Skocz do zawartości

Tani zestaw do gier


Recommended Posts

Witam, nadszedł dzień w którym zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu.

Sprzęt ten musi być tani z racji mojego młodego wieku (13lat), lecz musi posiadać także możliwość rozbudowy.

Posiadam już grafikę (HD3650 512mb ddr2 :)), którą dostałem - stąd ddr'y 2 ;) Zastanawiam się nad zestawem pod AM3 na Athlonie 620.

 

Mój budżet to 800zł + to co uda mi się zdobyć do czasu zakupu. Nie potrzebuje dysku, napędu i budy.

 

Za pomoc z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

A wchodzą w grę części używane? Jeżeli tak, to ja bym próbował coś poszukać na allegro. E5200, P35, używane DDR2 (tutaj mega oszczędności). Zasilacz też potrzebny?

 

Athlon X4 to już by była połowa budżetu, nie wiem czy to najlepszy pomysł.

Link to post
Share on other sites

no to fajnie - kolejny ;)

ja jestem w twoim wieku ( 1 Gim ) i miałem podobny budżet - swoje 500 zł + 400 za sprzedaż starego kompa :) porozmawiałem trochę z tatą i zgodził się zasponsorować mi kompa - na swoich warunkach oczywiście - poszedł do sklepu , przyszedł - ( wcześniej podałem mu zestaw który chce złożyć ) i mówi " ta karta grafiki będzie słaba " i " ekspert powiedział mi że lepiej kupić 4770 " ( chciałem 9600GSO ) , reszta bez zmian oprócz zasilacza ... No i ... zmieniliśmy zestaw gruntownie - z 1300 zł wyszło ... 2000 !!!

i już składam kompa - w czasie weekendu następnego :) z bratem

Jak na razie mam wszystko oprócz grafy - wybrałem w tej cenie 4870 512 mb . Wszystko kupione w 2 sklepach - w 3 kupie grafe - wychodzi jak na razie 1600 + 520 grafika - dzisiaj dostałem obudowę i zasilacz ...

 

Zrób tak jak ja :

Poproś Ojca by zasponsorował ci kompa. 1000 zł twoje , 1000 rodziców i masz świetnego kompa.

W tej cenie tylko to co kolega przed napisał .

Link to post
Share on other sites

Ja również mam 13 lat, choć z zakupem komputera nie miałem problemu, mogłem spokojnie kupić mocny komputer.

Zrób tak jak ja :

Poproś Ojca by zasponsorował ci kompa. 1000 zł twoje , 1000 rodziców i masz świetnego kompa.

W tej cenie tylko to co kolega przed napisał .

Jeśli się nie zgodzi, idź do babci, skoś trawę a zarobisz ;)

 

Zestaw torture jest bardzo dobry, więc weż sobie taki.

Link to post
Share on other sites

Skłaniam się raczej ku zestawowi Torture, na razie kupię raczej jedną kość, a drugą dokupię z czasem.

Zastanawiam się czy zasilacz pociągnie w przyszłości mocniejszą grafe np. GTX'a 260.

Czekam na dalsze, być może ciekawsze propozycje.

 

Ojca mogę poprosić ale to raczej nie poskutkuje, od zawsze było tak, że żebym coś miał muszę na to zarobić. Ale nie zaszkodzi spróbować.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy zasilacz pociągnie w przyszłości mocniejszą grafe np. GTX'a 260.

Pociągnie, ale nie pod obciążeniem.

Bzdura. Mój VX450 bez problemu zasila kręconego Phenoma II X4 i kręconego GTX260 (nie jest to duże OC, ale jednak). I wcale się przy tym mocno nie grzeje.

Link to post
Share on other sites

Bzdura. Mój VX450 bez problemu zasila kręconego Phenoma II X4 i kręconego GTX260 (nie jest to duże OC, ale jednak). I wcale się przy tym mocno nie grzeje.

To jeszcze nic! Kolega _nick_ trzymał na nim Core i7(na 4.2Ghz!) i 4870.
Link to post
Share on other sites

CX400 jest tą samą konstrukcją co VX450, więc możliwości ma bardzo podobne. Potrafi dostarczyć do 500W, więc zapas spory. Poradzi sobie bez problemu z tym Athlonem i GTX260. Czytając testy o poborze prau, trzeba pamiętać, że w większości przypadków jest to zużycie energii pobieranej z gniazdka przez cały zestaw. Co za tym idzie, zawsze jest te ~20% więcej niż tak naprawdę podzespoły zużywają. Corsair 400W da sobie radę nawet po mega OC.

Link to post
Share on other sites

@Nachos - szacunek za umiejętność poprawnego pisania! W takim wieku mógłbyś uczyć poprawnej polszczyzny niejednego dorosłego użytkownika tego portalu! Gramatyka i ortografia na bardzo wysokim poziomie ;)

 

A tak na poważnie, to rozejrzałbym się na twoim miejscu za wyłącznie używanymi częściami (np. na Allegro).

 

Procesor: C2D E5200

Płyta Główna: Asus P5Q (właściwie cokolwiek z tej serii - bardzo dobra i gwarantuje niezłe wyniki OC)

RAM: Właściwie jakikolwiek 2x2 GB DDR 800 (niech zdecyduje okazja cenowa)

Chłodzenie na procesor: koniecznie wymień i wykręć procesor na 2x3,8 - nie powinno być problemu. Kup jakąś używkę typu choćby AC Freezer 7 Pro. Mały cichy i wystarczająco wydajny do OC tego procesora.

Zasilacz: Coś markowego o mocy 400 WATT - nie ma co kombinować :)

Link to post
Share on other sites

@Nachos - szacunek za umiejętność poprawnego pisania!

To samo chciałem napisać ;) Inny to wyskoczy z milionem emotek, wszystko z małych liter, zero interpunkcji i zrozumieć się nic nie da.

 

Btw, a może zrobić zestaw z używanych części i od razu wziąć też nową grafikę?

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, tylko szkoda zmarnować otrzymanej karty... Może zaoszczędź przez ten czas na jakaś ciekawą kartę z drugiej ręki? Sam mam właśnie cały zestaw używany kupiony od jednego z użytkowników serwisu (pozdrawiam, Cichy ;)) i jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że używany zestaw, którego będziesz poszukiwał nie będzie wcale taki stary, a żywotność jego to minimum jeszcze kilka ładnych lat.

Link to post
Share on other sites

No nie jestem przekonany. Jak już Procesor w tej cenie to warto dołożyć parę złotych do Phenom'a II x4 955 BE (odblokowany mnożnik w górę).

http://www.gral.pl/preview/AMD/AMD_Phen ... on_98.html

 

IMO warto dołożyć do płyty:

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gig ... M3_46.html

 

No i gdzie karta graficzna? Chyba nie chcesz do takiego zestawu wsadzić tego 3650 DDR2? (ona w ogóle jest na PCI-E?!)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...