Skocz do zawartości

Karta graficzna do maks 1000 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję karty graficznej co ceny nie przekraczającej 1000 zł.

 

Wykorzystanie karty:

 

- Photoshop, Corel

- Vegas, Premiere

- Cienema 4D, 3DS MAX

- Battlefield 3

 

Na początku byłem zdecydowany na MSI 560Ti TwinFrozn II, lecz brak funduszy nie pozwolił na kupno. Teraz to się zmieniło a na rynku mamy HD7850. I teraz moje pytanie co wy proponujecie? Czy idę dobrym tropem?

 

Mój cfg:

i5-2500k

GA-Z68A-D3H-B3

8GB DDR3

OCZ MODXSTREAM 600W

LG IPS235V-BN 23"

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez nudles
Link to post
Share on other sites

chłodzenie takie samo jak w gtx 560 oprócz 2 hp zamiast 4. mam gtx 560 z tym chłodzeniem i jak sprawdzałem to nawet na obrotach rzędu 80% jest cichutki . Do takich obrotów musiałem zmienić w programie bo sam do nich nie dochodzi ; )

 

Chłodzenie ciche i wydajne więc czego chcieć więcej, nic tylko brać ; )

Link to post
Share on other sites

Wszyscy proponują Ci Radeona a ja jednak wyskoczę z nVidią. Nie wiem czy karty nVidii lepiej czy gorzej wypadają w grach niż Radeony ale Adobe Premiere genialnie współpracuje z technologią CUDA.

 

Odpalasz funkcję w sterowniku, to samo w programie i masz rendery 2-3x szybsze i całkowicie płynny podgląd niezależnie od iloości warstw i efektów.

 

Polecam poszukać GTX570 np używanego albo właśnie GTX560 Ti. W grach takie karty wypadają także bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty

zdecydowanie do twoich zapotrzebowan nvidia z technologia CUDA jak wyzej napisane, a tak na marginesie zreszta wogole , zauwazylem ze jest tutaj na forum slepe zapatrzenie na ilosc fps w grach , a czasami technlogia ( physX) kosztem "5" klatek na sekunde jest kwestia na tyle oczywsita ze nie ma sie nad czym zastanawiac bez niej w niektorych grach pewnych rzeczy poprostu nie ma

Link to post
Share on other sites

procka masz dobrego , ogólnie jak chcesz taniej to gtx560ti za ok. 850 zł można brać MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5 PCI-E BOX lub Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

 

natomiast to co przemawia za HD7850 to - najnowszy proces technologiczny , najnowsza architektura - GCN - Graphics Core Next , bardzo dobre możliwości podkręcania , niski pobór energii , tutaj polecam Sapphire - Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5 PCI-E BOX

 

lub wersje z fabrycznymi zegarami zbliżonymi do HD7870 - Gigabyte Radeon HD 7850 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX ( 975MHz / 4800MHz)

 

co do programów to raczej najważniejszy jest procek , ale dodatkowe wparcie od CUDA , czy też w postaci najnowszej architektury GCN może być przydatne

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4381_radeon_7950/app2D.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/4749/slidegpu2.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/4268/slidegpu1.jpg

Link to post
Share on other sites

BEEEZEDURA :) IMO. Głupoty gadasz ze 560 TI wypada lepiej niż radeon 7850 w BF3. przesiadłem się z gtx560TI na gigabyte radeon 7850 przyrost w BF3 ze 20 %. Poza tym te karty pozwalaja na gre w ustawieniach ultra i wtedy i AA wiec 1 GB z deka za malo. Zdecydowanie radeon 7850 :)

Link to post
Share on other sites

"Co do programów to najważniejszy jest raczej procek"

 

 

Często tak ale gdy dany program wspiera CUDA to szybkość renderów wzrasta nie o 10 czy 30% a o 100-300%. Mieć możliwość i nie skorzystać z takiego potencjału? To by było nieporozumienie.

 

Dlatego jeśli ktoś myśli że oprócz gier będzie jeszcze pracował z n programami do montażu to inna karta niż nVidia nie wchodzi w grę. A na bank jeśli chodzi o Adobe Premiere który pozwala dzięki współpracy z GPU zaoszczędzić całe godziny czasu.

Link to post
Share on other sites

Fajnie, że kolega jest zadowolony z przesiadki gtx 560ti na 7850, ale pragnę zauważyć jedną różnice. Nvidie w grach "przejmują się całym obrazem" Karta robi cały obraz jak najlepiej i jak najszybciej, co powoduje mniej kratek np. podczas patrzenia się w trawę niż na radonie, który działa "momentalnie" czyli odtwarza obraz taki jaki widzimy, dlatego na radeonie czasem trochę lepiej mi się gra w bf3, w sytuacji np. Strzela do mnie snajper, a ja przeskakuje przez kamień z głową w dół (niby gra, ale może to mi zawsze tyłek ratuje ;p) mam 60 kratek, bo patrzyłem się w trawę. Na Nvidii tak nie ma, fakt. Miałem słabszą kartę nv, ale jednak jest to różnica, którą widać.

Podsumowując radony może lepiej działają na małych mapach, ale nvidia daje stałe FPS'y do których można przyzwyczaić oko, a radeon daje tyle ile może, a może i tak mało, bo amd robi słabe sterowniki. Wydajność między gts 450 a hd 6850 jest widoczna tylko w grach z 2010,09 i starszych może też. W nowych lepiej radzi sobie nvidia.

Link to post
Share on other sites

@Bichits co ty za niestworzone rzeczy opowiadasz jak dana grafa sobie radzi to już zależne jest od gry , to samo dropy animacji też zależne od danej gry , generalnie zarówno na gf-ach jak i radkach były , są i będą występować problemy ,

 

 

jak brać karte do 1K i ma być nówka to tylko HD7850 , jak już ktoś wcześnie wspomniał , grafa ma bardzo dobre możliwości podkręcania średnio do 1150Mhz na rdzeniu , nawet do 1200MHz , przy tym gpu charakteryzuje się niskim poborem energii , najnowszy proces technologiczny , najnowsza architektura Graphics Core Next

Link to post
Share on other sites

@Bichits co ty za niestworzone rzeczy opowiadasz jak dana grafa sobie radzi to już zależne jest od gry , to samo dropy animacji też zależne od danej gry , generalnie zarówno na gf-ach jak i radkach były , są i będą występować problemy ,

 

 

jak brać karte do 1K i ma być nówka to tylko HD7850 , jak już ktoś wcześnie wspomniał , grafa ma bardzo dobre możliwości podkręcania średnio do 1150Mhz na rdzeniu , nawet do 1200MHz , przy tym gpu charakteryzuje się niskim poborem energii , najnowszy proces technologiczny , najnowsza architektura Graphics Core Next

 

Zdecydowalem sie na HD7850 od Gigabyte'a :) Dzięki wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...