Skocz do zawartości

Płyta główna pod i7


Recommended Posts

Złożyłem sobie takie oto coś

http://www.morele.net/inventory/info/VejovT/

 

Dopadły mnie jednak wątpliwości co do płyty głównej. Może znajdzie się coś lepszego pod tą i7-kę w tym przedziale cenowym ? Zależy mi na chipsecie z77, procesor będę podkręcał ale bardzo delikatnie więc Ivy Bridge i narzekania na jego temperatury mi nie przeszkadzają. Płyta ma obsługiwać przyszłe crossfire. Cena zestawu ma po korekcie ma nie przekraczać 5 tysięcy- Jest to tzw hard cap ;p

 

Z góry dzięki za pomoc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po wysoko wydajnosciowych komponentach mysle ze mozna sie domyslic aczkolwiek sluzyc on bedzie do grafiki komputerowej ( renderowanie i inne ) , streaming z dużą iloscia dodatkowych procesow w tle, mozna powiedziec przydomowa serwerownia ( fanowskie serwery gier) i oczywiscie czasami samo granie. Wiadomo tez - przy takim sprzecie, jakies oc dla zabawy i treningu wchodzi w gre :>

 

Ah no i zapomnialo mi sie. W przypadku takiej ilosci pamieci przydalo by sie cos z obsluga quad channel, chociaz idzie bez tego przezyc.

Edytowane przez vannem
Link to post
Share on other sites

Quad Channel obsługuje platforma z SandyBridge-E, ale nie dość żę procesory na nią są strasznie drogie to jeszcze za płytę trzeba nieźle zabulić. Sam quad channel nie wnosi wiele do wydajności.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem z uwagi na zadania jakie będą wykonywane na sprzęcie to przedstawiony zestaw jest świetnie dobrany. Nie mniej jednak jeśli nie będzie wykorzystane Crossfire/SLI to rzeczywiście wziąłbym chyba mniejszy zasilacz. Bardzo poważnie zastanowiłbym się nad dyskiem SSD. Korzystając z programów do edycji grafiki/renderowania taki dysk jest zbawienny. W końcu czas to pieniądz :)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Po wysoko wydajnosciowych komponentach mysle ze mozna sie domyslic aczkolwiek sluzyc on bedzie do grafiki komputerowej ( renderowanie i inne ) , streaming z dużą iloscia dodatkowych procesow w tle, mozna powiedziec przydomowa serwerownia ( fanowskie serwery gier) i oczywiscie czasami samo granie. Wiadomo tez - przy takim sprzecie, jakies oc dla zabawy i treningu wchodzi w gre

Userzy już nie raz wybierali procki i7 do gier i 16 GB RAMu, więc wolałem się upewnić. ;)

 

CPU: i7 2600k

GPU:

MOBO: Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3 (SLi / CF + integra)

SDD: Crucial M4, Samsung 830 lub OCZ Vertex 4 128 GB

HDD: WD Caviar Green 2 TB (magazyn)

PSU:XFX 550 W

RAM: 16 GB 1600 MHz do wyboru

CASE: do wyboru

 

Jeśli poważnie myślisz o renderingu to powinieneś się zainteresować platformami 1355 i 2011, ale ceny tam już są konkretne.

 

W jak wymagające tytuły zamierzasz grać? Na jakiej rozdzielczości i detalach?

Edytowane przez blacklizard
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

Czy to się odnosiło do mnie ? : O

Ja tam generalnie amatorsko renderingiem i grafiką.

No ale jednak się zajmuję troszku szczególnie renderingiem materiałów video.

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Jako czlowiek zajmujacy sie ta grafika lubie cos co cieszy oczy :> Rozdzielczosc wiadomo full HD , konfiguracja dwumonitorowa zeby zwiekszyc powierznie do pracy. I wlasnei chyba o tym zapomnialem wybierajac Asusa HD7870 bo z tego co pamietam ma on tylko 1 wyjscie na monitor. Detale wiadomo jak najwieksze wiec spodziewalem sie i kalkulowalem wszystko z kartami w segmencie powyzej 1000 zl jednak bez przesady.

 

Co do powaznego myslenia o renderingu - owszem jednak są to w moim przypadku , chodz juz kawalek czasu sie tym zajmuje, jeszcze poczatki, wiec stwierdzilem ze nie warto mi inwestowac w high endowe platformy stricte do takich zadan zwlaszcza przy stosunkowo ograniczonych funduszach bo z tego co sie orientowalem naprawde porządna platforma lga 2011 to wydatek sporo przekraczajacy moj budzet, a jesli chodzi o taki sprzet nie chce leciec po kosztach. Poczekam wiec rok dwa az przyplynie troche gotowki, moze sam sprzet na siebie zarobi , a wtedy zaczne sie bawic w skladanie profesjonalnych platform.

Edytowane przez vannem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...