Skocz do zawartości

HD 5850 czy 4850 crossfire??


Recommended Posts

Oczywiście 5850.

Zawsze dużo lepiej jest mieć mocną pojedynczą kartę niż dwie słabsze.

- pobór prądu i wydzielanie ciepła

- te 4850 mają pewnie 512MB pamięci, a to może być za mało

- mikroprzycięcia i inne problemy 2 GPU, 60 fps na dwóch kartach to nie to samo co 60 fps na pojedynczej (na dwóch będzie gorzej)

- nie wszystkie gry dobrze się skalują z 2 kartami

- łatwiej potem sprzedać jedną mocniejszą i nowszą kartę

- no i masz DX11, chociaż na razie to raczej chwyt marketingowy niż realna korzyść

Link to post
Share on other sites

jasne ze dokupic druga karte 4850 ... przeciez one kosztuja grosze ;) i zaczekac az potanieje to wszystko bo 1k zl na 5850 to hohoo i na dodatek maja taka sama wydajnosc co cross (4850)

 

Mam od lipca 2008r CF 4850 i nie mialem NIGDY zadnych problemow do tego sa ostro wykrecone 845/1120 i sa naprawde szybkie ... w testach wychodzi jakbym mial 4870x2 :)

 

Jesli chodzi o skalowania - przyklad. gra Risen - 2 karty graf sa obciazane przez gre jednak 1 tylko smiga w praktyce wystarczy zmienic plik exe na np. Fear.exe i mamy x2 fps tak jest w wiekszosci wypadkow

Link to post
Share on other sites

to zależy, czy pracujesz czy nie.. bo jeśli tak to bierz mocniejsza kartę bo zawsze może sobie dokupić . ale czynników jest wiecej.. zależy w jakiej rozdziałce grasz , albo nie... bierz z dx 11 :) chociaż drożej ale idą swieta to zawsze moza dokupić albo kasę odłożyć i poczekać na fermi bo wtedy wszystkie te karty pójdą w dół ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

:UP

 

A skąd info, że fermi doczeka się premiery już wkrótce?

Chwilowo nv nie jest wstanie określić kiedy to cudo wyjdzie.

A jaka ta karta będzie okaże się po premierze, a wieszczom już dziękujemy. :P

 

@wielkiwac1980

 

Jak masz możliwość zakupić tą kartę za mniej niż 1k z przesyłką i cłem, to nie jest zły zakup.

 

Tak jeszcze zapytam, jaka jest reszta flaków?

Link to post
Share on other sites

może i lepiej 5850 bo zawsze pojedyncza, ale osobiście posiadam 4850x2 2GB i jestem bardzo zadowolony, nie słuchaj ludzi którzy piszą o "mikro przycięciach" bo wszyscy "Ci'"zapewne nigdy w życiu nie mieli Multi-GPU. polecam dokupić drugą 4850, a jak już DX11 się ustabilizuje kupić porządną karte pod DX11.

Link to post
Share on other sites

Mam 5850 i jestem zachwycona, grafika jest rewelacyjna, z tym że aktualnie sterowniki do niej nie są do końca dopracowane i pojawia się trochę problemów(ale nie jakieś wielkie). Co do 5850 później w crossie to ona jest gigantyczna i już miałam pewne problemy z ustawieniem jej na płycie, a druga zasłoni mi część wejść sata.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...