Skocz do zawartości

Modernizacja kompa i wymiana zasilacza potrzebna?


Recommended Posts

Witam :) mój komputer to: Intel Pentium Dual E2200 (2,80GHz) , GeForce GTX460 768 mb 192bit GDDR5, Kingston 3x 1GB DDR2 (800), 750GB Segate Barracuda, Rasurbo Silent 450W. Po długiej przerwie planuje wreście zmodernizować kompa, mam już płyte głowną Asus M5A97 AMD970, 4GB Ram ddr3 i chce zakupić procka FX-4100 lub Phenoma II 965 x4, karta graficzna bez zmian, dysk zostaje :) i chciałem zapytać czy będe musiał zmieniać zasilacz do nowych części?? bo jedni twierdzą że nie musze a drudzy że przydało by się.... ?? :(

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że nie kojarzę tej firmy Rasurbo ale z tego co wyczytałem to opinie o ich zasilaczach nie są najlepsze więc radze wymianę szczególnie że będziesz miał nowe podzespoły. Polecam coś z BeQuiet, XFX, Seasonic albo OCZ o mocy 500 albo 550W.

Edytowane przez Lukkas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat te zasilacze nie są złe jeśli nie będzie wysokiego oc to powinien bez problemu sobie poradzić oczywiście do gier zdecydowanie lepszym wyborem będzie amd phenom x4 955 be lub najlepiej 960T ,fx 4100 bardzo slabo sprawdza się w grach natomiast phenom x4 po wysokim oc pociągnie nawet radeona 7850 lub 7870 tak jak u mnie swietnie daje sobie rade oczywiście są gry w których ogranicza kartę takie jak seria shogun 2 ale np W BF3 można bez problemu grać na ultra detalach w rozdzielczości ful hd min ilość klatek nie spada poniżej 42 a średnio jest 52 , oczywiście w trybie multiplayer

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

heh ;) budżet nie gra roli :) a z prockiem to mnie zaciekawiłeś, wezme Phenoma tak jak mówisz :) Dzięki za pomoc...postaram się odpalić na tym zasilaczu, jeżeli będzie resety walił lub temperatura skoczy, to wymieniam zasilacz :) a podajcie mi jakieś linki, który byście mogli mi polecić zasilacz w razie "W" :) 500-550W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...