Skocz do zawartości

GB MA770T-UD3P + PH II x3 720BE i problem z easy enegry save


Recommended Posts

siema. mam problem nataki jak w temacie. gdy włączy się EES to taktowanie spada do 800MHz i jest ok. ale jak się wyłączy go to powinno wrócić do 2,8GHz a nadal zostaje na 800MHz. trochę mnie to denerwuje... wczoraj zrobiłem format i jak wrzucałem stery do MoBo to zapomniałem odznaczyć instalacje tego programu. później go usunąłem. program nawet nie był włączany a jak dziś kompa włączyłem to Everest i CPU-Z pokazały mi taktowanie procka na 800MHz. miał ktoś taki problem? wiecie jak można sobie z tym poradzić bez format'a? ozywam systemy win dt 1.2 final.

pozdo

Link to post
Share on other sites

skacze. raz na 800MHz potem na 1,6GHz a potem na 2,8GHz. EES właśnie zmienia mnożnik.

ale gdy wczesniej nie mialem tego programu to taktowanie stale bylo na poziomie 2,8GHz. wystarczyła omyłkowa instalacja i już cos sie wali ;/ przez to komp ma muła.

 

dodam ze jak wlacze prime95 to takty wzrastaja do 2,8GHz i sa na stalym poziomie. da sie cos zrobic zeby ten program nie dzialal w tle? bo CnQ mialem wczensije zainstalwoane ale i tak takty mialem na 2,8GHz

Link to post
Share on other sites

Ale komp nie powinien mieć muła raczej, to tylko Twoje złudzenie. Jeżeli nie ruszasz myszką na pulpicie, to masz 800MHz, jak tylko procek coś ma robić, to włącza się CnQ i błyskawicznie zmienia mnożnik. Szybciej niż zdążysz pomyśleć. Przy okazji masz mniejsze zużycie prądu, chłodniej i ciszej. Nie wiem po co to wyłączać. Ale jak już chcesz, to poszukaj w BIOSie opcji Cool n Quiet i ją wyłącz.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co to wyłączać. Ale jak już chcesz, to poszukaj w BIOSie opcji Cool n Quiet i ją wyłącz.

Nie ma sensu, nie ruszaj.

Ale jeśli już naprawdę musisz by nie mieć takich złudzeń to wyłącz to, ale nie warto jeśli nie kręcisz procesora.

Link to post
Share on other sites

Do Windows XP trzeba zainstalować "AMD Processor Driver", a do tego ustawić w profilach zasilania coś innego niż "Komputer stacjonarny" i "Zawsze włączony". (np można ustawić "Minimalne zarządzanie energią"). Inaczej CnQ nie działa.

 

Pod Vista / 7 nie trzeba nic robić.

 

Pytanie tylko, po co chcesz to wyłączać? Procesor jest chłodniejszy, zużywa mniej prądu, a jak jest potrzebna moc (np w grach) to ustawia maksymalny zegar.

Link to post
Share on other sites

Ja tak naprawdę mam te wszystkie pierdoły powyłączane. Powodem tego jest O/C którego dokonuje mnożnikiem a przy włączonym C&Q ten wracałby do standarodowych wartości.

 

Polecam aplikację od AMD - AMD OverDrive w której będziesz mógł robić co chcesz. Możesz tam nawet programowo, z poziomu Windows'a zablokować C&Q ! Odpowiedzialne jest za to małe zielone kółko w prawym, górnym rogu.

Zielone - C&Q włączone

Zielone z czerwoną obwódką - C&Q zablokowane.

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_overdrive.aspx

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...