Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obmyśliłem sobie na dzień dzisiejszy platforme AMD i chciałbym przy niej pozostać.

 

Procesor: FX 4170

Mobo: ASUS SABERTOOTH 990FX

RAM: Corsair Vengeanc 2x4GB DDR3-1866

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

 

Obudowa(Bedę musiał się jescze zastanowić)

OBUDOWA AEROCOOL PGS STRIKE-X

AeroCool PGS CyborgX

OBUDOWA ZALMAN Z11 PLUS

GPU: ?

Monitor: ?

 

Dodatki: moze zmiana chlodzenia na cpu/gpu jakies wiatraki do obudowy panel do zarzadzania na obudowie, karta dzwiekowa.

 

SSD(OCZ Vertex Plus 64GB), HDD(Samsung SpinPoint F3 1TB) i dvd posiadam.

 

 

Ogólnie podoba mi sie ten FX 4170 i chcialbym przy nim zostac tak samo jak i plycie głownej ktora wydaje mi sie wystarczająca, jesli ktos ma jakies inne propozycje to zapraszam do wpisywania fajnie by bylo jakoby kolorystycznie do mobo rzeczy pasowaly.

Druga sprawa to Grafika zupelnie wybiegłem z obiegu i nie wiem co wybrać najlepiej jak byla by to karta AMD ze wzgledu na to ze chce miec zestaw 100% AMDekowy nie ze nie lubie Intela czy nVidi :), zastanawia mnie to czy może pojedyńcza karta czy moze crossfire? a może crosfire do rozbudowania w przyszlości?

Monitor zastanawiam sie nad monitorem 3D i pasywnymi okularami pod grafike ATI/AMD, problem tkwi w tym że nie wiem jak sie takie rozwiązanie sprawuje wiem że są metody Interlaved i jakies sekwencji klatek do wyswietlania 3D, czy obraz jest podobny graficznie jak dedykowane 3D Nvidi? po prostu nie wiem a powiem bym ze liznął bym 3D, i czy każda gra bedzie z tym zgodna i będę mogł grać w każdą gre w 3D?

 

Ogólnie komputer planuje kupić za jakieś 2 miesiace, wiec może costam sie i cenowo pozmieniać i może bedę miał wiecej gotówki, albo przyjdzie kryzys i będzie jej mniej :P

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ja bym Ci radził byś przemyślał porządnie sprawę i wybrał zestaw polecony przez JackHammer'a. Jest on w grach ( i nie tylko) naprawdę dużo wydajniejszy od tego FX (który często nie radzi sobie ze starszymi Phenomami II X4). Moim zdaniem kupno zestawu za 4000zł z FX-4xxx to strata pieniędzy. Jeśli już musi być koniecznie AMD, to co najmniej jakiś FX-8120 lub FX-8150. Słabsze FX naprawde słabo sobie radzą.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

A dlaczego Fx 4170 jest lekko do tylu? w sumie na dzien dzisiejszy malo jest gier obslugujacych 4 rdzenie druga sprawa to wysokie taktowanie ktore sie przydaje, procesor nowy technologicznie mi sie zdaje ze jeszcze sie rozwinie bardziej dopracowany bios do mobo zoptymalizowany system operacyjny pod FXy.

 

A co sądzicie o monitorze 3D? pod AMD?

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Fakt jest wysoko taktowany, ale wystarczy przerzeć testy w grach i można zauważyć że stary Phenom II lepiej sobie radzi.FX ma niską wydajność jednego rdzenia i wyraźnie sobie nie radzi w grach niedostosowanych do jego architektury.

Przejrzyj sobie i wyciągnij wnioski:

http://pclab.pl/art48623-12.html

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0,8

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

To moze wyzsze wersje FX 6 lub 8 rdzeniowe? to skoro w testach FX tak slaba wypadaja to po co je wprowadzali na rynek? no i druga sprawa o ktorej pisałem wyzej z tego wzgledu ze jest to nowa technologia itp itd za rok moze sie okazac ze beda lepsze niz teraz z powodu braku optymalizacji?

Link to post
Share on other sites

Jakby coś AMD potrafiło zrobić by podnieść ich wydajność jakimś magicznym patchem, to już by był do ściągnięcia. Możesz ewentualnie poczekać na nową serię Bulldozerów opartych o rdzeń Piledriver. Ale jaka będzie ich wydajność - na dwoje babka wróżyła, nie wiadomo do końca. i5 2500k ma już standardowo świetną wydajność i świetnie się kręci, więc jak Ci mocy zabraknie to podkręcasz procesor i tyle. A FX nie wypadają we wszystkich testach słabo, w renderingu radzą sobie lepiej niż taki 2500k. Po prostu procesory z serii FX nie radzą sobie w grach.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Waldemar Fornalik został nowym selekcjonerem reprezentacji :) a wracajac do tematu, AMD twierdzi ze cały potencjał drzemiący w FX'ach bedzie wykorzystany dopiero w Windowsie 8 :) Mnie dziwi jedno, ze ktos pisze o wydajnosci i5 i np.fx'a 8120 w grach. Tam sa roznice rzedu kilku fpsów i to w wybranych tytułach. Testy systetyczne sa robione pod Intela ale to chyba juz kazdy wie.

Link to post
Share on other sites

No to moze cos ala zestaw jack hammera tylko bez napedu dvd a z dobra plyta głowna np z Sabertoothem tylko w wersji Intela

 

http://allegro.pl/asus-sabertooth-p67-rev-3-0-lga1155-do-o-c-zabrze-i2453266402.html i do tego dobrac reszte? a ktos cos orientuje sie z tymi monitorami 3D?

 

No i chetnie zostal bym przy swoich obudowach.

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

FX 4170 nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli autor zamierza dokonywać zakupu za "jakieś 2 miesiące" i chce koniecznie AMD niech śledzi informacje dotyczące "Bulldozera v2". W innym wypadku zakładanie tematu było bez sensu - można było przejrzeć istniejące wątki z zakresu cenowego 3500-4000 zł. Od wybranego zestawu odjąć cenę posiadanych części i voilà.

Link to post
Share on other sites

Płyta którą wybrałeś jest mało opłacalna, lepiej kupić np. taką:

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-z77-extreme4-intel-z77-lga1155-pcievgadzwglansataraidddr3,31444.html

A co do monitora 3D:

Raczej nie warto inwestować w taki monitor. Trzeba do niego sporo dopłacić w stosunku do zwykłego monitora tyle że nie 3d. Efekt 3d na monitorze nie będzie aż tak spektakularny. Nie ma dużo gier, które zapewniają wsparcie dla 3d.

Link to post
Share on other sites

Mi chodzi o 3D AMD z tego co widzialem kilka set gier jest obslugiwanych nie mylic z 3D Nvidia.

 

Nissky a dlaczego tamta malo oplacalna? Sabertooth ma jakas technologie zarzadzajaca efektywniej CPU i w testach ponoc sa wyniki pozytywne. Zalezy mi przedewsyztkim na dobrej plycie glownej, a te Xfi fast lany na Asrocxku to pic na wode :)

 

kompatybilne gry z 3D AMD: http://www.iz3d.com/games

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Sabertooth nie jest jakaś genialną płytą. Fakt, wygląda ładnie, ale tak naprawde oferuje to samo co wiele innych tańszych płyt. Wiele płyt ma różnorakie technologie pozwalające na jakieś efektywniejsze zarządzanie CPU, oszczędzanie energii itp. Taki Asrock z77-extreme4 nie jest pod żadnym wzdlędem gorszy od tego Sabertootha, a kosztuje mniej

Link to post
Share on other sites

Waldemar Fornalik został nowym selekcjonerem reprezentacji :) a wracajac do tematu, AMD twierdzi ze cały potencjał drzemiący w FX'ach bedzie wykorzystany dopiero w Windowsie 8 :) Mnie dziwi jedno, ze ktos pisze o wydajnosci i5 i np.fx'a 8120 w grach. Tam sa roznice rzedu kilku fpsów i to w wybranych tytułach. Testy systetyczne sa robione pod Intela ale to chyba juz kazdy wie.

Wszystkie testy są robione pod intela? Bez przesady.

Link to post
Share on other sites

Kurde to rzeczywiscie jestem daleko za mudzynami :) to co porponowali byscie w takim razie pod proc intela, nie wiem ale mam takie zboczenie ze plyta glowna musi byc mocna dobra jakosciowo w koncu najwazniejszy komponent w PC dodam ze OC nie jest mi obce wiec taka plyta glowna by sie przydala taka bajerzasta. Z technologi 3D wszem zrezygnowalem wiec monitor z 2ms by sie przydal gram glownie w FPSy

 

wracajac do Sabertootha ma dobre chlodzenie wiec podzespoly mozna krecic.

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Asrock Z77Extreme4 to bardzo dobra płyta główna. Możesz ją rozważyć albo też np. MSI Z77-GD55.

Z tańszych konstrukcji godny rozważenia jest Asrock P67 Pro3.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...