Skocz do zawartości

Corsair AX650 vs Seasonic X-Series X-660


Recommended Posts

Teraz kwestia Enermax Revolution 87+ 650W za 750zł i dwa lata gwarancji, czy Seasonic X-Series X-660 za 600zł i 5 lat gwarancji??

 

Bierz SS. Niższa cena, nawet posunę się do stwierdzenia, że lepsza jakość, dobry serwis, dłuższa gwarancja i niższa cena.

 

Swoją drogą strasznie poszły w górę ich ceny. W marcu za swojego zapłaciłem 509 zł i to nie była najniższa cenowo oferta.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie seasonic !

 

Moge nawet dać tobie zniżke 3% wtedy zapłacisz tylko 638 zł za ten zasilacz.

https://www.cooling....category=84_142

 

Dzięki wielkie ale w ProLine, który mam praktycznie na miejscu X-660 jest za 599zł (http://www.proline.p... X-SERIES X-660). Za przesyłkę nic nie płace bo odbiorę sobie na miejscu, ale i tak jeszcze raz ogromnie dziękuję.

 

Bierz SS. Niższa cena, nawet posunę się do stwierdzenia, że lepsza jakość, dobry serwis, dłuższa gwarancja i niższa cena.

Nie ma co się upierać na tego Enermaxa, SS faktycznie prezentuję się ciekawiej. Na temat jakości nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nigdy nie miałem nic od Seasonic ale zdam się na Waszą opinie.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobra ponieważ Corsaira i tak mam już zamówionego w komputroniku, poczekam aż przyjdzie, dowiem się co z tymi kablami PCI-E 6+2 oraz jak wygląda w praniu to ubezpieczenie. Na stronce to wiadomo wszystko mogą sobie napisać, a w realu pewnie zupełnie coś innego się okażę. Tak więc jeśli wszystko okaże się ok to pewnie skuszę się na tego AX650 jednak jeśli wyjdzie, że ubezpieczenie to ściema a w komplecie nie ma tych kabelków to olewam temat i zamawiam w ProLine Seasonic X-660.

 

Jeszcze jedna sprawa, podobno seria AX pojawiła się w dwóch rewizjach i ta nowsza podobno jest gorsza bo głośniejsza. Wiecie coś na ten temat? Może pierwsza rewizja faktycznie nie miała tych kabli, a ta druga już ma, bo znalazłem jeszcze jeden artykuł oraz filmik na YouTube, które potwierdzają, że AX650 posiada PCI-E 6+2:

http://www.pccasegear.com/index.php?main_page=product_info&cPath=15_354&products_id=18318

 

W 3.54 minucie widać idealnie.

 

 

EDIT: Na tym filmie kable PCI-E 6+2pin widać jeszcze lepiej:

http://www.youtube.com/watch?v=F-ZwxhaWqtM

Włączcie sobie od 5.30 minuty.

Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites

Ale męczysz tego corsaira.

 

Też stałem przed takim wyborem ponad rok temu corsair kusi tymi czarnymi kabelkami ,

ale uwież seasonic to klasa wiem bo sam miałem zasilacz seasonic X750 i wiem co mówie.

Jakość stoi na prfekcyjnym poziomie a chłodzenie sanace jest niesłyszalne.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Ale męczysz tego corsaira.

No męczę, męczę bo mnie to ubezpieczenie ogromnie zachęca.

Mam jeszcze sklep Agito.pl na miejscu, które również daję możliwość opłacalnych ubezpieczeń ale o dziwo nie posiadają w swojej ofercie żadnego modelu od Seasonic. :( Jak na złość w żadnym interesującym mnie sklepie nie ma teraz X-660, stąd mój upór na tego AX650.

 

Też stałem przed takim wyborem ponad rok temu corsair kusi tymi czarnymi kabelkami ,

ale uwież seasonic to klasa wiem bo sam miałem zasilacz seasonic X750 i wiem co mówie.

Jakość stoi na prfekcyjnym poziomie a chłodzenie sanace jest niesłyszalne.

 

Wiesz jak bym miał możliwość na normalnych warunkach gwarancyjnych kupić tego Enermax'a Revolution87+ to bym nie miał żadnego dylematu. Niestety 750zł i jedyne 2 lata gwarancji to za słaba propozycja...

 

Wiem, że każdy ma swoje doświadczenia i sentyment do danych marek, bo sam tak mam i uważam dla przykładu zasilacze Enermax za najlepsze. Jednak spora większość osób uważa AX650 i X-660 za konstrukcje bliźniacze i o tej samej klasie. Nie mam innego wyjścia i w obecnej sytuacji muszę w to wierzyć. Mam nadzieję, że Corsair mnie nie rozczaruję i będę zadowolony z tego zasilacza.

Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites

No w testach Corsair AX750 wypadł równie dobrze co Enermax Platimax 750W i Seasonic X-Series X-660, a przecież AX650 to ten sam zasilacz tylko o mniejszej mocy. Tak więc wierze, że będę tak samo zadowolony z tego Corsaira jak z Seasonic, czy nawet Enermaxa.

Link to post
Share on other sites

Za sasonikiem przemawia jeszcze jedno wiatrak nie włącza sie odrazu. Tylko po osiagnieciu okrslonej temperatury wiatrak zaczyna działac.

Mam sasonica to wiem. Po drugie co do gwarancji jak ma sie zepsuc to po roku ci padnie. Liczy sie czy jak trzyma napiecia.

Link to post
Share on other sites

Za sasonikiem przemawia jeszcze jedno wiatrak nie włącza sie odrazu. Tylko po osiagnieciu okrslonej temperatury wiatrak zaczyna działac.

No z tego co mi wiadomo zasilacze z rodziny AX działają na tej samej zasadzie.

 

"Do 20% mocy nominalnej wentylator pracuje w trybie pasywnym. Powyżej 20% do 50% obciążenia lub przy wyższej temperaturze w obudowie, wentylator pracuje w tzw. trybie cichym, wymuszając obieg i wydmu****ąc zgromadzone ciepłe powietrze z zasilacza. Powyżej 50% wentylator pracuje w normalnym trybie spotykanym w innych jednostkach. Należy się wielki plus za zastosowanie takiego rozwiązania."

 

Po drugie co do gwarancji jak ma sie zepsuc to po roku ci padnie. Liczy sie czy jak trzyma napiecia.

 

Jak wydaję na zasilacz ponad 600zł to oczekuję od niego o wiele więcej niż tylko rok sprawnego działania. Mój poprzedni Enermax działał pięknie od 2008r. zero problemów. Gdyby nie ta nieszczęsna burza spokojnie śmigał by jeszcze długi czas.

Mam nadzieję, że Corsair dając na serie AX aż 7 lat gwarancji jest pewny swojego produktu.

 

 

EDIT:

No pięknie... Znowu jestem w głębokiej du**e. :(

Właśnie wróciłem z komputronika, skąd miałem już wyjść z nowiuteńkim Corsair AX650 w rękach. Tak się jednak nie stało ponieważ naglę okazało się, że żaden ubezpieczyciel, który ma podpisaną umowę z komputronikiem nie udzieli mi na ten zasilacz ubezpieczenia. Dla czego? Bo nikt nie przewidział, że produkt może być objęty siedmioletnią gwarancją. Dzwonili, pytali, rozmawiali z kierownictwem i co? I du*a! Maskara jakaś...

Tak więc miałem zasilacz już w rękach ale niestety zostawiłem go w salonie. Tak jak mówiłem zdecydowałem się na niego tylko i wyłącznie ze względu na to ubezpieczenie. Skoro ubezpieczenia nie ma to wracam do punktu wyjścia.

 

Skusiłbym się na tego Seasonica gdyby był dostępny w komputroniku albo w agito, ale jak na złość w żadnym ze sklepów, które udzielają ubezpieczeń go nie ma. Paranoja jakaś. Wygląda na to, że zostanę bez kompa do czasu aż do sklepów trafią Enermaxy i Seasonici.

Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites

Za sasonikiem przemawia jeszcze jedno wiatrak nie włącza sie odrazu. Tylko po osiagnieciu okrslonej temperatury wiatrak zaczyna działac.

Mam sasonica to wiem. Po drugie co do gwarancji jak ma sie zepsuc to po roku ci padnie. Liczy sie czy jak trzyma napiecia.

 

Nie po osiągnięciu temp tylko pod większym obiciążeniem włącza się tryb hydro czyli wiatrak zaczyna się bujać :)

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem się w końcu pochwalić, że w ostateczności po tych wszystkich perypetiach kupiłem Corsaira AX650.

Nie nacieszyłem się nim jednak za długo ponieważ gdy nareszcie postawiłem komputer "na nogi" okazało się, że burza spaliła mi również zintegrowaną kartę sieciową na mojej rocznej płycie głównej. To się nazywa szczęście. :(

Tak więc na chwilę obecną czekam na powrót płyty, którą oddałem na gwarancje.

 

Sam zasilacz zrobił na mnie nie małe wrażenie. Już samo ogromne pudło nieźle się prezentuję, a zawartość tylko potęguję pozytywne wrażenia. Długie, czarne kable w oplotach oraz płaskie również czarne kable SATA/MOLEX dobrze się układają oraz pięknie się prezentują w czarnym wnętrzu obudowy. Wszystkie są na tyle długie, że można je sobie dowolnie układać i kombinować. Wszystkie kabelki są oczywiście odpinane co jest naprawdę miłym ułatwieniem. No i najważniejsze, kable PCI-E posiadają końcówki 6+2pin. :)

W pudełku prócz zasilacza i kabli znajdziemy również dwa pokrowce, jeden na zasilacz drugi na kable - miły dodatek, oraz opaski zaciskowe i czarno-białą naklejkę z logiem Corsair.

Ponieważ nie miałem za wiele czasu na testowanie nowego nabytku ciężko mi cokolwiek napisać o jego pracy. Jest cichy, ale nie wiadomo jak się będzie zachowywał w stresie po długim czasie grania. Jak odpalę w końcu kompa to napiszę coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...