Skocz do zawartości

Dowiązania symboliczne w Win 7 i ograniczenie zapisów na dysku SSD


Recommended Posts

Witam!

 

Znalazłem kilka artykułów w sieci na ten temat (nawet tutaj na benchmark.pl) jednak nadal po lekturze tych artykułów nie za bardzo mogę to ogarnąć. Chodzi mi o rozwiązanie mojego specyficznego zagadnienia używając dowiązań symbolicznych lub też programu Link Shell Extension, który jest nakładką na eksplorera w Win.

 

Jako, że postanowiłem założyć sobie w systemie Win 7 x64 dysk wirtualny tak też zrobiłem. Wybrałem rozwiązanie proponowane przez DataRAM RAMDisk.

Moim celem było na początku przerzucenie tylko cache'u przeglądarki Chrome, ale to można ustawić w parametrach startowych normalnego skrótu.

Przerzuciłem również katalog Cookies i cache IE czyli Temporary Internet Files.

Moim celem jest jednak przerzucenie wszystkiego co tylko można z mojego dysku SSD (systemowego) aby jak najbardziej ograniczyć ilość I/O z niego, a większość przerzucić na partycję dysku RAM.

Zrobiłem to jednak poprzez trochę moim zdaniem niewygodne rozwiązanie, czyli pozmieniałem wpisy w rejestrze.

Chciałbym jednak przerzucić to wszystko za pomocą właśnie symlinków.

Znalazłem stronę http://schinagl.priv...nkshellext.html gdzie autor stworzył pewną nakładkę na explorera, która w znacznym stopniu ułatwia tworzenie różnych takich powiązań. Kłopot w tym, że jest tam tyle opcji, że dostaje oczopląsu i wszystkich jakby rozwiązań nie rozumiem.

 

 

Moje pytanie jest proste.

Używając jakich powiązań (symbolicznych, hardlinków, junction?) mogę "przenieść" interesujące mnie katalogi (chociażby save'y do gier) na partycję RAMDisku?

Czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z wyżej wspomnianą nakładką i czy użycie symlinków jest w jakiś sposób niebezpieczne biorąc pod uwagę, że mam do czynienia właśnie z RAMdiskiem, a nie z dyskiem twardym (mam nadzieję, że wyraziłem się jasno ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...