Skocz do zawartości

Karta graficzna do podanego zestawu


Recommended Posts

Witam. Po roku użytkowania mój GTS450 uległ uszkodzeniu i mam możliwość przeznaczenia całej jego wartości na nową kartę (370zł) plus dopłata z mojej strony. Byłem zadowolony z jego wydajności i pewnie długo bym nie wymieniał tego podzespołu, jednak teraz jestem zmuszony to zrobić. Chciałbym się dowiedzieć jakie karty w poszczególnych kategoriach cenowych (najtańsza a już sensowna i droższa ale wydajniejsza) będą odpowiednim wyborem do poniższego zestawu:

 

Procesor: Intel Pentium E5200 2.5GHz

Płyta główna:Gigabyte G31M-ES2C

Pamięć: Kingston 2GB 800MHz

Zasilacz: XFX Core PRO 450W(chyba to nie jest tykająca bomba? :))

Dysk twardy: Hitachi HDS728080PLA380 80GB

Dysk twardy: Samsung HD103SJ 1TB (kupiony jeszcze za 194zł :))

 

Zastrzegam że nie widzę potrzeby przejścia na nową platformę, pracuję w rozdzielczości 1280x1024 i nie gram w Battlefield'a 3 na ultra ale chciałbym żeby działała z ewentualnym i5 2500K i w rozdzielczości 1920x1080 (podkreślam, nie oczekuję ultra detali a GTS450 dawał radę ze wszystkim czym go obciążałem). Z tego co przeczytałem rzuciły mi się w oczy następujące układy:

 

Radeon HD6770 1GB DDR5 128BIT,

GeForce GTX550Ti 1GB DDR5 192BIT,

Radeon HD7770 1GB DDR5 256BIT,

Radeon HD6850 1GB DDR5 256BIT.

 

Czy będą one współgrały z E5200? Na jakiego producenta karty postawić (Gigabyte, XFX, Asus)? HD6770 i GTX550Ti już mogę kupić. Czy opłaci się dołożyć do HD7770? Czy HD6850 jest naprawdę warty dołożenia kolejnych pieniędzy? Kartę chcę kupić w lokalnym salonie Alsen (prawdopodobnie będzie ściągnięta z Centrum Dystrybucyjnego AB) i pewnie będzie trochę droższa niż np. z Morele.net dlatego nie podaję granicy cenowej. Liczę na Państwa rekomendacje i propozycje w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Jak nie bedziesz krecil procka to Radeon HD6770 1GB DDR5 128BIT wydaje sie byc optymalnym wyborem.

Jesli bedziesz bawil sie w podkrecanie to najlepszy bedzie HD 6850 od Gigabyte ( ostatnio troche podrozaly te karty), w przyszlosci z i5 2500k tez da rade.

Natomiast GeForce GTX550Ti 1GB DDR5 192BIT i Radeon HD7770 1GB DDR5 256BIT sa raczej wedlug mnie

nieoplacalne.

Link to post
Share on other sites

Jesli tak jak napisałeś nie wymagasz z byt wiele od karty graficznej najlepszym sensownym wyborem będzie radeon 6850 to jest takie minimum na którym można pograć nawet w rozdzielczości 1920/1080 na średnio wysokich detalach ,wziął bym również pod rozwagę radeona 6870 bardzo niewielka dopłata ok 50 zł a na tej karcie można śmiało pograć w każdą nowa grę na wysokich detalach a nawet na ultra u mnie na tej karcie BF3 chodził w detalach ultra ,tylko 4 opcje miałem zmienione na high [bez aa i msa] i było bardzo płynnie tzn od 42 do 65klatek rozdzielczość ful hd naprawdę warto dopłacić

Link to post
Share on other sites

pod core 2 duo E5200 2.5Ghz maks. HD6770 i dobrze by było podkręcić cpu

 

po ewentualnej modernizacji - HD6850

 

co do PSU to XFX Core PRO 450W to solidna konstrukcja od Seasonica

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

@Crayov: ile w tym momencie wyniósłby Cię HD 6770? Moim zdaniem jeśli nie zamierzasz w najbliższym czasie wymieniać platformy i monitora to zakup czegokolwiek mocniejszego jest bezsensowne. Lepiej teraz zaoszczędzone pieniądze wrzucić w przyszły fundzusz na modernizację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...