Skocz do zawartości

GeForce 680 GTX czy 2 x Radeon 7850 Crossfire


Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie co by było lepsze? PC jest na procesorze AMD Phenom II X4 965 BE 3,4 GHz, jest zamiar podkręcić go do 4,0 GHz, a jak da radę to nawet więcej. Założyłem taki temat, ponieważ zaciekawił mnie pewien filmik na YT, co prawda typek ma 3 monitory, ale i tak przy tej rozdzielczości BF3 chodzi mu bardzo płynnie. No i chcę się też dowiedzieć czy Radeon 7850 w Crossfire byłby wydajniejszy od 680 GTX.

 

Zasilacz: OCZ ModXStream PRO 700W Modular SLI

 

link do filmiku:

 

Edytowane przez Davidoff69
Link to post
Share on other sites

to prawda będzie ograniczał na pewno gtx 680, crossfire 7850 pewnie też. Do kart tego kalibru polecam co najmniej i5 2500k plus oc 4,5 ghz albo ostatecznie wrzuć jesli mozesz na swoją płytę AMD FX 8150 wyjdzie taniej niż przesiadka na intela, a tu masz dowód, że przy takich kartach miedzy amd 8150, a i5 2500k w grach nie ma wiekszej różnicy

Co nie zmienia faktu, że na 965 przy tych kartach pograsz we wszystko ale nie wyciśniesz wszystkiego więc po co taką kartę brać do twojego procka 6950 to już na styk chyba czy się mylę ?

Link to post
Share on other sites

@zozur

 

hehe, ale ja już mam jednego Radeona 7850 na tym procku i jak na razie wszystko śmiga aż miło :-> Użytkownik tego filmiku do którego dałem linka ma podkręconego AMD Phenom II X4 955BE i 6950 w Crossfire i jakoś on daję radę, a 6950 chyba jest niewiele słabszy od 7850 i zrobiony w starszej technologii, ale mogę się mylić.

Edytowane przez Davidoff69
Link to post
Share on other sites

Tak, ale uwierz mi, że jakbyś miał jakiegoś i5 przy tej 7850 to zauważyłbyś znaczny przyrost wydajności, gdyż jak już wcześniej napisałem ten Phenom ogranicza 7850. Chyba, że podkręciłbyś go właśnie w granice 4,0Ghz. :)

Link to post
Share on other sites

i5 2500k vs FX 8150

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=434

 

Różnica jednak jest na korzyść i5 2500k.

 

FX-8150 OC ma pobór prądu 384 W.

 

i5 2500k OC ma pobór prądu 212 W.

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0,9

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to ze procek nie da rady bo da tylko o to ze karty typu 7850 w cf nie rozwiną w pelni skrzydeł, nie oszukujmy sie phenom da sobie w miare rade z 7850 ale dwie takie karty to juz inna bajka tu juz potrzeba mocnego procka , zmiana platformy jest bez sensu bo mozna wymienic procka na fx8 mocno wykręcic i on da sobie rade z tandemem 7850, a jaką autor tematu ma plyte glowną i jesli ma sie takiego procka jak phenom grzechem jest go nie kręcic

Edytowane przez asus44
Link to post
Share on other sites

Tak, ale uwierz mi, że jakbyś miał jakiegoś i5 przy tej 7850 to zauważyłbyś znaczny przyrost wydajności, gdyż jak już wcześniej napisałem ten Phenom ogranicza 7850. Chyba, że podkręciłbyś go właśnie w granice 4,0Ghz. :)

 

Przecież logiczne jest, że jak wymieni Phenoma na i5 2500k (który bije phenoma na łeb), to odczuje znaczącą różnice. Żeby nie offtopować jak 3/4 tutaj osób, to polecam byś brał GTX'a 680, lub lepiej 670. Lepsza jedna mocniejsza karta, niż dwie słabsze. Za kasę możesz kupić płytę i i5 2500k. Robisz mniej więcej tak: sprzedajesz tego radeona za którego trochę dostaniesz, kupujesz GTX670 (tańszy o kilka stów od 680, a wzrost wydajności to może 5-8%), a za oszczędzoną kasę i ze sprzedaży kupujesz płytę i proca.

 

Aha i ja jakoś ostatnio się przekonałem, że nie ma czegoś takiego jak ograniczanie karty przez procesor. To przecież logiczne, że jak wymienie jakiegoś dwurdzeniowca np. Dual Core Exxx na i5 2500k to zaobserwuje ogromny skok w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Tu wszystko zalezy od tego jaką autor tematu ma płyte glowna bo moze sie okazac ze cf na niej jest nie oplcalnie bo karty bedą pracowac na pol gwizdka, co do gtx 680 to tu sie zgadzam z kolegą Dip79 karta jest po prostu nie oplacalna , miedzy 670 a 680 nie ma takiej roznicy zeby doplacac jakies 400zl

Link to post
Share on other sites

Jedno ogranicza, inne nie, a jak się odnieść do załączonego filmiku z YT? Autor filmiku ma procesor jaki ma,a osiągi przy Cross widać i są zadziwiające.-przy tylu monitorach:|

Druga sprawa, to pomijając kwestie procesora (załóżmy,że jest nawet i7), to wydajniej byłoby kupić GTX 680 lub 670, czy 2x 7850?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej wziąć gtx670. Co do samego "ograniczania" przez procesor to widzę, że wszyscy patrzą tylko przez pryzmat teraźniejszości. Teraz kupi karte i mimo wszystko przyrost wydajności będzie. Za rok kupi resztę i karta rozwinie pełne skrzydła. Sam tak zwykle robię. Tak jest ekonomiczniej. Kupując kartę, która w tej chwili jest w stanie rozwinąć pełne skrzydła na aktualnym procesorze skazujesz się na szybsze zestarzenie.

Link to post
Share on other sites

Tu wszystko zalezy od tego jaką autor tematu ma płyte glowna bo moze sie okazac ze cf na niej jest nie oplcalnie bo karty bedą pracowac na pol gwizdka, co do gtx 680 to tu sie zgadzam z kolegą Dip79 karta jest po prostu nie oplacalna , miedzy 670 a 680 nie ma takiej roznicy zeby doplacac jakies 400zl

Niby tak asus44, ale średnio to od płyty zależy, bo ważne by tylko obsługiwała SLI/Crossfire. Jednak jeżeli chodzi o drugą sprawę, to tak. Nieopłacalne jest kupno GTX'a 680. Taki malutki strzał w stopę Nvidii z tym 670 :).

 

 

 

 

Zgadzam się z przed mówcą tylko do tego pokroju procka II X4 955BE r.7850 lub r.6950 to max dla tego procka inne karty wzwyż są już ograniczone

Najwidoczniej nie przeczytałeś swego "przedmówcy" i nie zrozumiałeś co napisał.... Skończcie z tym ludzie ograniczaniem, bo to śmieszne się robi.

Link to post
Share on other sites

Up

Dokładnie , niedługo będą wmawiali że do HD 7770 potrzeba i5 bo słabszy będzie ograniczał.

 

Prawda jest taka że procki mają obecnie nie wiele do gadania , spokojnie można połączyć

I3 2120 z GTX 680.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przed mówcą tylko do tego pokroju procka II X4 955BE r.7850 lub r.6950 to max dla tego procka inne karty wzwyż są już ograniczone

 

Max? Pozdro kolego. Ludzie wkładają do 955BE @ 4.0-4.2GHz 7870, a prawie nie jest ograniczana :) Do 7850 wystarczy 3.8.

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczę to na przykładzie

 

Są dwa takie same samochody jeden jest użytkowany na tanim oleju napędowym a drugi na drogim oleju.

 

Przez pierwszy okres użytkowania oby dwa samochody mają takie same osiągi

ale po paru latach ten napędzany lepszym olejem ma widocznie lepsze osiągi i stan.

 

Teraz zmień samochody na procesory i zrozumiesz o co w tym biega :)

 

Max? Pozdro kolego. Ludzie wkładają do 955BE @ 4.0-4.2GHz 7870, a prawie nie jest ograniczana Do 7850 wystarczy 3.8.

Dokładnie "kubaziom73" ma phenoma X6 który jest słabszy podobno od X4

z grafiką GTX 570 robił porównanie wydajności w grach z osobą która ma I7 2600k i takiego samego GTX'a i jak się okazało żadnej różnicy nie było.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...