Skocz do zawartości

Procesor do szczególnych zastosowań


Recommended Posts

Witam,

owe szczególne zastosowania to powiedzmy działanie 14 okien World of Warcraft w tym samym czasie.

Nie da się ukryć, że w tym czasie zużycie procesora jest wysokie, co prawda da się jeszcze włączyć COD2 i grać w MP lecz przy oglądaniu filmów przez przeglądarkę można odczuć wyraźne spowalnianie i przycinanie się obrazu.

Obecnie posiadam phenoma 955 i zastanawiam się nad upgradem na coś innego ze względu właśnie na powyżej opisany problem. Teraz pytanie czy za obniżenie zużycia procesora w tych szczególnych zastosowaniach większe znaczenie będzie miało wyższe taktowanie procesora czy może większa ilość rdzeni jak w phenomie x6 albo buldogu x8(w to raczej nie będę się pakował ze względu na cenę).

Pytam gdyż nie chce niepotrzebnie zmieniać procesora jeśli to tak naprawdę nic nie da.

Link to post
Share on other sites

zMiana samego procesopra da niewiele, aczkolwiek przesiadka na inna platforme (mam tu na mysli zestaw oparty na socketach 1155, ewentualnie 1366)

Jesli jednak nie masz wystaraczająco funduszy najlepszym wyjsciem bedzie oc, oraz zmniejszenie rozdzielczości/detali w bierzących procesach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

Niedługo mam zamiar zmienić nieco platformę i waham się pomiędzy i5-3570 a FX-8350.

 

Pytania:

- ogólnie z tego co czytam to i5 wydaje się lepszym rozwiązaniem lecz może tych 8 wątków w FX będzie bardziej wydajne w tych "szczególnych zastosowaniach?

- jak z temperaturami i hałasem na boxowym chłodzeniu w i5?

- czytałem, że i5 miał/ma problemy z temperaturami na skutek ujowej pasty termoprzewodzącej. Czy od jakiejś rewizji procesora ten problem został wyeliminowany - jeśli tak to od jakiej?

 

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Przy 14 instancjach WoWa FX-8350 poradzi sobie zdecydowanie lepiej. Chociaż obawiam się, że to i tak może być mało :)

Dobrym pomysłem byłoby też zabronić grze używać jednego z rdzeni, żeby zostało coś na normalne używanie komputera.

 

Poza tym możesz ograniczyć FPSy w WoWie:

http://www.wowhead.com/forums&topic=166538/unlock-max-fps

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
AMD FX-8350 to najlepszy procesor do twoich "specjalnych zastosowań" , w tym przedziale cenowym . 14 World Of Worcraft uruchomionych jednocześnie wykorzysta 8 rdzeni , ale inne gry na tym ucierpią . AMD FX-8350 jest też lepszy ponieważ posiada odblokowany mnożnik (nie wiem czy można to tak nazwać bo AMD nie blokuje mnożników) , a żeby kupić Intel Core i5-3570K trzeba dopłacić do wersji bez "K" jakieś 300 zł . Jeżeli masz więcej pieniędzy to polecam Intel Core i5-2600K lub Intel Core i5-3770K , ale ich ceny są astronomiczne :) . Podsumowując AMD FX-8350 najlepiej nada się do twoich "specjalnych zastosowań" .
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Spędziwszy godziny na analizowaniu mojej obecnej konfiguracji doszedłem do pewnych wniosków.

- wąskim gardłem w moich zastosowaniach jest procesor który nie wyrabia pracując a granicach 70% a 100% obciążenia

- grafika nie ma nic do gadania ponieważ procesy pracują w tle, więc jest ona obciążona w granicach maks do 30%

- kolejnym problemem w obecnej konfiguracji jest utrzymanie temperatury procesora o współczynniku TDP 125W, co prawda atcs 840 wraz z noctua Nh-d14 skręconą na 390rpm spokojnie utrzymują temperaturę procesora na poziomie ~50 stopni.

 

Głęboko zastanawiałem się czy wybrać 8350 czy 3570 a ostatecznie zdecydowałem się na ten drugi, a dlaczego?

- trafiła się okazja kupienia 3570k taniej niż 8350 więc grzechem było nie kupić

- TDP 125W kontra 77W to wielka różnica zwłaszcza jeśli komputer działa minimum 10h dziennie a często gęsto 24/24

- myślę że będę mógł spokojnie zrezygnować z grafiki 4850 i pracować na zintegrowanej

- wyeliminowanie 4850 oraz różnica w TDP pozwoli mi zaoszczędzić kilkaset zł na energii elektrycznej w skali roku

- myślę że TDP intela pozwoli mi na zrezygnowanie z grafiki, obudowy, kontrolera obrotów oraz noctuy - o ile boxwoy kuler nie będzie wył(te komponenty zostały tylko po to kupione aby wyeliminować hałas oraz temperaturę jaką generują procki AMD o 125 TDP)

 

Czy moja analiza i prognozy się spełnią dowiem się gdy dotrze do mnie płyta główna. Temat uważam za wyczerpany do zamknięcia/kosza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...