Skocz do zawartości

Problem z komputerem - zawiesza się co jakiś czas


Recommended Posts

Witam. Kilka miesięcy temu zakupiłem taki oto zestaw komputerowy:

 

Mobo: ASUS M5A88-M EVO,

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4 GHz,

GPU: EVGA GTX 460 1 GB,

RAM: Kingston DDR3 2x 4GB 1333 MHz CL9,

HDD: WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKX 16 MB cache,

Zasilacz: Thermaltake TR2 500W 80+ Bronze.

OS: Windows 7 Professional x64

 

Problem polega na tym, że podczas normalnej pracy bez szczególnego obciążenia np. przeglądając internet w Mozilli nagle komputer stanął w miejscu, nie reagował na polecenia z klawiatury i myszy. Pomagał jedynie reset przyciskiem na obudowie. Drugi raz zdarzyły się także artefakty w postaci fioletowego ekranu z migającymi czerwonymi pikselami i również komputer nie reagował na nic. :( Kolejnym dziwnym zdarzeniem mającym miejscem 2 tygodnie temu było chwilowe zatrzymanie komputera w miejscu, zniknięcie obrazu z ekranu monitora, następnie nastąpił powrót do Windows i wyświetlenie się komunikatu: "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność". Sterowniki do karty graficznej są najnowsze 301.42 pobrane ze strony Nvidii. Komputer nie przegrzewa się, temperatury są w normie. Wykluczam niestabilność procesora, gdyż ostatnio testowałem go nawet programem OCCT. Chciałbym również dodać, że sytuacje te zdarzały się dość rzadko, i w losowym odstępie czasu. W czym może być problem? Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo przy gtx 460 - zawiechy przy przewijaniu stron internetowych i w losowych momentach podczas pracy w windowsie. W grach nie było problemu. Czasem ekran gasł i tyle tylko reset, czasem gasł na chwile po czym wyskakiwało że "sterownik przestał odpowiadać". Myślałem ze to problem z sdd ale po wymianie grafy na 7870 komputer nie zawiesił się ani razu w ten sposób(wcześniej średnio 3-4 razy dziennie).

 

pozdr

 

Edytowane przez Darkseeder
Link to post
Share on other sites

Bez karty graficznej można z góry stwierdzić że będzie BIOS pikać :D. Ale właśnie!! przed chwilą przypomniało mi się że mam jeszcze jedną kartę. Zintegrowaną w mostu północnym. :) Wystarczy że przepnę tylko kabel od monitora. Przynajmniej uda mi się wykluczyć czy reszta podzespołów jest sprawna. Do Darkseeder: Jeżeli okaże się że to karta, to będę walczył o wymianę w serwisie na nową, bo jest gwarancja :] .

 

Ok. To na razie komputer jedzie na zintegrowanym Radeonie i zobaczymy co się wydarzy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...