Skocz do zawartości

Windows 7 - blue screen


Recommended Posts

Witam, od dzisiaj przy uruchamianu komputera zaczął wyskakiwać blue screen. Dokładnie to przed wyborem profilu, gdy pisze "ładowanie systemu Windows". Przekopałem wujka Googla, ale po prostu

nie wiem od czego zacząć. Nie wiem, czy to wina tego, że wczoraj zresetowałem i wyłączyłem komputer, a może po prostu na dysku pojawiły się bad sectory. Dodam, że tryb awaryjny działa. Szukałem sterowników do dysku twardego itp, ale mam najnowsze. Korzystałem z naprawy systemu podczas uruchamiania i nic.

Paczałem także :

 

to: http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm

i to: http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-szukanie-przyczyny-powstawania-czytanie-plikow-dmp-a17.htm

 

Błąd wygląda tak: A problem has been detected and windows has been shut down bla bla.

STOP: 0x0000007E

 

Pisze także coś z dyskiem twardym. Zdjęcie dam póżniej, bo zgubiłem kabelek od telefonu. :D

Link to post
Share on other sites

Niestety po wypakowaniu i włączeniu Windows 6.1 bla bla x64 wyskakuje komunikat "Instalator napotkał błąd 0x8007043c Tej usługi nie można uruchomić w trybie awaryjnym"

 

Mam system 32 bitowy, więc chyba pliczek powinien też taki być? Po wyszukaniu takiego pliku tylko, że x32 nic nie ma. Nie wiem czy żle szukam, czy co.

Edytowane przez Gother123
Link to post
Share on other sites

Ten błąd właśnie pojawia się w trybie awaryjnym.Zobacz czy da się uruchomić normalnie.Na czas aktualizacji możesz wyłączyć antywirusa,też może być przyczyną powstawania tego błędu.

O co chodzi Ci w słowie "normalnie". Uruchomić PCta normalnie się nie da. W trybie awaryjnym domyślnie antywirus jest wyłączony. Chyba zdecyduję się na formatowanie. Tylko, że jest problem z dyskiem C. Kiedyś miałem na nim Windowsa XP, a Winde 7 zainstalowałem na dysku E. Gdy miałem mało miejsca usunąłem (przez głupotę) ręcznie wszystkie pliki z dysku C. Wyskoczyła odmowa dostępu i usunął się tylko folder "Program Files". Nie mogłem wejść na XPka, bo usunąłem ten folder i po prostu XP nie działa. Najdziwniejsze jest to, że dysk C ma 78GB, zajęte jest 34GB, a wolne 10Gb. Więc gdzie jest 30GB? Dysku nie można sformatować, bo wyskakuje "system Windows nie był w stanie dokończyć fortmatowania" Więc o co chodzi? Innych dysków nie próbowałem formatować.

 

Jeśli macie inne pomysły to piszcie śmiało.

 

A może usunąć i ponownie zainstalować Windowsa 7?

 

ZDJĘCIE: http://imageshack.us/photo/my-images/109/dsc03596n.jpg/

Edytowane przez Gother123
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś odinstalować w trybie awaryjnym wszystkie sterowniki?

 

Co do reformatu starego dysku C: to PPM na mój komputer -> Zarządzaj -> zarządzanie dyskami -> usuń partycję C: i załóż ją od nowa. Tylko musisz się upewnić czy przypadkiem windows 7 nie startuje najpierw z C: Jak robiłeś instalację od razu mu zaznaczyłeś E?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...