Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do... ?


Recommended Posts

Pochwalony %-)

 

Interesuje mnie pozycja karty graficznej, która w głównej mierze będzie skupiona TYLKO I WYŁĄCZNIE na tych dwóch priorytetach

 

a) COUNTER STRIKE 1.6

 

b) FILMY W HD na LG IPS235,

 

 

chciałbym grać w CS na full detalach oraz oglądać filmy bez jakiegokolwiek zająknięcia w najwyższej rozdzielczości na tym monitorze, budżet nieograniczony ale jak już pisałem, w gre wchodzą tylko te dwie rzeczy więc notabene za dużych wymagań, to ja nie mam %-)

 

 

Bóg zapłać %-)

Link to post
Share on other sites

JestemKaskaderem

 

Mówi się, że w FPS'ach potrzeba min 30 klatek na sekundę, by zapewnić sobie płynną rozgrywkę, tak ?

Oczywiście większość graczy - fanów COD itd, woli widzieć na ekranie min 60 klatek, reszta ich nie interesuje.

 

- http://nvision.pl/Test-kart-graficznych-DX11-i-DX10-20102011--Articles-405-ndetails-16.html

 

Wniosek ? Kup minimum takiego GT220 i w FullHD będziesz pruł w CS'a jak dziki.

http://allegro.pl/listing.php/search?category=4313&change_view=1&order=p&sg=0&string=GT220

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

@up nie lepiej kupić 8800GT wydajniejsza i tańsza :D

 

Owszem. Ja jedynie napisałem:

 

"Kup minimum takiego GT220"

 

A co się tyczy ostatecznego zakupu, to już sprawa autora. Swoją drogą 8800GT dobre karty, ale często mocno wypieczone. Sam osobiście miałem 8800GT GoldenSample od Gainward'a i po lappingu podstawki chłodzenia karta znowu odżyła. Trochę czułości i taki 8800GT może służyć przez kolejnych ładnych kilka latek, ale sam osobiście nie kupiłbym używanego 8800GT...Musiałbym szukać naprawdę zadbanej sztuki z dobrym chłodzeniem.

 

Polecam GTS250 / HD4850 - z bardziej pewnych kart. 9800GT, to nic innego jak G92 ze zmienioną cyferką (8800GT). 9600GT / GSO. Można szukać innych modeli, ale tę kwestię zostawię innym.

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ku gwoli ścisłości chce kupić zestaw za 1000 ZŁ z pcformata w przykładowych zestawów na lipiec ale dołożyć do tego grafike, która pociągnie CS'a na max detalach tak jak filmy HD w maksymalnej rozdzielczości monitora bez zacinek

Czy Twoim wymaganiom nie sprosta HD 1000, które nie jako masz "w komplecie" z G540?
Link to post
Share on other sites

No jestem, jestem !

 

Co do karty - powiadasz, że chcesz kupić GT 430 1GB ?

Na allegro chodzą od około 200 zł, do 300 zł. Jeśli tyle możesz wydać, spokojnie weź:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/vertex3d-ati-radeon-hd4850-1gb-ddr5256bit-dvihdmid-sub-pci-express,29387.html

i poza CS'em, będziesz miał jeszcze lekki zapas wydajności na inne gry.

 

Jeśli nie zależy Ci jednak na wydajności w innych tytułach i chcesz wydać jak najmniej byle aby Ci CS płynnie chodził, to ten GT 430 1GB będzie ok, ale tylko jeśli kupisz go za te 200 zł. Inne wyższe oferty są bezsensowne, bo zbliżamy się do ceny podanego przeze mnie HD4850, który zjada GT 430.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wezmę jednak tego radka :D dzięki za link, ale ostatnie pytanie mam i sperdalam serio :D

 

Jak sprawa wygląda z procesorem Celeron G530 ? nie chce zakładać nowego tematu bo ciekawi mnie tylko jak sobie radzi w wysokich rozdzielczościach, domyślnie w 1920x1080, (filmy HD, CS na full detalach).

 

Pogram mega płynnie ? :D

Edytowane przez JestemKaskaderem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...