Skocz do zawartości

Corsair AX650 vs Seasonic X-Series X-660


Recommended Posts

Ponieważ Enermax Revolution87+ w wersji 650W jest aktualnie praktycznie nie do zdobycia w Polsce oraz z niewyjaśnionych i niezrozumiałych przyczyn prawdopodobnie w jedynym sklepie (http://www.madtech.p...awt-g-650w.html), który posiada go w swojej ofercie udzielają na niego tylko 2 lata gwarancji, zmuszony jestem wybrać zasilacz z innej firmy. A szkoda bo Enermax produkuję jedne z najlepszych zasilaczy na świecie ale niestety jak widać za drogie na Polski rynek. :(

 

Na dzień dzisiejszy widzę tylko dwa modele, które bez większych kompleksów są w stanie godnie zastąpić upragnionego przeze mnie Revolution87+. Są to:

- Corsair AX650 High Performance Full Modular 650W

- Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 80Plus Gold 660W

 

Oba o praktycznie tej samej zadowalającej mnie mocy, w pełni modularne oraz w tej samej cenie. Za modelem od Corsair przemawia fakt, iż w Komputroniku udzielają na niego aż 7 lat gwarancji z możliwością dodatkowego odpłatnego ubezpieczenia, co uważam za nie głupie (http://www.komputronik.pl/uslugi/ubezpieczeniowe). Podkreślam, że zasilacz zmuszony jestem kupić ponieważ w ostatni weekend, po dość spektakularnej burzy mój Enermax Liberty padł, ratując jednak wszystkie pozostałe podzespoły.

 

Tu pytanie do Was, który zasilacz z tych dwóch byście wybrali i dla czego?

 

 

PS: Proszę nie wysyłajcie mi linków z tańszymi ofertami lub licytacjami obu modeli ponieważ i tak kupie w ProLine lub Komputroniku. Nie są to najtańsze sklepy ale oba mam na miejscu, oferują długie gwarancje i są to sklepy pewne i sprawdzone. Oczywiście orientowałem się już w innych sklepach i wyjątkowo jeśli chodzi o ceny jest całkiem dobrze. Dla przykładu Morele.net jak i TechPlanet, które również mam na miejscu nie posiadają ciekawszej oferty.

Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites

Też kiedyś stałem przed takim dylematem :-> , za X-660 przemawia to że że ma wtyczki PCI-E 4 x 6+2 PIN , a nie tak jak AX 650 PCI-E 4 x 6 PIN, z kolei za AX 650 ta gwarancja :)

Miałem X-660 ponad 2 miesiące, 3 tygodnie temu odmówił współpracy :( i od tej pory czekam na info z serwisu seasonica ( ponoć procedura czasochłonna - tak odpisali z cooling.pl)

AX 650 to praktycznie to samo co X-660 - Poczytaj ten test %-)

Link to post
Share on other sites

Właśnie po "tym teście" zdecydowałem się wybrać spośród tych dwóch zasilaczy.

 

Stawiam jednak na Corsair ponieważ została ostatnia sztuka w Komputroniku a nie mogę sobie pozwolić aby mi go ktoś zwinął z przed nosa. Zresztą te 7 lat gwarancji wsparte dodatkowym ubezpieczeniem uważam za bardzo dobre rozwiązanie. W przyszłości pioruny będą mogły mi skoczyć. :)

 

Dzięki wielkie za pomoc, jednak nadal czekam na Wasze dalsze opinie. Zasilacz mam na razie zarezerwowany, jeszcze za niego nie zapłaciłem więc ostateczna decyzja w każdej chwili może ulec zmianie.

Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites

Jeśli wolisz wybrać corsair zamiast seasonic

 

To twoja strata widać że się ani troche nie znasz.

 

Na twoim miejscu bez zastanowienia wybrał bym seasonic.

 

Takie firmy jak corsair czy xfx też produkują dobre zasilacze , ale tylko dla tego że ładują do nich komponenty od seasonica który jest pionierem w tym sprzęcie.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Też bym wolał Enermaxa, niestety tak jak pisałem już wielokrotnie zasilacze z serii Revolution87+ są u nas słabo dostępne. 650W praktycznie nie do zdobycia. :(

 

Na Corsaira decyduję się tylko ze względu na długą gwarancje i to ubezpieczenie dodatkowe. W teście zresztą wypadł bardzo dobrze co również utwierdza mnie w przekonaniu, że powinienem być z niego zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli oba są półpasywne, to wybrałbym tańszy albo ten z lepszą gwarancją.

Własnie takim tokiem myślenia się kieruję stawiając na Corsair AX650. Obie konstrukcje to praktycznie to samo, prezentują te same możliwości oraz cechują się identyczną jakością. Skoro cena też jest taka sama to wybieram ten, który oferuję lepsze warunki gwarancyjne. Wydaję mi się, że i tak nie odczułbym żadnej różnicy między jednym zasilaczem a drugim.

za X-660 przemawia to że że ma wtyczki PCI-E 4 x 6+2 PIN , a nie tak jak AX 650 PCI-E 4 x 6 PIN

Skąd ta informacja?? W opisie Corsair'a AX750 z "wspomnianego już wcześniej testu" wynika coś innego:

Ilość złącz odpinanych:

  • ATX 24pin: 1
  • P8 (8-pin): 0
  • P8 (P4+P4): 2
  • PCI-E 6+2-pin: 4
  • PCI-E 6-pin: 0
  • Molex: 8
  • SATA: 12
  • FDD: 2
No chyba, że model AX650 ma inny komplet kabli. Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites

Skąd ta informacja??

Na stronie morele.net pisze : http://www.morele.net/img/question_mark.gif PCI-E 6-pin
  • 4
http://www.morele.net/img/question_mark.gif PCI-E 8-pin
  • Nie
http://www.morele.net/img/question_mark.gif PCI-E 8-pin (6+2)
  • Nie

Teraz znalazłem znowu że 6+2 na innej więc sam nie wiem.

 

Napisz lub zadzwoń do sklepu : powinni odpowiedzieć jak jest w rzeczywistości .

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem na stronie producenta i niestety w instrukcji podane jest, że model AX650 nie posiada PCI-E 6+2pin. :(Strasznie mieszają z tymi kablami, Enermax to samo. W zależności od mocy zasilacza dają inne kable i inną ich ilość, po co?

 

Teraz pytanie, czy brak tych opcjonalnych, dodatkowych dwóch pinów będzie w przyszłości sporym problemem? Aktualnie mój GTX560Ti działa na 2x6pin, ale jeśli nowe karty potrzebują 6+2pin to trochę kapa.

Link to post
Share on other sites

No tak tylko SS nie kupie w komputroniku bo go tam nie ma, a zależy mi na tym ubezpieczeniu. Niestety żaden inny sklep nie daję takiej możliwości, teoretycznie morele.net ma też ubezpieczenia ale takie, które nie obejmują uszkodzeń spowodowanych między innymi wyładowaniami atmosferycznymi. :(

 

Decyduję się na tego Corsaira tylko i wyłącznie ze względu na to ubezpieczenie. Jakby X-660 był dostępny to brałbym jego... No ale niestety.

Link to post
Share on other sites

Czyli wszyscy jednomyślnie twierdzicie aby olać ubezpieczenie i postawić na Seasonic X-660?

 

​Mam jeszcze możliwość ściągnąć tego Enermaxa Revolution 87+ 650W za większe pieniądze (ogólny koszt w granicach 750zł) ale na tylko dwuletniej gwarancji no i nie w 100% modularny w przeciwieństwie do X-660 i AX650. Teraz to już naprawdę nie wiem co zrobić, dylemat ogromny. :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...