other sites

Jestem po prostu totalnym amatorem :) Moja styczność z takimi rzeczami równa się zero. Otóż poradników jest sporo tylko, że w żadnym póki, co nie było czy pastę nakładamy tylko na wierzchu. A podobno kto pyta nie błądzi ;) A lepiej upewnic sie niz popelnic błąd.

Edytowane przez brakloginu89
Link to post
Share on other sites

Nakładasz tylko od strony tej "klapy".

Cienka warstwa, w niektorych miejsach może prześwitywać procesor. Po dociśnięciu chłodzenia i tak się wszystko wyrówna.

Ja mam Q6600 i SPC Fera na nim czyli prawie to samo co ty.

Musisz uważać aby dobrze docisnąć kołki do płyty głównej bo u mnie za pierwszym razem krzywo założyłem i jeden kołek odskakiwał przez co temp. w biosie wynosiła 60'C ;d

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...