Skocz do zawartości

Slabe wyniki w 3DMark06


Recommended Posts

Mam Prośbę, czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego przy parametrach mojego komputera osiągam w 3DMark06 tylko 10000 pkt ?

 

Poniżej parametry:

Robi PC - CPU:Intel Core2 Quad Q9450 2,66Ghz@3,5Ghz

karta graficzna:MSI NX8800GTS 320MB (96SP)

dyski twarde: 2x WD Caviar Black 750 GB (raid 0)

płyta główna: Asus Striker II Extreme(chipset nVidia nForce 790i Ultra SLI)

pamięć RAM: Corsair DHX XMS3 DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz (benchmarki widza jako 1.07Ghz, nie wiedzieć czemu)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja również otrzymuje słabe wyniki na swojej konfiguracji. 8650pkt

 

Procek: Core 2 Duo E 8400 3,00GHz

Pamięć Ram: Kingston 2x2GB 800MHz CL 5

Karta Graficzna: Gainward GeForce 9600GT Golden Sample 512MB/256bit

Dysk Twardy: Maxtor DiamondMax22 500GB

Płyta Główna: Gigabyte GA-73VM-S2 NForce 610i GeForce 7050

 

Dziwi mnie strasznie ilość tych punktów.

Link to post
Share on other sites

big_robi W pierwszym wypadku procesor i platforma jest bardzo dobra ale karta... no cóż super maszynką to ona nie jest i prawda taka że karta johny jest często wydajniejsza np w 3D Mark. To dlatego że 8800GTS należy do rodziny tych pierwszych GF8xxx i to okrojonych względem GTXa. 96 procesorów strumieniowych to nie jest duża liczba.

 

Jeśli chodzi o drugi zestaw to faktycznie liczba punktów nie jest duża i biorąc pod uwagę zestaw wynik z powodzeniem powinien dochodzić w granice 10000pkt. Może spróbujesz pobawić się sterownikami? Sprawdź czy w ustawieniach jakości nie masz przypadkiem włączonych AA (wygładzanie krawędzi) i AF (filtrowania) Czasami w sterownikach mamy globalne ustawienie na jakość i 3DMarki też są tak uruchamiane. Kliknij pasek właściwości nVidi i dostosuj jakość swojego obrazu. Jeśli to nie pomorze to poeksperymentujemy dalej.

Link to post
Share on other sites

mam świadomość ze grafika jest najsłabszą częścią mojego zestawu :D, podmianka na gtx 295 da mu głeboki oddech... mam natomiast jeszcze inny problemik..., czesto sie zdaza, ze w czasie grania... komputer mi zamraza.... tak jakby ktoś wcisnął pauze... musze wtedy zresetowac kompa...., jak zdiagnozować zródło frezzingu? procesor jest chłodny, podmienilem mojego zalmana na thermalright true black + 2 wiatraczki.. co to moze być? przegrzane chipy na plycie glownej?, grafika?, help..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...