Skocz do zawartości

Problem z płytą główną.


Recommended Posts

Witam, mam problem z płytą MSI P67A GD 65. Pewnego dnia komputer po prostu się zrestartował i od tamtej pory już się nie włączył. Płyta resetowała się co 3-4 sekundy włączając się na sekundę tak, że nie dało się wejść nawet do UEFI. rozebrałem komp, oczyściłem styki, wypiąłem wszystko z płyty, wyczyściłem cmos, wpiąłem tylko to, co konieczne do odpalenia i nadal było to samo. Wysłałem płytę na gwarancję, ale odesłali mi ją z powrotem dodając zdjęcia uszkodzonego gniazda procesora (5-6 wygiętych pinów i chyba jeden brakujący). W kompie nie grzebałem od momentu złożenia zestawu kilka miesięcy temu i od tamtej pory nie miałem z nim większych problemów. Raz na jakiśczas wyskoczył bsod, komp uruchamiał się z lekkim opóźnieniem przez wyskakujący błąd B4, ale nie przeszkadzało mi to szczególnie. Możliwe, że było to spowodowane właśnie tym uszkodzonym gniazdem... Choć to dziwne, bo w takim razie komp w ogóle nie powinien działać. Co mogę w takiej sytuacji zrobić, jeśli nie chcą mi przyjąć tego na gwarancję? Ile może kosztować ewentualna naprawa płyty głównej (wymiana gniazda 1155 i doprowadzenie płyty i UEFI do stanu oryginalnego)?

Link to post
Share on other sites

Heh, miałem kiedyś identyczną sytuację ze swoją A8N Asusa. Przez swoją głupotę uszkodziłem 2 piny na gnieździe procesora przy wymianie chłodzenia. Przerażony zmontowałem wszystko z powrotem (Athlon 3500 Venice) i działało bez problemu... przez 3 dni. I zaczęły się cuda dziać niesamowite. Już dobrze nie pamiętam co się dokładnie działo, ale na pewno miałem mnóstwo restartów i BSOD'ów, a skończyło się na totalnym trupie. Niestety musiałem kupić nową płytę, wszystko wróciło do normy. Za naprawą się nie rozglądałem, więc w tej kwestii nie pomogę.

Link to post
Share on other sites

Nie wygląda to dobrze. Gniazda LGA raczej nie wymienisz. Nikt tego nie naprawia. Nawet sam serwis producenta. Wolą wymieniać płytę główną w całości. Bez zakupu nowej płyty się nie obędzie. Musisz uważać przy montażu chłodzenia. Zbyt duży docisk powoduje odkształcenie nóżek w podstawce LGA. Co prowadzi do zwarci i uszkodzeń, których serwis nie uznaje. Zalman ma kiepskie rozwiązania w sposobie montażu chłodzenia na płycie głównej. Zwróć na to uwagę.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj te piny wyprostować moze(igla)i wlozyc tam cepa i zobaczyc czy sie uruchomi, jesli gwarancja nie przyjmie to mozna zaryzykować lub zapytac w serwisie.

U mnie takze brak pina, i jakos smiga ale ja mam calkiem inny procesor.....I nie wiadomo czy ten brakujący pin jest ważny u cb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...